Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Négy műszakos munkarend...

Négy műszakos munkarend mellett hogy tudom letenni a jogosítványt autóra?

Figyelt kérdés
Minden héten teljesen más napok szabadok, van, hogy a hétvégén is dolgozom. Jogosítványra nem lehet egyéni rendet kérni, ugye? Pl. a kresz oktatásokat gondolom nem lehet tologatni...
2016. aug. 31. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:

A kreszt ma már lehet otthon tanulni(sok iskolában felénk már csak az van, a tantermi a ritka) e-titánnal e-learning formában, végigcsinálod azt, kapsz ott egy nyomtatott igazolást és azzal mész a sulihoz, ők lejelentenek vizsgára. Intenzív tanfolyamok is vannak ami max 5-6alkalom, jellemzően este felé vannak és egyébként lehet hiányozni, a lényeg hogy tanuld a könyvet!

A gyakorlati részt helye váltogatja, nekünk hét elején reggel elküldi az oktató hogy mikor van hely a héten (de sokszor az óra végén megbeszéljük már a következő alkalmat), egy vagy két óra egybe belefér-e, de ha nem jó néz másikat, megoldja reggel 7től este 9ig mennek az órák, főleg most szeptembertől sok-sok hely szabadul fel délelőtt-kora délután, hétvégén is viszik a kezdőket, gyér forgalmi időben.

2016. aug. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elméleti órára 2X ültem be. első mikor megbeszéltük mi lesz, mikor lesz. Meg az utolsóra. :D

1-re megvolt a vizsgám.

Gyakorlat pedig akkor volt, amikor én is ráértem.

2016. aug. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Van olyan.is hogy egy suli délelőtt és délután is tart órákat

S felváltva is járhatóak. De az etitán is megoldás lehet

2016. aug. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi nektek! Az online tanulástól tartok, így is eléggé félek, hogy nem fog menni ez a jogsi dolog. Lány vagyok, és így ismeretlenül úgy érzem, hogy nincs sok érzékem hozzá. De nagyon szeretném elkezdeni, mert már évek óta tolom.
2016. aug. 31. 19:14
 5/7 A kérdező kommentje:
És körülbelül mennyi idő, hogy ha nem bukdácsolok se elméletin, se gyakorlaton? És ha megbukok valamelyiken, hányszor csinálhatom újra, és milyen díja van?
2016. aug. 31. 19:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem intenzív tanfolyammal volt (30ezer volt, ebből 12e az e-titán felkészítő volt) 3hónap az egész, ennél sokkal kevesebb (tehát ilyen 1hónap-7-8hét) ritkán illetve az átverés általában, ezt el is mondták a beiratkozáskor hogy ami kevés időt ígér az általában nem igaz. 4ezerért kaptunk könyvet és CD-t, visszavittük, visszaadták a pénzt. Nálam így nézett ki az oktatás: 7nap x 4óra volt az elmélet, 2hétre volt az egész elosztva, sokan alig jártak be, egy hét volt a felkészülés a vizsgára (időponttól függően ki mit választott, aki későbbit annak 2 illetve 3 hete volt felkészülni, kevés az időpont és sok a jelentkező! de ezzel csökkent az esély hogy pl 2 hét múlva tud menni újra ha bukik) ez alatt e-titánnal gyakoroltunk otthon, elsőre meglett a kresz (szintén lány vagyok), elsősegély (17e tanfolyammal és vizsgadíjjal együtt) ezzel egy időben ment, 2 nap tanfolyam, 1 délelőtt vizsga, 20perc volt az egész amit a Vöröskeresztnél voltam. Egy hónappal a tanfolyam kezdés után már vezettem! A vezetés már nagyon iskolafüggő, kezdőket amúgy se visznek rögtön sokat mert elfáradsz, fejben helyre kell tenni a dolgokat, ülepednie kell, heti 1-2alkalom, utána lehet sűríteni ahogy te és az oktató ráértek és neked van pénzed (3000-4500Ft körül van egy óra és ebből kötelező a 30, részletben is lehet fizetni, 10-es lebontásban, nekem a 30óra 135e volt, a vizsgadíj 11e, ahányszor buksz annyiszor kell a vizsgadíjat befizetni plusz érdemes pótórát venni azért hogy a hiba javítva legyen, van ahol ez drágább).

A kresznél a beiratkozástól számítva 9hónapon belül kell egyszer jelentkezni vizsgára, itt nem számít hogy sikerül-e, jelentkezni kell, a vizsgaidőpontok elég telítettek szóval érdemes nem megbukni mert lehet akkor csak egy hónap múlva tudsz menni újra ami alatt sok kiesik. A sikeres kresz napjától számítva van két éved sikeres forgalmit tenni, ha letelik akkor újra kell járni a tanfolyamot.

A forgalminál 5 sikertelen után egy PÁV alkalmasságira küldenek el hogy alkalmas vagy-e egyáltalán a járművezetésre és utána viszont korlátlan számú vizsgát tehetsz.

Ezen kívül van az alkalmassági a háziorvostól (7200ft) és 10évig érvényes, ez onnan indul amikor kiállította, tehát ha pl csak 1 év múlva teszed le a jogsit, akkor már csak 9évig érvényes.

2016. aug. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Online tanulástól nem értem miért kell tartani, otthon megtanulod a dolgokat szépen (a hagyományos oktatásnál is kell otthon tanulni), a gyakorlati órák pedig teljesen rugalmasak, rendesebb oktatók megkérdezik hogy mikor szeretnél menni, és akkor mész amikor akarsz.
2016. aug. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!