Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki hogy van az autóvásárlással...

Ki hogy van az autóvásárlással? Milyen szempontokat vesztek figyelembe?

Figyelt kérdés

Inkább egy 800 ezer forint és 15 év körüli kocsi amit használsz még kb 8 évig aztán gyakorlatilag teljesen elértéktelenedik és jó esetben kapsz érte 100.000 Ft-ot. vagy pedig egy fiatalabb kocsi 1.200.000 - 1.500.000 Ft-ért ami kb 10 éves és ha ezt is használod 8 évig akkor azért még talán jó esetben kapsz 300.000 - 400.000 Ft-ot.

Kinek mi a fő szempont autóvásárlásnál?

Milyen márkák amik tutire nem jöhetnének szóba és miért?

Te kb meddig szoktál használni egy autót és milyen gyakran cseréled?

És hitelre vagy kp-re veszed?


2016. aug. 30. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Magyar ember általában úgy vásárol autót, hogy ésszel (vagy ész nélkül) az anyagi lehetőségéhez mérten kalkulál.

Akinek van 2 millió a zsebében az nézegetheti a közel 2 millióért kínált autókat (némi tartalékot rászámolva), akinek meg csak 800ezer forintja van, az 500-600ezerért tud csak autót venni, hiába szeretne szebbet jobbat, újabbat 2millióért.

Az autó nem befektetés, számolni kell az értékvesztéssel.

2016. aug. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Beviz Elek ***** válasza:
Amelyik jobban tetszik és amelyiket jobb vezetni :D
2016. aug. 31. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első a biztosnág. A felhasználásnak megfelelő szintű védelmet nyújtó kocsit válsztok. Városba/faluba elég a Lada egy-két száz ezerért, rendszeres autópályázásra pedig csak egy jól karbantartott, sok légzsákos, masszív, satöbbi kocsit használok.

Ladát apám újonnan vette 27 éve, máig nem adtuk el, még mindíg használatban van. Saját Octaviámat 4 évesen vettem, de az avulás mértéke egyáltalán nem volt szempont. Addig fogjuk használni, míg a fenntartása gazdaságos, csak azért nem lesz eladva, mert már nem fiatal vagy nem ér sokat.

Márkát tekintve német autókat favorizáltam korábbi tapasztalatok alapján, azon belül is VW konszern ill. Skoda az ár/érték miatt.

Vásár kizárólag kp-re. Ha nincs annyi tartalékod, hogy megvedd egy összegben, akkor a törlesztő mellett nem lesz pénzed a fenntartásra és csak áll a drága hiteles autó a garázsba, míg nyögöd a törlesztőt.

2016. aug. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én újabb autókat veszek, (max 10 év), mert kell a megbizhatóság, meg vannak bizonyos igényeim. A taktikám az, hogy max 2 év után eladom. Tudom ez sem normális, viszont eddig szinte minden autót eladtam majdnem annyiért, mint amennyiért vettem. Természetesen kp-ra veszem, ha nem lenne pénz, inkább járnék a 24 éves BMW-mel (az is van). Amúgy én csak a német autókra esküszök, tapasztalatból, nemcsak divatból.
2016. aug. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hosszútávra kell tervezni és pöpecre mindent megjavítani.

Meg a lényeg minden hónapban valamit csinálni és nem megvárni mikor esik szét!

Így a 20-30-40éves vasak is megbízhatóak.


Sokan azért szidják az öreg autókat, mert 200-300eFt ért megvesznek egy újkorában 10-20-30mFt kategóriás autót és nem akarnak rá költeni. Pedig az eltelt 20-30év alatt nem lett egyszerűbb és nem lett benne kevesebb alkatrész és a karbantartás igénye se lett kevesebb!

2016. aug. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem az az elvem, hogy jó állapotú, de nem felkapott típusú, olcsón javítható autót veszek. Nem zavar, ha öreg, mert sokkal többet számít a tényleges állapota.

Viszont én is kímélem, nem engedem, hogy a pici hibákból nagyok legyenek. Így egy német vagy japán autó (Suzukit is ide sorolom), elképesztő életkort tud megérni úgy, hogy megbízhatóan működik és nem vág földhöz a karbantartása sem.

Francia és olasz autót sose vennék. A Fordot meg kényelmetlennek tartom (ülni is, vezetni is), úgyhogy az is kilőve. Fontos feltétel még, hogy kizárólag benzinest vennék.

A kérdező által fölvetett esetek közül: ha nem probléma a drágábbat kifizetni, akkor annyiért vennék, de nem azért, mert X év múlva akkor többért adhatom el, hanem hogy annyival több ideig használhassam én.

Hitelre nem vennék autót.

2016. aug. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Haladjunk visszafelé a kérdésekben!


Hitelre autót soha nem vennék. Se újat, se használtat. Egy autóval akármi történhet: ellopják, összetörik, elromlik... bármi ami miatt használhatatlanná válik, a hitelt meg ugyan úgy fizetni kell nem kevés kamattal.


A mostani autómat 4 éve vettem, akkor 7 éves volt. Most már nagyon gondolkozom rajta, hogy el kéne adni. Nem is sokat buknék rajta, ahogy nézem az árakat. Tele van extrával, minden működik rajta, esztétikailag, műszakilag hibátlan. Csak a km-ek szaladnak bele, mert autópályán elég messzire ingázok munkába. És attól félek, hogy ha várok pár évet annyi km lesz benne és olyan öreg lesz hogy egyszerűen eladhatatlanná válik hiába van jobb állapotban mint bármely fele ennyire visszatekert városban használt példány.

10-15 éves autókat biztos, hogy nem vennék. Ez a 7 éves is nekem már határeset volt. A következő vadonat új lesz. (Igen, tisztában vagyok vele, hogy az első néhány évben mennyit veszít az értékéből és hogy egyeseknek mi erről a véleménye. Nem kérek erről kioktatást. Köszi!) És kb 8-10 éves koráig tartanám meg. Már kinéztem milyen típus lesz, csak még gyűjtenem kell rá 1-1,5 évig pénzt, mert felszereltségben nem szeretnék visszalépni a mostanitól.


Nincs olyan márka, amitől elzárkóznék. Francia, olasz, kínai, román és orosz autót nem szívesen vennék. Vagy legalábbis csak akkor ha nagyon nagy kedvezménnyel adnák újonnan. Ha mondjuk egy hasonló felszereltségű, minőségű német 8 milliós autót pl odaadnának franciában 3 millióért, akkor azért elgondolkoznék rajta.

A prémium kategóriát újonnan nem tudnám megfizetni, tehát az is kilőve. Így végül egy német közép kategóriás autót fogok venni remélhetőleg 1-1,5 éven belül. A mostani is ilyen volt.


Fő szempont: kinézet, minőség, felszereltség, ár, szervizhálózat, alkatrész ellátottság. Nagyjából ezek... Használt autónál nyilván vannak más szempontok is, mint állapot, kor, futás, stb.

2016. szept. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!