Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 17 éves vagyok, most szereztem...

Istikeo kérdése:

17 éves vagyok, most szereztem meg a a jogsit ( magyar ), vezethetek attól függetlenül Németországban egyedül, vagy valakinek mellettem kell, hogy legyen?

Figyelt kérdés
2016. szept. 14. 20:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
nem. sem egyedül, sem mással
2016. szept. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A 17 nálad több, vagy kevesebb, mint a 18?

Külföldön gépjárművet akkor vezethetsz, ha betöltötted a 18 évet.

2016. szept. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
nekem oktatóm azt mondta hogy vezethetek de ahhoz már kell a plasztik kártya nem csak az okmányirodás papír . annyi megszabás van csak hogy utánfutót nem vontathatsz azt hiszem de ebben sem lennék biztos .
2016. szept. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
bár elöző válaszokhoz hozzá tartozik hogy én elmúltam 18 és úgy kérdeztem *
2016. szept. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A kormány "ablakban" direkt megkérdeztem.. Es azt mondtak elvileg vezethetek ok nem tudnak róla h nem ..
2016. szept. 14. 20:27
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Hazudnak - vagy sokkal valószínűbb, hogy félreértetted.


A magyarországon kiállított B kategóriás gépjárművezetői engedély betöltött 18. életévtől jogosít fel külfödön történő gépjárművezetésre, amíg nem vagy 18, addig nem. Olyan, mintha nem lenne.


Felőlem nyugodtan megpróbálhatod, de ha megfognak, ráfázol. A német rendőrt nem tudod lefizetni, jópofizással sem úszod meg.

2016. szept. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
29%

Ha a kormány ablakban megkérdezted akkor mi a gond?

Egyébként az oktatótól is megkérdezhetted volna.


Normális esetben ilyenre nem volna lehetőség, de az Unio.....


Viszont itt nem arról van szó, hogy ki hány éves, vagy mennyi ideje van plasztik kártyája, hanem, hogy mennyi gyakorlata van.


Normális esetben MO-on vidékre vagy onnan fől a fővárosba is eleinte valami tapasztalt emberrel kéne vezetni eleinte.


Csak úgy elindulni akár több mint 1000 km-rel arrébb, minden tapasztalat nélkül az valami túlontúl elbizakodott fiúra utal.

De lehet szerencséd.

Csak légyszi másban ne okozz kárt a végtelen nagy önbizalmad miatt!

2016. szept. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Amíg be nem töltöd a 18-at, nem vezethetsz külföldön. A magyar közlekedési szabályokban az első szabályozástól kezdve napjainkig soha nem volt olyan előírás, hogy kezdő vezető mellett gyakorlottnak kell ülnie.
2016. szept. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
"Viszont itt nem arról van szó, hogy ki hány éves, vagy mennyi ideje van plasztik kártyája, hanem, hogy mennyi gyakorlata van" - nem, ez egy egyszerű, KRESZ elméleti vizsgán is előforduló 1 pontos kérdés, amire egyértelmű a válasz.
2016. szept. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

18 alatt külföldön nem vezethetsz és a jogosítvány megszerzésétől számítva 2 évig nem vontathatsz utánfutót.


326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet

5. §(3)18 A vezetői engedély a járművezető alábbiak szerinti életkorának eléréséig csak belföldön történő járművezetésre jogosít:


a) a „B” kategória esetében 18. életév



és


6. § (1)20 Az első nemzetközi kategória megszerzésének napjától számított két évig a vezetői engedély kezdő vezetői engedélynek minősül.


(2)21 A kezdő vezetői engedéllyel az „AM”, az „A” és az „A” korlátozott kategóriára, továbbá az „A1”, az „A2” és a „B1” kategóriára érvényesített bejegyzéssel utas nem szállítható, valamint a „B”, a „C” és a „D” kategóriára, továbbá a „C1” és a „D1” kategóriára érvényesített bejegyzéssel - a Magyar Honvédség kezelésében lévő járművek kivételével - pótkocsi nem vontatható.

2016. szept. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!