Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Életem első autóját szeretném...

Életem első autóját szeretném megvásárolni, de nagyon félek, hogy belenyúlok egy rosszba. Jó tanácsok, tippek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, 2 évnyi kemény munkám van benne, összetettem 2 millió ft-ot.

Egy BMW E46 320D-t szeretnék vásárolni, jelenleg jó állásom van, szüleimmel élek, havi 150-200 ft körüli a megtakarításom, úgyhogy szerintem fenn tudnám tartani.


1,8 körül néztem ki 3 autót, hétfőn megyek megnézni mindhármat!

Ezért sem tudok aludni valószínű....


Először megnézem mindet, majd amelyik a legszebb állapotban lesz, ahhoz fogok vinni egy szerelőt (akit nem ismerek, csak megbízok egy BMW szervízest, aki 30 ezer ft-ért eljön velem és ránéz géppel az autóra, illetve alváz alapján lekér dolgokat)


Mit tudnék még tenni annak érdekében, hogy ne nyúljak bele egy olyan autóba, amire 300-500 ezer ft-ot kelljen még költenem, hogy tudjam normálisan használni?


Igazából egy évre venném az autót, utána eladnám, mert elkezdek egy egyetemet, ahol nem lesz szükségem autóra, de jelenleg a munkám miatt is és egyéb okok miatt is szükségem van rá.


Jelenleg 2 millióm van, ezért is félek, mert ez mindenem. Viszont, ha nem nyúlok mellé, akkor a pénzem 70%-át ki tudom venni belőle biztosan eladásnál, és nekem megér 500-600ezer ft-ot egy ilyen élmény.

Gyerekkorom kedvence ez az autó!



Kérlek írjatok pár dolgot, amit vásárlás előtt kérdezzek meg, ellenőrizzek le, nézzem meg, stb.!!


Köszönöm a segítséget!


2016. szept. 5. 00:42
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy tudom, nem jó döntés és inkább spórolnom kéne vagy egy olcsóbbal, fiatalabbal beérni, azonban nekem ez egy akkora vágyam, hogy nem teszek le róla, ha van lehetőségem rá!

Negatív kommenteket nem kérek, köszönöm!

Viszont lényeges információk, tanácsok jöjjenek! Köszönöm!

2016. szept. 5. 00:44
 2/21 Carragher_x ***** válasza:
100%

"nekem megér 500-600ezer ft-ot egy ilyen élmény"

Ezt úgy számoltad, hogy belevetted az átírási költségeket, súlyadót, biztosítást, esetleges szervizelést is? Ha még e mellé melléteszed magát a kockázatot és az idődet, amit az adminisztrációra és magára a vételre majd az eladásra rá kell szánnod, akkor én nem vagyok benne hogy nem érné meg jobban, ha bérelnél egy autót.

2016. szept. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Carragher_x ***** válasza:
*"esetleges szervizelést" - meg az elmaradt kamatokat
2016. szept. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

320d nem egy elmeny.

328i mar elmeny de kezdonek nem valo.

Tobbe lesz 1ev alatt mint 590, mar most mondom, mint bmw tulaj.

Mit tehetnel tobbet? Nem sokat. Profi szerelovel nezesd at es alkudj meg imatkozz :-)

1evre tuti nem vennek bmwvt meg eleve dizelt se es a legkisebb dizelt se!

Ha mar dizel akkor 330d

2016. szept. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Johnny Bravo ***** válasza:
Ha mar ilyen kocsit veszel en biztos nem a dizelt ajanlanam főleg nem a 20-ast!Egyebkent ennyiert mar nagyon jot lehet venni,2milla az e46-oknal a kinalat legfelso resze!Ez persze nem jelent garanciat semmire!
2016. szept. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Egyszer írtam már itt egy srácnak ebben a témában. Nekem volt ilyenem, szintén a felső árketegóriából. Éppen pár hete bukkant megint fel a hahu-n, beszéltem az eladóval is. Az automata volt, a váltóját kellett is javítani. A pillangószelepek szintén javítva lettek, turbó cserés. Egyik rugó eltört, ez is szokott lenni baj, de ez nem olyan drága, mint az előző két tétel. Ami biztosan cserét igényel majd, az a főtengely ékszíjtárcsa. Hülye a konstrukció, ennyi. Jó autó, de messze nem élmény, ahogy írták is előttem. Egy évre, ahogy írod is, pénzkidobás venni. Mert rossz esetben nem csak az értékvesztést fizeted meg, hanem a javításokat is, amiből elég, ha egybe futsz bele. Ha nem használod sokat, minek a dízel ? Egy jó benzines kézi váltóval talán jobb lenne. Tanácsom, hogy ha mindenképpen ilyet akarsz venni, olyat nézz, amiben a fentiek megnyugtató állapotban vannak. Ha keményen dolgoztál az áráért, a saját bőrödön érzed, milyen rengeteg pénz az a párszázezer. Ami egyetemistaként még jól jöhet :-) Gondold át szerintem újra a koncepciódat.
2016. szept. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Jó tanácsot szeretnél? Ne vegyél BMW E46 320D-t. Sok szívástól megkíméled magadat.
2016. szept. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Teljesen megértem amit mondasz. Én is így voltam, csak nekem anno a Calibra volt az álom. És nagyon bánom, hogy nem lett Calibra-m még most is, és szívem szerint harmadik autónak vennék, DE áldom a sorsot, hogy akkor nem volt rá lehetőségem.

Elmondom mi fog történni, és ezt mérlegeld nagyon.

Ha ennyire ez a kocsi az álmod, akkor meg fogod venni úgyis, imádni fogod, még ha rá is megy a gatyád (nyilván mamahotelban könnyű, de most nem firtatnám, mit fognak gondolni a BMW-re ugró "aranyásók" amikor kiderül, hogy saját lakás helyett anyu mellé kell becsempészni őket), majd letelik az egy év, el kellene adni. Addigra meglesz az álomautód, rendbe lesz rakva, minden olyan nagyobb javítást elvégzel rajta ami ahhoz kell, hogy legyen egy piaci árnál sokkal értékesebb kocsid, ami minden tekintetben megfelel az ízlésednek. Na és akkor kellene eladni.


Nem fogod, ott fog elrohadni anyuék kertjében, vagy ha mégis eladod, akkor buksz rajta egy nagyot és életed végéig azon fogsz keseregni, hogy megváltál a kedvenc kocsidtól.

2016. szept. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
54%

Még egy, nekem benzines van és ötös.

Kb. 40Ft/km a benzinen túl. 10liter amit átlagba eszik(elrugom van 12-13is)

100km re ez 350Ft benzin esetén: 10*350+100*40=7500Ft

100km es út(mivel haza is kell jönni) alsó hangon 15eFt!


320i nél kb. ezzel számolj, mint minimum és váratlan kiadás ott is lehet! Dízelből meg semmi élmény és mégtöbb váratlan kiadás lehet.

320i nél nagyobb meg kezdőnek nem való.

2016. szept. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Gyerekkori barátom 318-st 560 ért vette, rávert egy milliót, majd kiderült, hogy nagyon rohad az autó, szóval még egy millát rá kell költeni.

Így 320-rt eladta.

Az olajcsere olyan 60-70 ezer körül van.

Most van egy 10 éves ford focusa, és boldog ember.

2016. szept. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!