Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyenek a Michelin CrossClima...

Milyenek a Michelin CrossClimate gumik? Véleményetek, tapasztalatok esetleg van róla?

Figyelt kérdés
A tv-is nagyon reklámozza. Valóban télen-nyáron jó gumi?

#gumi #Michelin CrossClimate
2016. nov. 10. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Igazából a legjobb a maga nemében, de a többi 4 évszakos gumival együtt kompromisszumos megoldás, mert télen nem éri el a téli gumik képességét, nyáron meg a nyárikét. Na most ettől még lehet jó olyanoknak akik keveset autóznak és nem akarnak bíbelődni 2 garnitúra gumi (kerék) cserélgetésével.
2016. nov. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Vredestein Quatrac 5 is ugyanolyan jó, ha nem jobb - keress rá tesztekben!
2016. nov. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyen van az autómon. Tapasztalatok: nyári gumiként tökéletes, 10/10-es. Tesztek alapján, és gyakorlati tapasztalatként is elmondható: nedves úton vetekszik egy Uniroyal abronccsal is.

Téli gumiként egy közepes kategóriájú téli gumiként viselkedik. Hideg nedves úton sincs ellenfele, hóban is jól érzi magát. Tesztek írják: jeges úton való elindulási képessége nagyon gyenge. Lehet, sosem indultam útnak még jeges úton, még fullos téli gumival sem, tehát ez a része nagyon nem érdekel a tesztekből.

Bár, egyszer ónos esőt sikerült elkapnom vele. Megtapadtak szépen a gumik elindulásnál, simán kijutottam a már "bejárt" főútvonalig.

Főleg városban járkálok, évi átlag 12e km-t, számomra ez ideális választás volt, eddig semmi rossz tapasztalatom nincs. Forszírozott kanyarokban eddig még nem sikerült megnyikkantanom, nagyon jól tapad.

Idáig még semmilyen kompromisszumot nem kellett kötnöm miatta, élvezem, hogy megkímélem magam a gumishoz való bejelentkezésektől, gumik autóba való ki-be pakolásától, és a szezononkénti 5-6000 Ft-os kiadásoktól.

Sosem voltam "négyévszakos" gumi fan, de a Michelinnek adtam egy esélyt, nem bántam meg.

2016. nov. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Harmadik telét szolgálja. Első télen jobb volt havon, mint a tíz éves téli gumi, vagy a Tescós új (Riken). (Persze nem azonos méret, a szomszédok autójával tudtam csak szubjektíven összehasonlítani). A második télen már gyengébb volt ezeknél is, de még használható. Most meg sürgősen keresek téli gumit, mert használhatatlan: már 8-9%-os emelkedőn se megy fel. Nálunk a 12%-os, és meredekebb utakat sózzák, de a lankásabbakat csak kotorják, és a letaposott kemény hó eléggé tud csúszni. A többi autónak ez mégse gond, de az enyém már küzd mint malac a jégen, alig megy fel. A profil még mély, de a lamellák éle lekerekedett, talán az a gond.

Amúgy latyakmentes vízen és nyári gumiként jó, dinamikus, tehát nyáriként fogom tovább használni.

2019. jan. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nálam egy combosabb autón van fent. 1,5 éve használtam, ezalatt 40ezer km mentem vele. Kopása nagyon jó. Száraz úton a stabilitása szerintem a legjobb. 200-220km/h-nál sem csúszott meg kanyarban német autópályákon. Havon nem tudtam kipróbálni, mert nem volt! Nedves úton pedig nem száguldozok. Tapadásával nincs gond, viszont a profilmélységem a minimum alá került az első kerekeknél, így cserélem őket. Nekem bevált, mert nem töttyögök, gyorsulok, megyek mint a bolond, s ez bírja. Egy hátrányt hoznék fel neki: amikor nagy a hőmérséklet különbség, azaz elindulsz reggel még 0fokban, s 9kor már 10fok van, akkor kevésbé tapad. Erre figyelni kell.
2019. nov. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!