Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen akkumulátort vegyek a...

Milyen akkumulátort vegyek a kocsiba?

Figyelt kérdés
Szeretnék valami jó akkumulátort 70-80 Ah közöttit,teszteket próbáltam keresgélni,de csak régit találtam vagy kevés akkumulátor szerepelt a tesztben.Bannerre gondoltam vagy Boschra...viszont a tesztet amit néztem ott ezek leszerepeltek,amit nagyon jónak mutattak az a Moll de az már 40E fölött van én viszont olyan max 30E FT ra gondoltam.Találni valahol 2015-2016 os akkutesztet? Én nem találtam.
2016. szept. 4. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Én Varta Silvert vettem, egész jókat írnak róla, de a Banner is jó, és elég jó áron van, de a Bosch akkuval sem nyúlsz mellé nagyon. A tesztek nem igazán tükrözik a valóságot.

[link]

2016. szept. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A Banner is nagyon jó márka. Én autómba 5 évig kiszolgált még a legnagyobb -15 -20 fokos hidegben még tavaly is simán beindította az autómat pedig akkor már bőven kiszolgálta az idejét és előtte pár hónappal spontán lemerült. Akkor is csak ionos vizet töltöttem utána és egy teljes napra feltettem töltőre, utána még a telet ezzel átvészeltem mert nem nagyon volt pénzem másik normális akkura akkoriban. A tesóm autójába Bosch volt és 3-4 évesen az akkuval már voltak gondok, gyorsan is merült le, már akkor kezdett merülni amikor a tesóm 10 percre szállt ki az autóból is úgy hagyta a rádiót, már az is okozott némi kellemetlenséget. Igaz ő nem is gondozta az akkut amikor öntöttünk bele ion vizet meg feldobtam töltőre akkor már az sem volt az igazi. A generátor jó volt, akkut se szívta le semmi az autóban, így baj nem volt ezzel. Amikor én vettem új akkut én Vartát vettem mert a szomszéd srác összetörte az autóját és panaszkodott hogy pont előtte 2 nappal vett bele új akkut amit még le sem cserélt arra csak ott pihent a garázsba. Akkor megvettem tőle így is olcsóbban mert ő neki is valami kedvezménnyel járnak autós dolgok ha vásárolni akar. A Varta is nagyon jó, a régi Banner akkummal betudtunk indítani egy öreg F Astrát ami már több mint 2 éve ált egy helyben egy garázsba, az a haver nagyszüleié volt. Igaz hogy az indítás picit megkínozta de összejött a buli.
2016. szept. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bären akkumulátorról valakinek van infója? Hasonló Ah-jú akkumulátorokkal összevetve a Bärennek nagyobb az indítóárama,nem is olyan kevéssel. Ami azért egy dízelnél nem utolsó szempont,már ha tényleg tudja azt amit ráírnak(elvileg olaszok gyártják)
2016. szept. 4. 09:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Bannerről annyit, hogy most cseréltük nemrég corollában. Kb. pár nap alatt halt meg - viszont mint kiderült, csak a kosz miatt nem látszott a cetlin - 12 éves volt! És ez idő alatt télen-nyáron pöccre indult, az utóbbi 1-2 hét volt az, amikor már nagyon erőlködött. Nagyon csodálkoztam, hogy ilyen idős, és még bírta. Szóval ha ez alapján kéne véleményt formálnom, akkor simán Banner, viszont kitudja ugye 12 éve alatt esett-e a színvonal.
2016. szept. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hát igen,csak ugye kérdéses hogy ki mennyit és milyen körülmények között használta az akkumulátorát.Aki csak néha veszi elő és évi még lehet 10.000km-t megy vele annak biztos sokat kibír,de aki napi szinten használja többször is indítózva,annak biztos hogy kevesebbet bírja.Szóval így nehéz szerintem statisztikát kialakítani,hogy melyik a jó akkumulátor.Arról nem beszélve,hogy egy márkán belül is simán nagy lehet a szórás szerintem.Jelenleg most akkor Banner vagy Bären-en gondokodom.Bären Polar Plusnak jó az indítóárama.hasonló árban vannak amúgy.
2016. szept. 4. 10:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Az indítóárammal vigyázz, mert lyukra futhatsz. Két féle indítóárammal szokták jelezni az akkukat! Az egyik lehet az indítóáramot mutatja, a másik a hidegindító áramot! A kettő között jó sok Amper eltéréssel. Ha nem ugyanazt hasonlítod, akkor könnyen eltévedhetsz! Én a Bannert venném, nem a medvét, az tuti.

Ja, az elsőszerelt akkukra is igaz, ami sok mindenre, h jóval többet bírnak, mint amit az akkuboltoknak adnak el. Tehát nem a technika romlik, hanem a magasabb minőségi követelmények miatt az autógyárak kapják a magasabb minőséget, hiába azonos a gyártó neve.

2016. szept. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
mindegyik EN szabványban adta meg az indítóáramot.
2016. szept. 4. 13:26
 8/8 anonim ***** válasza:

ZAP. Nekem még egyik sem ment el 5 telet városi üzemmódban (napi 15-20 indítás, rövid, 3-4 kilométeres utak) Volt már Topla, Blackfash, Bären, Varta, 2-4 évet mentek el...


Ezt javasolnám:

[link]

2016. szept. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!