Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rupes polír géppel kapcsolatba...

Rupes polír géppel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Megéri az árát? Ha véleményetek szerint van jobb és akár még olcsóbb is, ne tartsátok vissza!

Figyelt kérdés

Elsősorban a kezelhetőség, megbízhatóság, tartósság érdekel.

És persze a saját pasztája minősége is!



2016. okt. 29. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
A pasztanal van jobb is, a gepbol meg van tobb fele. Olcsobb es dragabb is. Az olcsobb verzioval sincs sok baj de nalam 4-5 honap utan meghalt. Egyszer jo egyszer nem, raz egyre jobban. Most visszaalltam a nem excenteres gepre. A rupes egyebkent biztonsagos es jo, a nem excenteressel nehezeb es vigyazni kell de gyorsabb vele dolgozni sokkal. Egyedileg gyartott korongokat hasznalok de a rupes korongok is jok bar nem birnak sokat, gyorsan szetmennek.
2016. okt. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szóval akkor maga a gép jó választás lehet (megbízhatóság fontos, nem szeretnék 3-4havonta újat), csak akkor érdemesebb más gyártó korongjait ill. pasztáit használni. 3M, Farécla? Ezekről olvastam, hogy többen szeretik és használják. Ezekkel használhatom a Rupes-t?
2016. okt. 31. 09:11
 3/9 A kérdező kommentje:

Ez már újabb, ez lehet jó választás?

[link]

2016. okt. 31. 09:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez a gep tokeletes. Nagyon szepn dolgozik. Gyari korongok nem rosszak. 3M termekek is jok bar szerintem sokan le vannak maradva es megszokasbok maradtak ezeknel a termekeknel. En jelenleg sonax termekeket hasznalok. Durva pasztabol a cutmax. Kivalo termek es nyugodtan ramehetsz vele a muanyagra, nem hagy csunya foltokat mint a 3M. A fenyesito pasztaja is kivalo. Sonaxbal csakxa korongot bem havaslom nert nagyon keveset bir. Egyebkent sajat magadnak kell kevergetnica dolgokat meg meg nem talalod a megfelo gep, korong, paszta kombot.
2016. okt. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

pont a "kombók" miatt szerettem volna egy cégtől.

Mert pl. a rupes magas fordulaton jár 2500-4700-ig, viszont másfajta pasztáknál meg a max. fordulatnak 1800-2000 körül jelölnek meg.

Lehet, hogy kipróbálom a mark II-es rupes-t a saját dolgaival. 3M-ről épp ma hallottam nem jókat.

Igazából a farécla érdekelne, de ahhoz meg gyors a rupes. Milyen gépet tudsz ajánlani, amivel -mondjuk úgy -biztonságosan lehet dolgozni?

Nem egyszerű ez. :)

2016. okt. 31. 22:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Rilupessel 100% biztosan tudsz dolgozni. Ha kavicsfelverodes van azon is mehetsz max fordulaton, a vekony festekretegnel is megetsz max fordulaton. Lenyegeben excenteres geppel ezeken mehetesz nyugodtan. Nem tudom neked mi a fontos. Az hogy haladjon a munka vagy az hogy ne tudj hibazni? Ha gyors munka a lenyeg es tudsz polirozni akkor egy sima gepet ajanlok. Nekem powerplus van. 3 ev garancia, 20.000,-ftert tudok szerezni. Vannak hozza tartozekok...nalam eddig levizsgazott sikeresen. Ha erdekel a sonaxos termek de nem mersz belefejtetni akkor adok annyit hogy kiprobald. Nem csalodsz.
2016. nov. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Biztonság fontosabb, mint a gyorsaság. Nem lesz napi használatban.

Egyébként kisebb (125mm) vagy a nagyobb (150mm) tányérosat érdemesebb venni személyautóhoz?

Egyelőre megveszem a rupes gépet a saját pasztájával, aztán meg majd látom.

2016. nov. 2. 09:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindenkepp a 150-es meretet vedd. A 125 mar nagyon kicsi.
2016. nov. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Közben a héten megérkezett a gép. Azaz minden együtt, mert egy csomagot vettem.

Ezt vettem meg, de nem innen, amazonról rendeltem.

[link]


A gép nagyon tetszik, a héten próbálgattam.

A szivacsok közül a kék gyorsan használódik, a hozzávaló paszta véleményem szerint nem olyan durva.

Alapjába véve tetszik, de pasztát ill. szivacsot szerintem mást fogok használni.

Habár nem tudom milyet lehetne ezzel a géppel -ugye a magas fordulat miatt- , mert a legtöbb pasztát 1XXX fordulaton ajánlják.

Gond lehet a sebesség? Vagy az excentrikusság miatt talán használható?

2016. nov. 20. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!