Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi van akkor, ha valaki 17...

Mi van akkor, ha valaki 17 évesen magyar jogsival vezet Szlovákiában és leállítja egy rendőr? Mi történik olyankor, mire kell számítani?

Figyelt kérdés

2016. aug. 14. 02:32
 1/7 anonim válasza:
13%

Pontosan nem tudom mi van ilyenkor de szerintem nagy baj. Mivel tudtommal jogositvány megszerzése utàn elvileg 2 évig még nem vezethetsz külföldön. És gondolom neked még nincs meg 2 éve.

De javitson ki valaki ha tévednék!

2016. aug. 14. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2016. aug. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Rendőr függő, de én nem kockáztatnám. Legrosszabb esetben elveszi a jogsidat, és úgy 200 € fejében adja vissza. Természetesen ott a helyszínen, kp-ban. Ha nincs, akkor ott maradsz a kocsiddal jogsi nélkül valahol...
2016. aug. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%

Ha elmúlt az illető 18 éves már nyugodtan mehet külföldre, legalább is EU-n belül biztosan. Szlovákiába 18 éves kortól lehet jogsit szerezni és a legtöbb országban is szintén. Ezért büntet meg a rendőr mert abba az országba az ottani törvények vonatkoznak rád és hiába van 17 évesen jogsid, az nem fog érni semmit. Ha mázlid van és normális rendőrt fogsz ki azt mondja hogy ha közvetlen visszamész Magyarországra akkor elfelejti a dolgot.

Amúgy is aki 17 évesen szerez jogsit még ne nagyon vezessen főleg külföldön. Én kezdő jogsisokat nem is engednék ki külföldre ha 30 éves akkor sem. Legalább egy kis rutint szerezzen addigra az illető, nem véletlen számít 2 évig kezdőnek. Persze idehaza nem korlátoznám annyira mert másképp hogy tanuljon meg normálisan, rutinosan vezetni. Meg tudtommal 18 éves kor alatt csak 18 éven felüli utas jelenlétében vezethetsz 17 évesen B-s jogsival.

2016. aug. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Én kezdő jogsisokat nem is engednék ki külföldre ha 30 éves akkor sem. Legalább egy kis rutint szerezzen addigra az illető, nem véletlen számít 2 évig kezdőnek. "


Azt nem lehet tudni hogy ha van 2 éve jogsija az embernek akkor az idő alatt mennyit vezetett. Lehet hogy 5 éve megvan a jogsija de csak fél éve vezet mert előtte nem volt autója.


18 éves kor után vezethetsz külföldön. A 2 év az utánfutó húzására vonatkozik.

2016. aug. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

"Én kezdő jogsisokat nem is engednék ki külföldre ha 30 éves akkor sem. Legalább egy kis rutint szerezzen addigra az illető, nem véletlen számít 2 évig kezdőnek."

Miért, külföld az valami misztikus csoda, hogy kezdő ne vezessen ott? Szlovákiának meg mi vagyunk külföld.

2016. aug. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Le lehet pontozni nyugodtan, de akkor is az a gyakorlat Szlovákiában, hogy előbb elkérik a jogsidat, aztán lehet alkudozni. Ha nincs nálad annyi, akkor szopás van.
2016. aug. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!