Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Váltó sebességből üresbe...

Váltó sebességből üresbe kuplung nélkül, egészséges e neki?

Figyelt kérdés
Az természetes hogy sebességből kuplung nélkül kis ellenállással kitudom tenni üresbe? Figyelmetlenségemből ma azt vettem észre hogy csekély ellenállással ugyan de recsegés ropogás nélkül kimegy üresbe a váltó 3-asból és 1-esből, nem lehet ettől valami hiba? Még sosem használtam a váltót kuplung nélkül meg nem is szeretném csak elgondolkoztam és akkor vettem észre hogy üresbe kuplung nélkül húztam a kart. E miatt tehetem benne kárt csak 2x forult elő először 3 majd üres és utána próba gyanánt 1-esből üresbe.

#autó #váltó #technika #kuplung #egészséges sebváltó
2016. okt. 14. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem gyorsításkor húzod ki,akkor nem történik semmi.
2016. okt. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van egy bizonyos pont, miután elvetted a gázt, akkor ki kell ugorjon sebességből kuplung nélkül (mikor kb. egyforma a motor és a váltó fogaskerekeinek a fordulata). Valószínüleg ezt a pontot kaptad el. Ha jól csinálod, semmi kárt nem okoz, de azért ajánlott a kuplungot használni. Ha régi, kopott váltós autód van, akkor az már bármikor képes kiugrani sebességből kuplung nélkül (legalábbis bizonyos típusok).
2016. okt. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Végül is nem olyan régi 2006-os gyártmány szinkronizált a váltó ezt írta a kis könyve, csak furcsa volt mert még a jogsim is friss meg nem belém lett erőltetve a kuplung és furcsán éreztem magam, szeretném kímélni azért is kérdeztem rá ha már ilyen figyelmetlen voltam nincs 60.000km abban az autóban.
2016. okt. 14. 21:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet nem jól fejeztem ki magam, tehát a régi autóknál könnyen előfordul az ilyesmi, de egy teljesen új autón is meglehet csinálni, ha jó pillanatban nyúlsz a váltóhoz, gázelvétel után. Ez történhetett nálad is.
2016. okt. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én minden (kézi váltós) autónál szinte mindig kuplung nélkül veszem ki üresbe kezdetektől fogva; semmi baja nem lehet, csak el kell találni azt a fordulatot, ahol még nincs motorfék, de már nincs gyorsulás sem.
2016. okt. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 veterán vas ***** válasza:
100%

Ahogy #5 is írta, ha pont elcsíped a terheletlen állapotot, -értsd nincs hajtás sem oda sem vissza irányban- akkor semmi gond.

Persze hogy nem recsegett, hiszen semmi egyebet nem tettél, mint széthúztál két -nyomaték nélkül futó- fogaskereket egymástól.

2016. okt. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor megnyugodtam hogy nem tettem benne kárt sajnáltam volna szegénykémet. Köszönöm a megnyugtató válaszokat! :)
2016. okt. 15. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!