Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 12 óra gyakorlat után, tényleg...

12 óra gyakorlat után, tényleg nem fér bele hogy lefulladok? Sajnos a piros lámpánál kicsit össze zavarodok, izgulok igy 4 lámpa váltást vártam, mire sikerült.

Figyelt kérdés

10.óra után vitt ki forgalomba. Azt mondta amit csinálok "nem ide való" "nem vagyok itt szellemileg"

Ez kicsit leépitette most az önbizalmamat.



2016. nov. 23. 12:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

És ha itt megerősítjük az segíteni fog az önbizalom terén?

Vagy inkább azt a meggondolást választod, hogy anonim válaszolók véleményére alapozod az önértékelésed az oktatód helyett aki x+1 embert oktatott már vezetni és tudja, hogy kb mi a normál fejlődési tempó és te azon hol állsz.


Egyébként szerintem sem fér bele ennyiszer. Egy oké, pláne nyomvályús, felgyűrt aszfalton gyenge benzines kocsival. De alapvetően 4 lámpa az már kabaré kategória.

2016. nov. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
De belefér a lefulladás. 1x. Pontosabban lámpánként 1x. Ha 4 lámpát kellett miattad várni, valószínűleg többen már a megöléseden gondolkodtak, sőt szerintem nem túlzok, ha azt mondom, mindenki. Az oktató meg baromira féltette a kocsiját. 1x elnézi a mögötted lévő, hogy lefulladsz, de a következőnél már óriási rá az esély, hogy belédmegy. Nagyszerű tanács a tanuld meg tartani a kuplungot, és finoman, és a többi, de a legbiztosabb tanács az adj gázt, nagyobb gázt. Majd ha biztosan vezetsz, jöhet a helyes kuplung kezelés, de addig a lefulladás elleni legbiztosabb módszer a gáz.
2016. nov. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
En eleve nem ertem igy hogy engedhetiki a forgalomba? Neked boven eleg lenne meg a rutint tanulni. Indulas/megallas/indulas/megallas...stb...
2016. nov. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy - egy lefulladás belefér. kb. 25 éve vezetek, ebben van jó pár év amikor hivatásszerűen nyomtam a gázt. Biztos van már egy millió KM a talpamban. ( Volt hogy napi 500 - 600 Km-eket mentem az országban.)De még én is lefulladok néha. ( Mondjuk évente egyszer.)


Viszont négy lámpaváltás már a kabaré szintje.

2016. nov. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A nem kabare, az mar szegyen. Valoban en is volt, hogy lefulladtam, de olyankor ujraindit es indul, nem volt lampavaltogatas... 1 meg belefer, 2 mar ciki, de 4....jesszus...
2016. nov. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Neked többet kellene tanulni a rutint, van otthon kocsitok?
2016. nov. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A lefulladás belefér. Sőt, már gyakorlott sofőrrel is előfordulhat, hogy lefullad egyszer.

Na de 4 lámpaváltás????? Az hosszú percekig eltarthatott. Nagyon durva, ilyenről még nem is hallottam :)

Igaza volt az oktatódnak, nagyon máshol jártál, nagyon nem figyeltél oda.

Ezért nem kell megharagudni rá, nem az önbizalmadat építette le. Legközelebb úgy menjél vezetni, hogy abba a két órában tényleg csak arra koncentrálsz, komolyan veszed.

2016. nov. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
40%

Más olvasatban meg azt lehet mondani, hogy "na ezért felesleges a rutinpályán időzni".

Sok oktató közúton kezdi a tanitást, ahol alig van forgalom, de mégis a kezdetektől fogva kényszerítve van a tanuló arra, hogy több felé kell figyelni.

Nem gond, ha lefullad, ha éppen jön valaki, ki tudja kerülni a tanuló kocsit, de pontosan azért mert jöhet valaki, a tanuló a kezdetektől fogva próbál koncentrálni, hogy ne fulladjon le... Lefullad jonéhányszor, de a lényeg, hogy kezdetektől fogva ott van a koncentrálásra kényszerítés. A rutinpályán más a légkör, órákat lehet ott tölteni úgy, hogy utána a forgalomban is nulláról indulnak.

2016. nov. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Gyakorolnám én az elindulást,de 10. Órámig egyszer fulladtam le. Ha nincs forgalom mögöttem akkor sima ügy...

Egyébként irtó gyorsan váltó lámpa volt!

De se baj megprobálom véghez vinni amit elkezdtem! :)

2016. nov. 23. 13:18
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem kiszurt veled es az o oldalan nyomta a feket szandekosan hogy lefulladj. Ha eddig ment, aztan most meg nem, akkor csakis erre tudok gondolni.
2016. nov. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!