Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora motorral érdemes...

Mekkora motorral érdemes kocsit venni, hogy később ne legyen megbánva?

Figyelt kérdés

Nem konkrét tipus érdekel, csak általánosságban.

Ami biztos:

Benzines

1200-1500 kg közötti

Most 1200 kg/100 lóerős kocsim van és ezt már kinőttem. A következő kocsit hosszú távra szeretném és nem akarom megbánni majd a választást. Reális kereteken belül (tehát nem kimondottan sport autó) milyet ajánlanátok?


2016. szept. 15. 15:45
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

"Csak nem van benne csipsztuning,meg direkt szűrő,netán kamu turbónyomásmérő?Vagy mégis mit kéne tudni egy népautóról?"


Lehet hogy valami megvan benne buherálva mert úgy megy mint a golyó.Az se biztos hogy 1.6-os motor van benne de a forgalmin az áll hogy 1.6-os.


"Ettől függetlenül valakit egyrészt nem érdekel,amihez semmi közöd,másrészt nem mindenki közúton használja,harmadrészt ahhoz meg semmi közöd,hogy én 7 másodperc,vagy éppen 3 másodperc alatt érem el a 70-t a szentendrein."


Látom ez most jól szíven döfött téged.Gondolom azok közé tartozol akik városban is 70-el mennek.Nem véletlenül vannak ezek a sebességhatárok.Majd ne csodálkozzál azon ha autópályán repesztesz 200-al és véletlenül felcsavarodsz valamelyik korlátra.7 másodperc alatt elérni a 70-t az tényleg vicc (csigalassú) viszont feleslegesen sem kell túlhajtani a kocsit.Persze ha van pénzed szervízelésre akkor jó


"Ültess bele magadon kívül még 4 embert,meg csomagokat,aztán meglátjuk mi lesz vele néhány hegyi úton."


Nem értem ez hogy jön ide.Aki hegyi utakra akarja használni az autóját az nyilván terepjárót vesz


"Azt is megnézem hogy előzöl az érdi emelkedőn 130-ról visszaváltás nélkül.Ja tudom sehogy,mert te mintapolgár vagy."


Hát igen egy az hogy 130 a max sebességhatár (csodálkozom rajta titeket még sose büntettek meg gyorshajtásért?) de ha előznöm kéne 130-ról az se jelentene gondot a kocsimnak mert van benne kick-down kapcsoló


"Azért mert épp semmi kedve küldeni neki talán?Ha valakinek erős autója van,akkor mindig neki kell legelöl menni,és mindig előznie kell?

És igen,sokan vesznek meg erős autókat úgy,hogy az esetek java részében a teljesítménye tizedét használják max.

Megtehetik,így megveszik a nagyobb motorral."


Á ez hülyeség.Te magyarországon élsz egyébként?Szerintem marhára nem kell megküldenie a csúcskategóriájú kocsiját ha valaki előtte döcög 30-al 40-el és ugyanez igaz ha lakott területen kívül valaki 50-el 60-al szerencsétlenkedik.Ehelyett inkább mögötte döcög ő is ahelyett hogy megelőzné.Akkor kérdem én (megint) minek vesznek ilyen nagy teljesítményű kocsikat ha nem is mernek velük menni?Nem egyszer kellett megelőznöm hosszabb kocsisorokat (amikben persze voltak úri autók is) mert egy szerencsétlent nem mertek megelőzni aki ment vagy 30-al de olyan is volt hogy egy markológép megelőzéséhez se volt bátorságuk.Tehát ha én a szaros népautómmal képes vagyok egy ilyen manőverre akkor minek kéne nekem nagyobb teljesítményű kocsi?És nekik minek van ilyen nagy teljesítményű kocsijuk ha még egy lovaskocsi megelőzése is feladja nekik a leckét?


Az meg már megint máskérdés hogy nekem nem egy széthajtott Astrám van,lehet ezért is megy ilyen jól,nem tudom.Ha nem 1.6-os motor van benne akkor elnézést kérek,viszont ha tényleg 1.6-os motor van benne akkor tudatlan vagy a kollégáiddal egyetemben (A motorszám lekopott a motorról így fogalmam sincs tényleg 1.6-os e de úgy megy mint a villám,ezért is csodálkozom minek kell ide ebben az országban ettől jobb kocsi?)


Felhívnám a figyelmet hogy most itt nem is igazán a kocsikon van a hangsúly hanem a vezetőkön.Németországban más a helyzet mert ott mennek normálisan de itt mint a tetűk úgy mennek.A vezetési morál szintje a béka feneke alatt van és erről nem a kocsik tehetnek

2016. szept. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

"Németországban más a helyzet mert ott mennek normálisan de itt mint a tetűk úgy mennek."


Nyugi itt is. (mármint németeknél)

Itt ugye 100 a normál főúton a megengedett. De az u.n. "Spaßfahrer"-ek (olyan mint a hétvégi autós nálunk) mennek 70-80 nal. Gyakran akkora oszlopban birka mód, hogy egyet vagy kettőt meg tudnál előzni. De 5 már sok.


vagy autópályán ahol szabad, döngetsz 180-nal, vagy akár 200-zal, és simán kijön 110-zel előzni a kamiont. te meg satufékezhetsz.

2016. szept. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Te 44%-os olyan hülye vagy hogy arra szavakat is nehéz találni.


"Lehet hogy valami megvan benne buherálva mert úgy megy mint a golyó.Az se biztos hogy 1.6-os motor van benne de a forgalmin az áll hogy 1.6-os."


Gratulálok,tehát azt sem tudod milyen motor van az autódban.Király...


"Látom ez most jól szíven döfött téged.Gondolom azok közé tartozol akik városban is 70-el mennek.Nem véletlenül vannak ezek a sebességhatárok."


Igen,70-el megyek a szentendrein,mert annyi a megengedett.


"viszont feleslegesen sem kell túlhajtani a kocsit.Persze ha van pénzed szervízelésre akkor jó "


Nem tudom te milyen autókat vezetsz,de nálunk nem szoktak azért tönkremenni a motorok,mert éppen el vannak forgatva 7000-7500ig.Arra lettek tervezve.Ha éppen fél órán keresztül 6 ezren akarok közlekedni,akkor azt is bírja,mert bírnia kell,ez nem a Skoda 120 korszak.



"Majd ne csodálkozzál azon ha autópályán repesztesz 200-al és véletlenül felcsavarodsz valamelyik korlátra"


Nem szokásom 160 felett közlekedni autópályán se,sehol nem írtam ilyet.Az erős autó nem arra van csak,hogy száguldozzunk.


"Nem értem ez hogy jön ide.Aki hegyi utakra akarja használni az autóját az nyilván terepjárót vesz "


Nem terepre értem,hanem hegyi útra.Tudod,olyan út ami emelkedő és kanyarok végig.

Elég csak a Cseszneki vár fele gondolkozni,vagy éppen csak a budai negyedekbe felmenni,meg megindulni a hatalmas emelkedőkön.


"Hát igen egy az hogy 130 a max sebességhatár (csodálkozom rajta titeket még sose büntettek meg gyorshajtásért?) de ha előznöm kéne 130-ról az se jelentene gondot a kocsimnak mert van benne kick-down kapcsoló "


Persze 100Le/tonna alatti szívóval pont előzni fogsz visszaváltás nélkül...

2016. szept. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!