Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1996-os diesel-emben kifogyott...

1996-os diesel-emben kifogyott az üzemanyag, majd utántöltés után nem indul. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos a napokban elromlott az óracsoportom, és nem látom, hogy mennyi üzemanyagom van. Csak tippelgettem 2 napig, de elszamoltam magam. Alapjaraton már indulásnál is kb 2 mp-ig furán járt a motor, mint ha le akart volna allni, majd kb 5bperc mulva meg is állt.


Utána töltöttem, de azóta nem indul az autó. 95amperes aksit fullra töltöttem, de nem indult be.

Az önindító többször eldobta magát, leporgott.

A legfurabb az volt, amikor egy kis ideig "beindult" a motor, de kb az alapjarat felével, mint ha haldokolna.


Mi lehet a probléma? Önindító csere? Vagy felkapott valami szennyeződést, és nem kap üzemanyagot a rendszer.


Nagyon köszönöm előre is 😊



2016. okt. 30. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Lelevegősödött az üzemanyag rendszered. Le kell légteleníteni!
2016. okt. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fura hogy nem gondoltál a légtelenitésre.

Önindító csere is lehet belőle ha ennyit kínozod.

2016. okt. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendben, azt megtudom valahogy én is, vagy hivjam a szerelmet?
2016. okt. 30. 19:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Jobb ha hívod a szerelmet.
2016. okt. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát a szerelem ilyenkor nem segít :D


Van olyan, hogy beindul 20-30-dik próbálkozásra, mert ennyi indítózás kell, hogy a gázolaj eljusson a motorhoz. De nem érdemes ezzel kínozni az önindítót, meg mindent, inkább el kell vinni a legközelebbi szerelőhöz, hamar megoldja a légtelenítést.

2016. okt. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A szerelmed nem hiszem, h ért hozzá. A lányok inkább sütnek, főznek.

Nézz utána a neten, h az adagolón, stb hol vannak légtelenítési pontok, úgyis amúgy két emberes, mert indítózni kell, közben a légtelenítőcsavart nyitni, meg zárni, mikor kijött a levegő. H nem vagy műszaki szaki, csináltasd hozzáértővel. Nem csak az önindítóval szúrsz ki, h kínzod, hanem az adagolónak is odavágsz, h szárazon járatod.

2016. okt. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szívesen fognám arra, hovy az "okos telefonom" javitotta ki, de ki hiszi el 😀 szerelő akart lenni, de akkor maradunk is a szerelonel, remelem tényleg segít.


Nagyon szépen köszönöm nektek, tovabbi szép napot!

2016. okt. 30. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!