Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 12 óra gyakorlat után, tényleg...

12 óra gyakorlat után, tényleg nem fér bele hogy lefulladok? Sajnos a piros lámpánál kicsit össze zavarodok, izgulok igy 4 lámpa váltást vártam, mire sikerült.

Figyelt kérdés

10.óra után vitt ki forgalomba. Azt mondta amit csinálok "nem ide való" "nem vagyok itt szellemileg"

Ez kicsit leépitette most az önbizalmamat.



2016. nov. 23. 12:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem egyszerűen stresszelsz, hogy "jaj, mit fog szólni a mögöttem jövő/oktató, ha lefulladok" és amíg ezen kattogsz, szépen le is fullasztod a kocsit.

Ezért káros, ha 10 óráig csak rutinpályázás van.

Azt javaslom, csináld azt, hogy amikor tudod, hogy nemsokára vált a lámpa egyesbe rakod és -miközben nyomod a féket- engeded a kuplungot addig, míg érzed, hogy kicsit "mocorog", megváltozik a motor hangja, egy kicsit esik a fordulatszám. Ott megtartod, és amikor vált a lámpa csak felengeded a féket.

Persze ez hosszú távon igen káros a kuplungnak, szóval ezt majd idővel el kell hagyni.

2016. nov. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Wadmalac ***** válasza:
100%

Normális oktató felfogja, mit kell még gyakoroltatni.

Én még anno kétütemű Wartburgon vizsgáztam, az sem volt éppen egy nyomatékgyár, állati könnyen fulladt kis gáznál.

Az én oktatóm a gyakori fulladásaimat látva visszavitt a rutinpályára és ott egy órán át csak indultunk, megálltunk, síkon és emelkedőn is.


Egyébként néha a ma napig lefulladok nagy ritkán, főleg idegen, nem megszokott kis köbcentis kocsiban. A saját V6-osom hozzászoktatott a jóléthez, ott alapjáraton leléphetsz a kupplungról, eszébe nem jut lefulladni.

2016. nov. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
68%

Bőven belefér, 12 óra vezetés az a nullával egyenértékű. kb 400000 km-et vezettem 8 év alatt baleset mentesen. És még most is gyakran előfordul, hogy lefulladok. Bár itt azért megjegyezném a sajátommal kb évente egyszer :). Márka szervizben dolgozom, és gyakran kell mennem mütyür motoros autókkal 0.9-1-2, és ezek az 1.9 dieselhez képest nagyon nehezen indulnak meg.

Gyakorolj sokat 20-30000 km után már lesz elég tapasztalatod, ahhoz, hogy kijelentsd megtanultál vezetni.

2016. nov. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem értem, hogy a második lámpaváltásnál már miért nem vitt ki onnan az oktató, hisz ez már balesetveszélyes és forgalomfenntartó szituáció.


Tanulóvezetésem során összesen két alkalom volt, hogy lefulladtam, viszont az egyiknél 3x egymás után, egy lámpánál, egy igen forgalmas kereszteződésnél. A harmadik után az oktatóm vitt ki. Stresszeltem. Nem mondom, hogy örült neki, de megértette, akkor voltunk először nagy forgalomban.

2016. nov. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
22%

Nem értem miért gáz ha egy tanulóvezető lefullad egymás után többszőr is. Egyén függő ki milyen gyorsan sajátitja el a vezetés alapjait. Annyi biztos, egy friss jogsival rendelkező személy, nem tud vezetni. Ehhez sok idő és km szükséges.

Aki mást állit az csak arcoskodik! Vagy a szülei már korábban megtanították vezetni, de ez manapság merész húzás. Sok haverom utánnam szerzett jogsit, és mivel nekem volt kocsim is egyből, hagytam had vezessenek :). 10/10 esetben halálfélelmem volt pedig nem vagyok pánikolos fajta. Azt vettem náluk észre kb 1-2000 km önálló vezetés után már magabiztosan vezettek,de a váratlan helyeteket, még nem tudták kezelni.

2016. nov. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Válts oktatót minél előbb... Nekem 2 napja volt az első vezetési órám,és haza felé már én hoztam a kocsit. Azt mondta nekem az oktató,hogy ne féljek,azért van ott mellettem ha hülyeséget csinálok majd közbe avatkozik.

Én 2 alkalommal fulladtam le.De szerintem még fogok is. Forgalomban azért még nagyon fura. :)

2017. ápr. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
# 2 nap után 0 rálátással minek okoskodsz, remelem az anonimitas árnyékán kívül nem ismerjük egymást és sosem fogok tőled tanácsot kapni
2017. ápr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!