Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Babettával ha csak biciklizek...

Mz ts 125 kérdése:

Babettával ha csak biciklizek jogsi nélkül és megállít a rendőr azért megbüntet vagy szól érte valamit?

Figyelt kérdés

2016. aug. 2. 02:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem. ..csak akkor, ha jár a motor.

..tudom, nem jó a hasonlat, de jogsi nélkül ülhetsz egy autó kormánya mögött, ha nem jár a motor, akkor csak ott vagy..


ha beindítod, akkor viszont gáz..


...amúgy remélem nem komoly ez a biciklizés? én pillanatok alatt elfáradtam..


:-)

2016. aug. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
még annyit, hogy ha keménykedsz, akkor a rendőr kérheti a kerékpár alapvető felszerelését...namost a világítás csak akkor működik, ha beröffented a mocit..
2016. aug. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen. Mivel egy olyan járművet vezetsz amire nincs jogosítványod. Semmi nem írja elő hogy járnia kell a motornak. De mondok meggyőzőbbet, a Babetta nem felel meg a kerékpár jogi definíciójának, tehát az nem kerékpár még akkor sem ha nem jár a motor, innentől kezdve, nincs miről tovább beszélni. Sőt a hab a tortára: még ha van is jogsid, meg tekered is, akkor is viselned kell (előírásoknak megfelelő) bukósisakot...
2016. aug. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ok köszönöm a válaszokat
2016. aug. 2. 16:42
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem igazán lenne jó kifogás, ha rendőrt látsz, hogy csak tekerted!

A fentieken kívül kb. egy másodperc leellenőrizni, hogy meleg-e a motor és már buktál is. Azon kívül, ha letekersz 100 métert Babettával bringa módban úgy, hogy nem köpöd ki a tüdődet, akkor valami szuper ember vagy! Ezért senki se hinné el, hogy csak hobbiból bicikliztél vele!

No persze tolni szabad jogsi nélkül...

2016. aug. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Amugy tényleg csak biciklizni akartam vele mert haveromnak is van és náluk a kertbe motorozhatnánk és adig el bicikliztem volna vele
2016. aug. 2. 23:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Mint írtam:tolhatod jogsi nélkül, de a papírjainak akkor is rendben kell lennie.
2016. aug. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tolni lehet jogsi nélkül is.
2016. aug. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!