Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Kerdesem most megyek haza...

A Kerdesem most megyek haza magyarorszagra Vezethetek igy vagy nem? Vagy keves hozza ez a papir hogy mar van jogositvanyom?

Figyelt kérdés
Meg szereztem Sikeresen angliaban a jogositvanyom. Ket papirt kaptam rola egyiken rajta van a jogositvany szamom mindenem masikon pedig hogy mennyit hibaztam.

2016. aug. 31. 14:44
1 2
 1/14 Beviz Elek ***** válasza:
Tehát jogsid még nincs. Így nem eröltetnèm.
2016. aug. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ezt itt naponta megkérdezi valaki, de te vagy az első, akinek még csak nem is magyar jogsi nincs, hanem brit. Gratulálok!

Nem, jogosítvány nélkül Magyarországon akkor sem vezethetsz, ha esetleg kint elég lenne az a papír, amiről írsz. Szerintem ott sem elég, de mindegy.

2016. aug. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem vehetsz jogosítvány nélkül, mert fel kell mutatnod.
2016. aug. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mikor vegeztem a vizsgaval nekem a vizsgabiztos azt mondta hogy most mar vezethetsz. Es Kerdezte honan jottem mondtam magyarorszag es azt mondta amit ki alitott papir az eleg lessz addig amig meg jon a jogositvany.
2016. aug. 31. 16:52
 5/14 Komuves Kelemen válasza:
0%
nem tökmindegy? Külföldre egy évig nem mehetsz friss jogsival. Anglian belül meg ha azt mondták, akkor használhatod.
2016. aug. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ez Baromsag amit irtal ennek utana neztem. es ez nem igy van. Csak azt nem tudom hogy amik vannak nalam papirok azokat felmutatva eleg e. Mivel rajta van a jogositvany szamom. Ala irasok. stb.
2016. aug. 31. 17:05
 7/14 anonim ***** válasza:

Te Kelemen! Ez az egy évig nem mehetsz, ez angliai szabály? Mert itt ilyen nincs. Ha lenne a határon okmányiroda, s ott vennéd át a jogsit, következő percben már a határ túloldalán lehetsz, s jogszerűen.

Nincs olyan korlátozás Magyarországon, hogy nem lehet friss jogosítvánnyal külföldre menni. Ami van, az az, hogy 18 év alatt nem lehet.


Kérdező! Nem az az érdekes, hogy ott milyen szabályok vannak, hanem az, hogy itt milyen. Az uniós tagországok vezetői engedélye minden tagországban érvényes. De nem a sajtcetli!

2016. aug. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Beviz Elek ***** válasza:

Az a különbség hogy Angliában nem kell sem a kocsi papírjait sem a személyes irataidat magadnál tartanod, ha valamit problémának akkor utólagosan bemutatod. Magyarországon keményen perkálhatsz ilyen esetben mert az autó papírjai is kellenek és legalább a jogsi (ha már vezetsz...).


A legtisztább az lenne ha Magyarországon magyar szervnél érdeklődnél. A két országban más a rendszer és nem gondolom hogy az oktatód annyira vágná az itthoni szabályozást. Kivéve ha egy otthoni rendőr ment ki mosogatni majd oktatónak a jobb élet reményében...

2016. aug. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Komuves Kelemen válasza:
igazatok van, nem tudom miért rémlett ez, régen vizsgáztam már. de attól még akkor sem jó ötlet egynapos jogsival nekivágni európának, pláne hogy jobbos rendszerben tanultál... de te tudod persze
2016. aug. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem akarok en inen angliabol haza vezetni. :) csak ugye otthon szeretnek horgaszni menni meg ilyen dolgok. Es ha meg jon a jogositvany le fenymasoltatom es ugy mutatom fel? ugy elfogadjak vagy kirohognek es meg buntetnek vagy 10k ra? :D
2016. aug. 31. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!