Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most az oktató a hibás vagy...

Most az oktató a hibás vagy én? (vezetés)

Figyelt kérdés

Nyáron meglett a kressz vizsgám, július elején kezdtem el a vezetést, és még azóta se mentem el vizsgázni. Tehát kb, 4 hónapja már vezetek, 50 órám van, a vizsgapénzt odaadtam az oktatónak, de még nem fizette be, nem tudja, hogy elvigyen-e engemet vizsgázni.

Az a baj, hogy én már nagyon soknak érzem ezt az 50 órát, de mégsem érzem magam teljesen készen a vizsgára, mert az oktatóm szinte csak hetente vitt egyszer vezetni, volt hogy több hétig nem is ért rá, szóval 30. óránál volt olyan, hogy beültem a kocsiba és hirtelen fogalmam sem volt, hogyan induljak el vele.

Meg a másik baj az is, hogy oktatás mellett még van két munkahelye, soha nem ér rá, legközelebb is csak pénteken tudok menni, de az már megint egy hét, így soha nem lesz rutinom a vizsgára.

És ezek mellett szegény még beteg is, meg már kicsit kiöregedett a dologból és nagyon nagyon türelmetlen!

Nem mondom, hogy minden az ő hibája, nyilván én is figyelmetlen vagyok, de ha valami nem ment elsőre, leüvöltötte a fejem, meg mondta, hogy ő ezt nem hiszi el, hogy ennyiszer el kell mondania, forgassam már el azt a (itt egy sor káromkodás következik, leginkább a sarkon állókat illetik ezzel a kifejezéssel, meg még mondott ezen kívül néhány cifrát) kormányt, stb... (lány vagyok, nem hiszem, hogy ez a megfelelő beszédstílus velem szemben.)

Szóval káromkodik, meg össze-vissza csapkod, meg hitetlenkedik. Múltkor volt olyan, hogy egyszer nem értem rá elmenni egy megszabott időpontra, előre jeleztem is, és ő volt kiakadva, hogy én nem tudok időt szakítani a vezetésre, holott ő nem ér rá soha. Na mindegy, hazamentem és úgy intéztem a programot, hogy neki megfeleljen, felhívtam, hogy el tudok menni, erre kitalálja, hogy amúgy se jó az az időpont, mert neki vizsgája van...

Egyszer volt olyan, hogy annyira megbántott, hogy elsírtam magam a kocsiban, pedig nem vagyok az a sírós fajta.

Meg gondolom ez másoknál is előfordult már, hogy a saját kis ügyeit a tanulóval intézteti el, vigyél ide, én veszek ezt meg azt stb... Egyszer fél órát kellett várnom rá, hogy kicserélje a kocsin a hülye ablaktörlőt.

Na ezzel a sok mindennel csak annyit akarok mondani, hogy én vagyok ennyire szerencsétlen, hogy ötven óra után se visz el vizsgázni vagy azért ebbe már az oktató is közrejátszik? Esetleg van olyan aki hasonló helyzetben van/volt?



2016. nov. 19. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lassan elgondolkodhatnál az oktatóváltáson. Biztos ami biztos vezess még le vele harminc órát.
2016. nov. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kizárt, hogy fizessek neki még annyit.
2016. nov. 19. 15:35
 3/9 A kérdező kommentje:
Plusz autópályára sem vitt fel, pedig vizsgán kihúzhatom. De már nem is merek neki szólni, mert kb. az is az én hibám lesz.
2016. nov. 19. 15:37
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából a második óra után kerestem volna másik oktatót. Még most se késő, keress normálisat, akivel mindennap tudsz menni, és nem arra használja az általad kifizetett időt, hogy vásároljon meg ablaktörlőt cseréljen.
2016. nov. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Nekem is kb. 1-2 hetet kellett várnom minden alkalomra amikor vezethettem és sose mentünk autópályára és sötétben sem vezettem. Az én oktatóm is elég türelmetlen volt pedig minden óra előtt elmondta, hogy "a tanulónak az a dolga, hogy béna legyen" :D Viszont Ő is kb. annyira izgult a vizsgán, hogy átmenjek mint én.
2016. nov. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha már befizetted neki a vizsgadíjat, nem biztos hogy vissza tudod azt kérni, hogy másik oktatóval mehess vizsgázni.

Viszont ha 30 óra után azt sem tudod, hogy hogyan indulj el az autóval, akkor nem biztos hogy 50 óra után vizsgáznod kéne. Elhiszem hogy hetente visz gyakorolni, de ez akkor is gáz.

Ha sikerül a vizsga, utána nem sokkal vezethetsz egyedül, emberek életét kockáztatva. És ha mondjuk hetekig nem vezetsz, akkor megint ott fogsz ülni és gondolkozni, hogy most akkor hogyan is indulj el?

Biztos van valaki az ismerőseid között, akinek van autója és el tudtok menni egy forgalomtól elzárt területre gyakorolni.

2016. nov. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Az a helyzet, hogy annak idején én is csak heti 1x mentem vezetni, és nekem is volt 2 hét kihagyás, de ilyet, amit te leírtál, nem tapasztaltam, hogy nehezebben ment volna a vezetés a kihagyás után. Itt szerintem más is állhat a dolog mögött, nemcsak az, hogy ritkán mentek.
2016. nov. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amelyik oktató ilyen féreg az minek megy el "oktatónak"? Én lehetőleg már decemberben vezetni fogok,de ha ilyen k@cs@g oktatót fogok ki akkor a legelső lehetőségnél ki szállok a kocsiból és ott hagyom a francba. ;)
2016. nov. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig, DE

- keress másik oktatót!

- a vizsgadíjat miért az oktatónak adod? Azt a titkársàgon veszik át tőled, átvételi elismervényt/nyugtát kapsz. Ennek birtokában mehetsz is vissza a titkárságra megreklamálni, hogy a f a s zkalap miért nem jelentett be vizsgára pedig már mikor befizetted.

2016. nov. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!