Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlás előtt állok és...

Autóvásárlás előtt állok és az alábbi autók közt vacilálok. Melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Mazda 6 (2003-4) (kombi)

Seat Toledo/Leon

Volkswagen Golf 4

Volvo v40 (kombi)

Mindegyik autó 2003-4 körüli évjárat és diesel.

Horgászatra (sok cucc) Évente 1-2 nyaralás szintén sok cucc illetve minimum 4 fő. Ki melyiket ajánlaná?

Kényelem, fenntartás szempontból?



2016. okt. 6. 16:30
 1/9 Mosqu!to ***** válasza:
Mivel számít a nagy tér,nálam két autó maradna: Volvo és Honda. Ha benzines akkor Honda,ha dízel,akkor Volvo! :)
2016. okt. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mosqu!to ***** válasza:
Bocsi,nem Honda,hanem Mazda!! :)
2016. okt. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Mosqu!to ***** válasza:
Amúgy,nem tudom mennyi a keret. De a Honda Accord dízel szerintem nem lenne rossz Neked és az egy batár! :)
2016. okt. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A Volvóról tudom, hogy hatalmas a csomagtere, kényelmes és nagyon megbízható, a tesóm jár ilyennel. A többiről nem tudok nyilatkozni.
2016. okt. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A Mazda jó, de én kerülném belőle a dieselt. Az 1.8-as motor éppen hogy mozgatja a kocsit minimum a 2000 kell bele. Nagyon drága az alkatrész hozzá.

Seat\VW-ből inkább a diesel, benzinesekkel sok a gond. Dieselből a PD-től nem kell félni, 500000-et simán elmegy a motor megbontása nélkül. 60000/db áron már lehet felújított pd elemeket venni 1 év garival. Nagyon olcsó a kopó-forgó alkatrész , és keveset fogyaszt.

Volvot felejtsd el, kb háromszor annyiba kerül hozzá az alkatrész mint egy VW-hez. Én a sajátomra 4 év alatt 1.5 miliót költöttem javításra úgy hogy magam szereltem.

Ne nézd az évjáratot! Az állapot a lényeg.

Volvo nagyon kényelmes 4-5 óra után is. Most faceliftes Golf 4-em van és ez sem rosszabb a Volvónál kényelemre, de nekem a gyári sport ülések vannak benne.

Seat meg ugyan az mint a golf csak egy kicsivel fapadosabb.

2016. okt. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Seat Leon-nak kicsi a csomagtere, ezért kiesik.

A Toledónak már elég nagy a csomagtere, de kicsi a csomagtérnyílás, ezért kiesik.

A 4-es golf szintén kicsi, kivétel a kombi.

Én Skoda Octavia-ban gondolkodnék, ha a nagy csomagtér és a jól pakolhatóság az egyik fő szempont.

A VAG dízelek közül pedig az 1.9-es TDI (sima vagy PD, utóbbitól se kell félni) a jó választás.

2016. okt. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :)

Skoda oktávia is még egy szimpatikus autó.

Pd-től nem félek igazából van egy kedves barátom neki 1.9 PDTDI toledoja van gyári 150ló és eddig még nem kellett komolyabban hozzányúlni legalábbis a motorhoz.

2016. okt. 7. 09:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez azért elég nagy szórás... Volvo kombi, Golf, és egy sedan toledo.... Azért ebből nem nagyon lehet választani... A golf nyivlán ksiebb, mint egy kombi volvo vagy kombi mazda... De sok cucc esetén nyilván kombi kell, így a leon és golf kilőve... Egyébként próbáld ki midnegyiket és amelyik tetszik, avgy amelyikből jobb állapotút találsz... Dízelt mondjuk nem vennék városi használatra és földútra, de te tudod.
2016. okt. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vw Passatból is van kombi. Esetleg Astra kombi...
2016. okt. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!