Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda 3 vagy Opel Astra újan?

Mazda 3 vagy Opel Astra újan?

Figyelt kérdés
Első új autómat venném, nagyon sokáig megtartanám, mostani is 25 éves, csereérett lett. Benzines Mazda és benzines Astra K között vacillálok, annyira sajnos egyik márkát se ismerem... Melyik jobb autó műszaki és megbízhatóság szempontból? Az ára közel ugyanannyi a két autónak.
2016. szept. 8. 13:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kedves 60%-os!

Ha a fentiek nekem szóltak volna, akkor jó lenne ha félreraknád a személyeskedésed! Ugyanis én senkit nem pontoztam se le, se föl. Semmi értelme szerintem ennek a pontozósdinak, ezért elvből nem szoktam senkit pontozni.

Ahhoz pedig hogy másokról ismeretlenül, alaptalanul ilyeneket feltételezel, én is gratulálok.


Visszatérve a kérdésre, egy szívó motor persze hogy megbízhatóbb egy turbósnál. Ez nem vitás. De! Szerintem érdemes kompromisszumot kötni a megbízhatóság, a használhatóság, az innováció és a vezetési élmény között. Mert ha a végletekig kizárólag a magbízhatóság a fontos, akkor valami alapfelszereltségű Swiftet vagy hasonlót vennék.

Persze nem köztelező megfogadni amit írtam, csak a véleményemet írtam le.

A Mazda 3 korrózióvédelem szempontjából nem tudom hogy megérné-e a 25 évet. A legújabb generációst nem ismerem, de az előzőhöz volt szerencsém. Motorikusan rosszat nem tudok róla írni.

Az Astra már több mint 10 éve teljesen galvanizált karosszériával készült. Az alvázon a PVC bevonat is elég tartós (céges autóm volt ilyen a mostaninál egy generációval régebbi kivitelben). Ha már annyira a megbízhatóságon van a hangsúly, műszakilag azzal se volt gond, pedig mindig más hajtottam, ütötték, vágták, nem volt kímélve.


K Astrából ha jól tudom egyetlen szívó motor van, az 1.4-es 100 lóerős benzines. Nem lesz egy versenygép, de ezzel a motorral is el fog vinni bárhová. Persze ez is használat függő. Városba, néha-néha egy-egy hosszabb útra kirándulni ez is megfelelő. Nyilván nem a rendszeres hosszabb távú autópályázásra optimális. De az elvi hibalehetőség ennél a motornál mindenképp kisebb, mint egy turbósnál.

A megbízhatóság feltételezem egyrészt az autó fenntartási költségeinek a minimalizálása miatt érdekes a kérdező számára. Így egy 2.0-s szívó benzines ami alsó hangon is 10-12 litert fogyaszt, nem tudom mennyire lenne jó választás... Ez is szempont lehet.


Összefoglalva, nem állt szándékomban senkit lebeszélni a Mazda 3-ról. Nem rossz autó és nem is csúnya. Bármelyiket választja a kérdező, egyikkel se nyúl mellé. A személyes véleményemet írtam le, hogy én, az én felhasználási szokásommal melyiket választanám és miért. Egy autó nekem nem csak motorból áll, fontos a "körítés" is. Amit írtam az nem szentírás! Nem kötelező megfogadni, csak egy vélemény az én szemszögemből.

Ezért kérem, hogy a továbbiakban, a rosszindulatú támadásoktól mindenki kíméljen! Köszönöm.

2016. szept. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
43%
Vegyél 1.6 J Astrát, a szedánt még gyártják.
2016. szept. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!