Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan takarítsam ki a fűtő...

Hogyan takarítsam ki a fűtő radiátoromat?

Figyelt kérdés
olyan problémám van hogy hát lyukas volt a hűtőm és hőtő tömítőt öntöttem bele ezáltal a fűtő radiátorom el dugult kering benne a víz de de nem fűt eléggé. mivel tudnám kitakarítani? Gondoltam arra is hogy valami savas cuccot öntök bele de nem tudom miből van a radiátorom mert ha rézből akkor annyi neki.

2016. szept. 19. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Szívás! Szét kell szerelni és kimosni valahogyan. Ha most beleteszel a rendszerbe valami mosó folyadékot az újabb lyukat fog valahol csinálni. Nem úszod meg, jobb ha nekiállsz szétszedni minél előbb.
2016. szept. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
azt nagy szívás ki szedni na meg ha ki szedtem akkor érdemesebb kicserélni mert 6000ft a radiátor de én nem merem meg csinálni az autó villamosaggi is 55 ezret mondott a munkadíjra ami lehet jogos 16 éves kábelek stb. akármi el törhet munka közbe amit lehet házilag nem tudok meg csinálni. kivétel nélkül nagy nyomással nem lehet valahogy ?
2016. szept. 19. 19:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudok erre mit mondani.
2016. szept. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Először is milyen autó? :)


Lehet próbálkozni pl trisóval, de a ragasztó/tömítőanyagokat még az sem szokta kioldani, szóval esélyes, hogy csere lesz abból.


Savas dolgokat én nem locsolnék a vízkörbe, mert az nem csak a radiátort, hanem a többi fémet is megeszi, sőt lehet hamarabb, mint ahogy a hűtőtömítőt kioldaná :/

2016. szept. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezért szokás mondani, hogy tilos hűtőtömítőt használni.


De hogy tanács is legyen a válaszban: vedd fel a hűtőtömítő gyártójával a kapcsolatot és kérdezd meg, hogy mit ajánlának ehhez a konkrét tömítőhöz oldószernek! Nem sok esélye van ennek a módszernek, de egy pár telefont megér.

2016. szept. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!