Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem szeretik sokan az...

Miért nem szeretik sokan az elektromos kocsikat? Mit gondoltok a Tesla Model x- ről?

Figyelt kérdés
Sok mindenkitől hallottam, hogy "elítélik" az elektromos kocsikat.. Miért van ez? Illetve a Tesla model x-ről mit gondoltok?

2016. dec. 1. 19:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
78%

Én nagy dieselfanként el tudnék képzelni egy Teslát. De az a baj, hogy még mindig a Tesla az egyetlen, amelyik használható elektromos autót tud összerakni, meg nem úgy néz ki, mint egy ufóautó. Ki is tudnék békülni egy 800-900 km-es hatótávú elektromos kocsival, a gond ott van, hogy ha mindenki átállna erre, akkor semmilyen áramellátási rendszer nem bírná ezt a qrva nagy igénybevételt, és az áram előállításához, és az akkuk újrahasznosításánál ugyanannyi energia elmenne, mintha továbbra is belsőégésű motorokat használnánk.

Tehát maga a Tesla az nagyon bejön így ahogy van, itt egyéb jellegű problémáim vannak.

2016. dec. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
89%
Az üzemanyagcellás autók sokkal kevésbé környezetszennyezőbbek mint az elektromos, mivel ott tényleg csak a kenőanyagok égése kerül a levegőbe ami nevetségesen alacsony. Az elektromos energiát termelni igenis sok károsanyagkiadéssal jár. Nem azt mondtam, hogy a Tesla nem rúg hasba :D Azt mondtam hogy már a Leaf is hasba rúg, nem hgoy egy Tesla.
2016. dec. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
65%

"Az elektromos autóknak nincs jövője. Bullshit az egész"


Ugy tunik hogy egy ideje a komplett autoipar maskepp gondolja. Majd ha egyszer tenyleg jarmumernok leszel akkor szolj nekik, nehogy hulyen haljanak meg.

2016. dec. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
33%

"Az elektromos autokkal az a baj hogy korlatozottan hasznalhatok es baromi dragak."


Városban tökéletes, az meg hogy drága leginkább az ország átlagfizetését becsméreli, máshol egy ilyen megvesznek 2. 3. autónak.

2016. dec. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
A háttérben gőzerővel folyik az üzemanyagcellás autók fejlesztése, csak az nem adható el úgy még, mint az elektromos, mivel azt nem tölteheted otthon. Muszáj nekik fejleszteni, mert senki nem akar lemaradni a többi márkától, de kétlem, hogy ez lenne a jövő. Írtam én is, hogy városban tökéletes, de mi van ha 500 km-t kell menni egy nap alatt? Mondjuk halottak napjai országjárás, akkor reménykedsz, hgoy kitart mert nem tudsz rátölteni? Az önvezető autókat is fejlesztik és már vannak is forgalomban, de ugyanúgy egy kiforratlan, félkész technológia.
2016. dec. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Jé a Tesla új kamionja ami nem káros a környezetre, láss csodát nem elektromos, hanem hidrogén meghajtású. Nincs több kérdésem.
2016. dec. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. dec. 2. 16:26
 18/24 A kérdező kommentje:
De szerintem nem csak az az egyetlen célja ezeknek, hogy ne szennyezzék a környezetet, hanem azért a teljesítményre, korszerűségre, és a kényelemre is mennek. Pl nekem a Tesla is eléggé tetszik attól függetlenül, hogyha mindenki elektromos autót használna, az is elég káros lenne a környezetre a nagy mennyiségű áram előállítása miatt. Más erőforrásokat használ, és meg vannak a maga előnyei, és hátrányai is.
2016. dec. 2. 16:35
 19/24 anonim ***** válasza:

Hát mindenképpen a környezetszennyezést próbálják megoldani az elektromos autókkal, legalábbis a marketing ez, ezzel lehet a legjobban eladni ezeket az elektromos autókat, és ha jobban belegondolunk, valóban ez is a legfőbb előnye. Aztán vannak még olyan dolgok a háttérben, mint például az, hogy az autóiparnak szüksége van már egy nagy újításra (habár az utóbbi 30 évben óriási fejlődések mentek végbe az autóiparba, ez sem elég ebben a nagyon gyorsan fejlődő világban, gyökeres változás kell). És akkor itt jön képbe a villanymotor. És az a durva, hogy ez nem is egy elképesztő nagy találmány, hanem egy szögegyszerű rendszer: egy egyszerű villanymotor, erőátvitel, kerekek, és kész ennyi. Ja meg a visszatápláló rendszer, talán az a legkomplikáltabb dolog. Ellenben egy mai modern turbódízel autó például olyan bonyolult technikával rendelkezik, hogy még a legjobb mérnökök is elakadnak néha náluk. Szóval az elektromos autó egy nagyon egyszerű autó is egyben, amiben olajat sem kell cserélni, meg ilyesmi. Csak eg jó akkut kéne már kitalálni, és akkor minden gond meg lenne oldva. Ja és még van egy olyan nem elhanyagolható tulajdonsága is, hogy jobban gyorsul, mint egy erős turbóbenzines autó. Ami az emberek számára nagyon vonzó.

Az áramellátásnál is fontos szempont, hogy egyre több energiát zölden állítanak elő, nem égetnek el fosszilis anyagokat, de ilyen szempontból az atomerőmű sem rossz (Magyarország pl). Tehát igen, csökkenne a környezetszennyezés. Egy gond van még mindig, de az kizáró jellegű: Az elkövetkező évtizedekben tuti nem fognak tudni annyi villamos energiát előállítani, mint amennyire ennyi autónak szüksége lenne, és ami még nagyobb baj, hogy az infrastruktúra sincs meg ehhez sehol.

2016. dec. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

#19


Róma sem egy nap alatt épült fel, ez még csak a kezdete ezeknek a dolgoknak, sokat kell még fejlődnie és akkor majd el fog terjedni.

2016. dec. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!