Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire egészséges kisautóval...

Mennyire egészséges kisautóval autópályatempót tartani?

Figyelt kérdés
Átlag 10 év körüli kisautó 140-nél 4000 körül forog, tegyük fel 150-el használnám, mert bírná, de közel 4500 a fordulat, ez nem károsítja a motort? A fogyasztás ilyenkor gondolom eléggé megugrik, de más hátrány nem jelentkezik?

2016. okt. 6. 00:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
22%

Nézd, ez a bírná dolog tág.

Nem csak a motor van, millió más dolog is.

Menj itthon 130-al, már az is kárt tesz a kocsiban,

nem ha még gyorsabban mész.

Ha ismerős pl a rezonancia jelensége, akkor tudod,

hogy nem kellene ezeken az utakon szálguldozni,

bár lehet sok pénzed van, és kocsit akarsz cserél-

ni hamarosan.

2016. okt. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
17%
Nem kötelező annyival menni. Én soha nem megyek száznál gyorsabban .
2016. okt. 6. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Érdekes definíció...tíz év körüli kisautó...150-el használnám...mert bírná...ez nem károsítja?...hátrányok,


csupa ellentmondás. Pontosan mikori kiadás, mert ma már nem mindegy akár a kiadás hónapja sem, nemhogy az éve.aztán hány kilométert futott? széthajtva, vagy megkímélve? miért kell a 150, az miért is jó? most akkor bírná, vagy nem?

Ehhez a sebességhez a 4500-as fordulat kell..ez miért is zavar? Ja, hogy idő előtt tönkremegy?


Mondjuk a kisautók nem pályára készülnek(ez bennevan mindegyik gépkönyvében is)..de az emberek zöme spórol és gondolja megoldja okosban, legfeljebb kitapossa a szemét, bírnia kell..


nos nem bírja egyik sem.

Tehát a válaszom: semennyire nem egészséges kisautóval autópályázni 150-el(de 130-al sem) max 100.Ha számít a fogyasztás, akkor már tényleg nagy a baj.


Kisautó, nagy sebesség, lehetőleg kis fogyasztás, a motor ne károsodjon...

ez így nem járja.

2016. okt. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
47%
Mindennapos használatra nem túl egészséges(már csak a fogyi miatt sem),évente néhányszor belefér.
2016. okt. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%

Ha már a motor bemelegedett, akkor nem árt neki a magas fordulat. Nyugodtan használhatod 4500-as fordulattal. Az én Yarisom is ennyit forog 150-nél. Szinte csak pályán használom.

Az előző írt valami rezonanciáról. Ezt nem egészen értem, mit akart ezzel mondani. A magyar autópályák minősége európa élvonalában van. (Kamionos vagyok, tudom mit beszélek) Ha a magas fordulaton keletkező rezonanciára gondolt, akkor meg azzal az a bajom, hogyha beszerelsz egy komolyabb hifit a kocsiba az tízszer jobban rázza a kasztnit mint a motor.

Szóval nyugodtan használd a kocsit, nem lesz tőle baja. Csak le ne trafizzanak!

2016. okt. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
46%

Nekem a kis 75 lóerős autóm ~120-as tempónál ~2900-at forog ötösben.

Nem kell 140-150-et menni.

2016. okt. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
A sok idetlen urban legenddel ellentetben semmi baja nem lesz egy motornak meg akkor sem ha tartosan pörgeted!Persze ez csakis meleg motorra igaz!Nyugodtan mehetsz vele nyél gázon is,birnia kell...az mar mas kerdes hogy ilyenkor kb annyit fogyaszt mint egy 3000+ kobcentis nagy utazoauto...
2016. okt. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
44%
Aha a magyar autópályák európai színvonalúak. Melyik? Amelyik beszakadt, mert esett az eső és alámosta?
2016. okt. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem lesz alapjaiban véve baja, de hosszútávon természetesen kíméletesebb a 110 km/h neki. Nem is a fordulat miatt, hanem 140-es tempóhoz már nagyon nagy erőkifjtés kell egy kisautótól. És a terhelés független a fordulattól! Ja meg akár 2 literrel is többet ehet 140-nél, mint 110-nél. Mikor én mentem ilyen kisautóval régebben pályán, akkor beálltam 110-el a furgonok mögé, és előzések erejéig mentem 130-140-ig.
2016. okt. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem lesz baja, ha amúgy rendben van az autó.

Legyen jó olaj, működjön jól a hűtése, akkor nem károsodik.

A maximális ordulatszám 80-át ne lépd túl tartósan, az a lényeg. 6000-t minimum pörög, akkor 4800 a 80%.

2016. okt. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!