Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Németországból sárga piros...

Németországból sárga piros vagy P-rendszám?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam mar a nemet autobehozatalrol egyszer en is hoztam be nem is olyan rég es a tudtok szerint ha lábon hozod egyetlen megoldás van ami biztos szabályos a piros rendszám.

Ez azonban nekem 290€-ba került nemrég amit szeretnek elkerülni ha legközelebb megyek.

Van egy olyan variáció a fejemben hogy elvileg a sárga rendszám csak németben jo a P-rendszám pedig állítólag csak itthon.

Akkor ha veszek egy sárga rendszámot ami jóval olcsóbb ugye tudtommal 20€ es viszek magammal egy P-rendszámot (családomban van egy autókereskedő így az is van) es németben használom a sárgát ahogy pedig beérek az országba felteszem a P-rendszámot Ja es persze a köztes országot (Ausztria Csehország Lengyelország Szlovákia) legtöbb esetben ugye Ausztriát pedig valahogy ki húznam a sárga rendszámmal.

Szerintetek hogy tudom hazahozni a lábán ugy hogy elkeruljem a draga piros rendszámot de mégse vallaljak nagy kockázatot?



2016. okt. 8. 13:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Az fals infó hogy a sárga rendszám csak németeknél jó.

Az EU-ban jó, de csak akkor kapsz, ha német lakcímed van. Tehát ha neked van akkor behozhatod, vagy ha van valami ismerősödnek akkor ő kiválthatja.

Ha nincs ilyen akkor marad a piros. Azzal hazaviheted.

2016. okt. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
igy van, ezt en is megtudom erositeni.
2016. okt. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Es meg hozza meg is talaltam neked:


Da die Zuteilung eines Kurzzeitkennzeichens ein nationaler Verwaltungsakt ist, ist es nicht gestattet, dieses für Fahrten ins oder aus dem Ausland zu verwenden (verbotene Fernzulassung). Da Kurzzeitkennzeichen und entsprechender Fahrzeugschein keine offiziellen Zulassungsdokumente darstellen, müssen diese im Ausland auch nicht akzeptiert werden. Allerdings existiert innerhalb der EU-Mitgliedstaaten seit 2007 eine Anerkennungspflicht für das deutsche Kurzzeitkennzeichen. Somit ist die Nutzung eines Kurzzeitkennzeichens auch über die deutschen Grenzen hinaus innerhalb der EU-Mitgliedstaaten möglich.

Auch außerhalb der EU existieren Staaten, die das deutsche Kurzzeitkennzeichen tolerieren (ohne Rechtsanspruch). Dazu gehören:


Schweiz

Mazedonien

Weißrussland

Bosnien

Iran

2016. okt. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen ! :)
2016. okt. 9. 18:30
 5/17 A kérdező kommentje:

Tehát, ha veszek egy autót Németországban, és van egy német rokonom, ismerősöm, aki kiváltja nekem a sárga rendszámot, akkor hazahozhatom az autót akkor is, ha az a személy nem jön velem haza csak a rendszámot váltja ki?

Vagy esetleg írjunk meghatalmazást hogy hazahozhatom én is az autót bármi nélkül?

Azt mondják, a magyar rendőrök elveszik a forgalmit meg mindent, és vissza küldik a német hatóságnak, ha sárga rendszámmal hozod haza, hiába elvileg semmi szabály nem tiltja itthon a sárga rendszámot, és a rendőr se tudja megmagyarázni hogy pontosan miért is veszi el.

Szerintetek?

2016. okt. 9. 18:36
 6/17 anonim ***** válasza:

Igazából nem gondoltam át az elején a dolgot, csak akkor működik tisztán a sárgarendszámos dolog, ha neked van címed. Korábban még amikor az első kinti autómat vettem, még kiadták volna csak úgy, de már változott, csak akkor adják ki ha van adásvételi, és az meg a te nevedre szól, így az ismerős nevére már nem fogják kiadni.

Ha meg ő a vevő akkor magyarországon lesz gond mert tuti akadékoskodnának. A németek sokkal lazábban veszik a dolgot, mert itt más is eladhatja a kocsit, ha nála van mindkét része a járműlevélnek.

Ránk is akart egy török autót elsózni úgy hogy nem volt tuladonos, be is paráztunk, megkérdeztük a rendőrt, és azt mondta hogy teljesen rendben van így.

Otthon tuti fennakadnának rajta.

Pont ezért én már a sárgával nem is foglalkoztam, mert ha van adásvételim, és van az autónak még műszakija, akkor mindjárt kérhetek rendes rendszámot is.

2016. okt. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Aha! Így már teljesen értem.

Köszönöm! :)

2016. okt. 9. 19:51
 8/17 anonim válasza:

A német sárga rendszám Magyarországon törvényes !! Esetleg a rendőr tudatlan !!!

A Magyar P rendszám az Osztrákoknál megint csak jó lenne de ott is a rendőr tudatlan !!

Nem tudom pontosan de ha jól emlékszem új szabály , hogy csak műszakival rendelkezőre adják ki .

2016. nov. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"A német sárga rendszám Magyarországon törvényes !! Esetleg a rendőr tudatlan !!! "


Ez pontosan igy van. Ettol fuggetlenul a hatarnal lekapjak majd a rendszamot es elfogjak venni a forgalmit, mivel nem ismerik el. Es onnantol kezdve baxhatod.

2016. dec. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Akkor hivatkozni kell a Debreceni bíróság erre irányuló végzésére ! Persze abban a pillanatban továbbra is hozhat helytelen intézkedést . Talán nem árt nyomtatott formában odaadni az intézkedésnél ezzel is segítve az irányadó törvényes intézkedés helyességét alátámasztva !
2016. dec. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!