Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogy kizárólag...

Miért van az, hogy kizárólag intelligens meg egyéb hülye fantázianevű összkerékhajtást raknak az új személyautókba?

Figyelt kérdés

Miért nem sima, állandó összkerékhajtás van ezekben, azt kész???!!!


Hülye elektronika vezérelt vackok, hogy aktiválódnak, "mikor kell" úgymond...


Szerintem ez nagyon szar így. Én állandóan attól félnék, hogy kihagy, amikor szükség lenne rá. Biztos szokott is lenni ilyesmi.


Én legalább is nagyon nem kedvelem az új autókban azt, hogy tele vannak elektronikával.


Például a büdös életbe nem kéne olyan sem, hogy fékez, meg elkormányoz az autó.


De ilyen intelligens összkerékhajtás helyett is az állandót választanám, ami régen volt, aztán ennyi..


Például egy vadi új VW Passat-nak milyen az összkerékhajtása emiatt? Hogy működik ez? Mitől intelligens?



2016. szept. 1. 23:43
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Mert marketing mindent el tud adni egy fantázia névvel és ál tesztekkel.

Érdemes olyan teszteket nézni, amik függetlenek.

2016. szept. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Mert a technika fejlődik.

Régen volt a zárható (vagy nem) differenciál, hosszdifi, aztán kész. Ha nem volt zárható, akkor ha egy kerék elpörgött, a többin sem maradt vonóerő.

Vagy ha lehetett zárni a difit, de szilárd burkolatra érve elfelejtették kikapcsolni, akkor gyilkolta a hajtásláncot.


Nem elegánsabb csak az elpörgő kereket fékezni?

Nem növelni a fogyasztást állandó összkerékhajtással?

Te az állandót választanád...

Ennek alapján kurblis az ablakod, klíma nincs,és fekete-fehér képcsöves tévéd van, ugye? Mert a motoros ablak, a klíma, meg a színes tévé csak agyonmarketingelt felelsleges vacak, értem én...

2016. szept. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Johnny Bravo ***** válasza:
54%
Azért nert valami SZERInTED szar,még nem jelenti azt hogy valoban az is!
2016. szept. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Tévedsz kérdező, az állandó összkerékhajtásnak csak hátránya van egy személyautóban. Nagyobb fogyasztás, nagyobb súly, stb, stb. Ezek a rendszerek nagyon jók, melyek csak szükség esetén aktiválják az összkerékhajtást. Ezért intelligens. És tényleg nagyon jók, mert nem lehet összezavarni őket, nem hagynak ki. Meg aztán te észre sem veszed, hogy aktiválódott e a 4x4 vagy nem, ezért is jók a modern autók, kihúznak a sz*rból valamilyen módon.

Amúgy meg: nézz utána az Audi quattro rendszerének, vagyis a Torsen hajtásnak. Ez egy full mechanikus rendszer, valódi állandó összkerékhajtással, és mechanikusan osztja állandóan a nyomatékot az első és a hátsó tengely között. Brutál jó rendszer, nekem is quattro Audim van.

De nézz csak utána, mennyi hátránya van: hatalmas többletsúly, nagyobb fogyasztás, icipicit visszafogja az autót is (bár ez nem érezhető). Elméletileg hibaforrás is, de soha nem romlanak el. Aztán ott van még egy olyan dolog, hogy a motort hosszában kell betenni, de még az első tengely előtt. Ettől orrnehéz lesz az autó. Ez megint nagy bonyodalmakhoz vezet. Ezeket a gondokat egy olyan gyártó, mint az Audi, megoldja simán, meg óriási tapasztalatuk is van, de más márkáknak ez iszonyú költséges lenne, és az autót is túl komplikáltá tenné. Sokkal jobb megoldások ezek az intelligens rendszerek.

2016. szept. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ketteske: A klímát bekapcsolom és jön a hideg. Én szabályozom, hogy milyen hideg és az milyen erősen.


A színes TV-t bekapcsolom és színesen nézem a cuccokat.


A motoros ablakemelő esetében le-föl mozgatom az ablakot. Ahogy nekem tetszik.


Viszont az ilyen szarság, hogy önkényesen lefékez, meg elkormányozza az autót, meg az intelligens összkerékhajtás egyfolytában figyel és ha neki tetszik, ő úgy gondolja, bekapcsolja, különben meg sima első kerék meghajtású autóm van, nah az nem tetszik!

2016. szept. 2. 19:48
 6/9 A kérdező kommentje:

Amúgy nekem is a quattro rendszer jön be legjobban. Hiába vannak hátrányai. Akkor is azt tartom a legjobbnak.


Nekem pont az a bajom, hogy észre sem veszem, hogy mikor összkerekes az autó. Bár szívem szerint kizárólag hátsókerék meghajtással járnék, de az ritka. Mindegyik autó vagy első kerék, vagy intelligens összkerék és ennyi.. Merci, BMW, meg még néhány más autónak legtöbb, vagy akár összes modellje elérhető sima hátsókerék meghajtással. Nekem az a legszimpatikusabb. Audi esetében sajnos nincs sima hátsó. Első van és quattro. Bár a quattro nagyon jó és nem hülye intelligens.


Viszont... Olvastam az Audiról, hogy sajna ez a quattro hajtás is átmegy intelligensbe. :(

2016. szept. 2. 19:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Vegyél valami tip-top állapotú veteránt ami állandó összkerekes és ha ilyen ingered van akkor csak áthuppansz abba és mész vele pár kört :)
2016. szept. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy az új Audik is tele vannak elektronikával, sőt, élen járnak e tekintetben.. A quattro modellekben is az elektronika vezérli a hajtást, hogy mennyi menjen hátra, előre, stb. De még mindig bennük van a hagyományos Torsen diffizár, tehát alapjaiban véve a legújabb Audik is állandó összkerekesek, mechanikus elosztással.
2016. szept. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Akkor jó. Még pár éve az A4-esekről olvastam, hogy áttérnek erre. Olvastam a nem tetsző kommenteket is. Mert valami 0. akárhány mennyiségű üzemanyagot akartak ezzel megtakarítani.


Most vagy mégse vezették be, vagy nem úgy, ahogy tervezték. Ha egyszer itt írod. Én elhiszem, Audiról mostanában nem olvastam, csak a többiről. Új Skoda SuperB is például ilyen intelligens bigyót kapott.

2016. szept. 3. 01:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!