Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50ccm-es robogóval suliba járni?

50ccm-es robogóval suliba járni?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy vennék magamnak egy új 50ccm-es 4T robogót. Naponta 30km oda + 30km vissza lenne a középsuliba járás vele. Ezt érdemes továbbgondolni, vagy felejtős?

A motor bírná?

Azért 4T-n gondolkoztam, mert szebb a hangja, és nem is a gyorsulás a célom, főleg, hogy nem szeretném, hogy ha az első évben eltántorogna az AM jogsim..

Fogyasztása körülbelül milyen az ilyen robogóknak?

Sokat hallottam, hogy lomha, meg, hogy nem gyorsul... (mint írtam, nekem ezek nem hátrányok)


Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. nov. 3. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Napi 60km 50-es robogóval?!?!?az első nap vegen az árokba fogod bortani es meg azt is utalni fogod aki megtervezte......

Ebben a téli idojarasban meg te sem gondolhattad komolyan,hogy fagyba szarba esőbe te majd motorozgatsz napi alsó hangon masfel orat es gond egy szal sem......

2016. nov. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igaza van az előttem szólónak...

Napi 60 km egy 4T 50 robogóval felér a halállal. Letolnak még az újabb traktorok is, a buszok/kamionok kb megölnek.

Fogyasztás persze lenne 2 liter /100 km, de maga a motor sem bírná ezt sokáig.

Ha csak 50-ig van jogsid, akkor esetleg egy erősebb(+ kis tuning) 50-es 2T még jobb lenne, de ott már minimum 2*-es fogyasztás.

Én egy 125 4T robogóval jártam idén elég sokat, napi 2*35 km. Nagyon unalmas, állandóan figyelni kell hátra, mert tartósan kb 100-at tud, de ott még rádelőznek a kamionok...

Felejtsd el...

2016. nov. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A motornak nem lenne sok, de a motorosnak igen. Szerintem is dögunalom lenne. Én a budapesti kétszer 12km ingázást is unom néha, pedig az 50es 2T robogóm megy 70et.
2016. nov. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, sejtettem, hogy nagyon unalmas lenne. Igazából a téli menéstől csak azért tartanék, mert csúszós lehet az út.

Igazából a fogyasztása győzött meg :)

A 2T miért jönne jobban? Mindkettő (AM jogsival)ax. 45-tel mehet. A kinézett 4T is tud (elvileg(gyártó szerint)) 60-70-km/h-t.

Ha még is elszánnam magam, akkor bírná a motor ezt az évi 15-20e km-t? (ezért is csábítóbb a 4T, mert elv. Jobban bírja)

Ja és suli mellett ide-oda is mennék vele.

2016. nov. 3. 16:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Télen a csúszás hatalmas veszélyforrás, de még mellé a megfagyás és a motor se szereti a hideget, nem véletlen teszik le a legtöbben amint hideg lesz.

Napi 60km rengeteg. Az én párom összesen napi 10et megy és esőben szétázott, hidegben szétfagyott motoron, ráadásul veszélyes, a kamionosok, autósok letolnak, de télen a jeges, havas úton még baleset is könnyen van ebből.

2016. nov. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A motoros szezon általában áprilistól októberig tart. Ezen kívül reggelente már/még 5 fok alatt van a hőmérséklet, amihez már spéci öltözèk szükséges. Én hidegbe sínadrágot és síkabátot használok, de 5 fok alatt már az sem elég, hiába veszek föl extra aláöltözéket. Hideg szempontból a bukósisak is kritikus. Ha jól szellőzik, akkor kihül, ha be tudod lehelni, akkor meg párásodik.


Ami az esőt illeti, arra sincs jó megoldás, ami 30km-en át szárazon tartana. Legfeljebb valami horror árú, spéci cucc.


Összegezve tehát: ahhoz hogy mostoha körülmények közt is következmények nèlkül motorozz rengeteg drága, extra felszerelés szükséges, amiknek az árából, már egy kis Suzukit is lehetne hajtani.


Ui. következmény, amit a saját káromon tanultam meg: akár 5-10km didergős motorozásban is össze lehet szedni egy tüdőgyulladást. Ill. ha nem véded külön, akkor először a könyök és térdizületeid mennek tönkre a hidegtől.


Bár asszem hiába írom ezeket, mert annak idején engem is figyelmeztetett apám ezen veszélyekre, mégsem hallgattam rá. 20 év múlva bölcsebb az ember.

2016. nov. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdéstől kicsit eltérve, de apám -1 C°-ba 110 km-t ment este egyhuzomban sötétben. Bár az supermoto, de akkor sem olyan veszélyes. A keze fázott meg a lába.
2016. dec. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!