Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdésnek milyen motort/robogó...

Kezdésnek milyen motort/robogót ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nemsokára teszem le a jogsit (B), viszont motorozni szeretnék elkezdeni és B-ssel 50ccm-ig vezethetek motort/robogót. Nem nagy távokra kell, 6-7 km naponta, illetve havi 1-2 alkalommal nagyobb táv (50-60km). Első szempont, hogy mivel sajnos anyagilag nem állok fényesen, ezért olcsóbb kategória kellene, olyan 80-120 ezer környéke, nem kell hiper-szuper gép, a lényeg, hogy megbízható legyen. Én egy Simson S51-re gondoltam elsőkörben, vagy valamilyen váltós gépre. Csak nem tudom mennyire éri meg kezdő motorként. igazából 3 évre kell kezdő motor utána lesz komolyabb (ha tetszik a motorozás), viszont a Simsonra nem tudom lehet-e csomagtartót felszerelni (gondolom igen). Ti mit ajánlanátok, főként váltós kellene. És olyan amit biztosra lehet B-s jogsival vezetni. Előre is köszönöm a válaszokat!
2016. aug. 6. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Malaguti F12-t ajánlom. Nem váltós de megbízható és azt írtad hogy az fontos.

Ha elmész 50-60kmre és otthagy a simson akkor mit csinálsz?

2016. aug. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot. Igaz, a Simsonok nem mai darabok, inkább csak tetszenek, de úgy látom már nem megbizhatóak. Megnézem a Malagutit, hogy milyen. Illetve milyen árban vannak.
2016. aug. 6. 11:55
 3/6 anonim ***** válasza:
én a helyedben egy japán vagy egy olasz robogóban gondolkodnék. ha a megbízhatóság fontos, a Simsont nem ajánlanám, a komolyabb váltós motorokból pedig ebben az árkategóriában még nem nagyon vannak jó állapotú darabok.
2016. aug. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nézegettem hirdetéseket, felújított Simsonok vannak már 100 körül, pár évet már csak kihúzna egy nem? Valahogy nekem a Simson féle motorok jobban tetszenek. De lehet, hogy végül robogó lesz belőle.
2016. aug. 6. 17:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Honnan tudod hogy milyen szaktudása volt a szerelőnek aki felújította a simsont? vagy hogy milyen alkatrészekkel? lehet hogy valami silány cuccot tett bele és nem is igazán ért a motorszereléshez.
2016. aug. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az igaz, viszont igazság szerint használt cuccokat nézve semmire nincs garancia, hiába írják bármire hogy jó állapotú, legyen az egy 90-es Simson, vagy egy fiatalabb robogó, bár aláírom, fiatalabb cuccoknál kisebb a kockázat. Hát mindenesetre van még időm dönteni, mert előbb a jogsit kell letenni, Írnátok nekem a fent leírt árkategóriában 50-es robogókat a malagutin kívül? Még egyébként a Yamaha Jog-on gondolkodom, mert egész jó kis gépnek tűnik, csak azzal meg az a baj, hogy nagyon 40-45 fölött nem szabad vele huzamosabb ideig menni (állítólag!) mert nyírja a motort.
2016. aug. 6. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!