Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért keresik a magyarok és...

Miért keresik a magyarok és főként a fiatalok a dízel autókat?

Figyelt kérdés

Csak itt Magyarországon találkozok azzal, hogy ha autót ajánlok valakinek és az nem dízel, akkor mindjárt jön, hogy mi ez a sz@r benzines, meg gyenge, meg nincs nyomaték, meg sokat eszik... de azt nem értik meg, hogy városi használatra egy dízelt nem szabad megvenni, mert megölik vele az autót, arra, hogy autókázz a városban akár egy 316i is elég... nem kell 1.9TDI...

mire ez a nagy dízel imádat? Benzines autóm van (VR6), amióta megvettem, azóta volt rajta kétszer vezérlés csere, egyszer egy szelepfedéltömítés, mert régi volt, egy termosztát csere, és egy komplett szilent csere, mindenhol... meg persze a kötelező olajcserék, szűrőcserék, stb...

de a motorhoz még nem kellett hozzányúlni! Ehhez képest, összes haveromnak dízel autója van és évente több száz ezret költenek szervizre, és ők röhögnek ki, hogy jaj városban eszik 13L-t az autóm, az övék meg csak 5-öt.. nem is tudom ki járt jobban. :D Múltkor összeszámoltam és én évente olyan 400-500 ezret költök az autóra, a benzint is beleszámolva. Ugyanezt megkérdeztem több baráttól is akinek dízel autója van (legtöbb 1.9TDI), és mindennel együtt azt mondták olyan 700-900 között költenek évenként. Nem értem ezt a dízel imádatot. A takarékos dízel autó sokkal többe van, mint az én "benzintemetőm". Hogy is van ez? :)


2016. dec. 1. 21:37
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:

Értem a lényegét a kérdésednek. Arra célzol hogy mindenki spórolni akar az üzemanyagon, így dízelt vesz, még akkor is ha csak városi használatra akarja használni.


Lehet venni dízelt városi használatra is, nem feltétlen fogod megölni vele az autód, ha ÉSSZEL használod. Tehát ha nem nyomod neki hülyegyerek módjára a hideg motort. fel kell hogy menjen üzemi hőfokra a hőmérséklet és akkor lesz biztonságos.

Manapság nagy divat orrba szájba nyomni a gázt pár száz méteren, megelőzni egy autót a városban, majd lefordulni jobbra egy kis mellékutcába. Kimegy eléd az országúton egy fácán, vagy egy macska kikerülés helyett élvezetből vagy csak lustaságból elütöd. Ezt csinálják az emberek. rengeteg halott állatot látok az úttesten, borzalmas!



Nem esem hasra a benzines kocsitól se, mert azt is szét lehet vágni városi használatkor, annak csak annyi előnye van hogy hamarabb felmelegszik a motor és így kisebb az esélye hogy kinyírja a használó.

Városban nem is kell rohanni., jó a nyugdíjas tempó dízel autóval, nem fog tönkremenni.


Nekem is van egy 1.7es f astrám, eddig még nem volt rá semmi panaszom, pedig nagyrészt pár száz méteres utakra használom és városi használatra, és persze előfordul néha hogy pár száz km-es utakat is megteszek egyhuzamban vele. Még megy, pedig már kb 10 éve a tulaja vagyok.

2016. dec. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
87%

És még valami, csak összehasonlításként, a benzines kocsikkal sincs bajom, mert olyanom is van. Szebb a hangja, kényelmesebb, egy álom vele menni (Mercedes 230as), de szeret enni, ezért is használom LPG-vel.


A dízel és a benzin nem sokáig lesz tejhatalmú üzemanyag. hamarosan elektromos kocsik lesznek, én várom nagyon. 15-20 év és jobban el fog terjedni, már most érezni a hatást. Akkor majd azt a kérdést fogod feltenni hogy mi bajuk az embereknek a benzinnel és a dízellel? :D

Egyébként már most nagyon nyomják az elektromos autók gyártását és forgalmazását, vannak gondolatok és tervek. Ha majd legalább egy tankolással, vagyis feltöltéssel 30 kmet minimum fog tudni tenni az autó és megfizethető lesz akkor veszek egyet, addig meg marad az occsó dízel és LPG.

2016. dec. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
300 km*
2016. dec. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
5%
A kérdésre nem válaszolok inkább, mert látom nincs kivel tárgyalni. De megint megakadtam valamin: CSAK ITT MAGYARORSZÁGON. Jaa, mert más országok nincsenek is tele dízel autókkal, mindenki olyan okos, mint te, hogy VR6-al jár, nem?
2016. dec. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

Nem, nem azt mondom. Hanem itt Magyarországon még az is dízelt vesz, akinek teljesen felesleges a dízel. Itt Magyarországon pedig az a szokás, hogy ha pár forintot tud spórolni az üzemanyagon, akkor dízelt kell venni és ettől a dízel üzemű autók százszor jobbak, mint a benzinesek. Ez pedig hülyeség, azt nem nézik, hogy egy turbó ott kezdődik, hogy 200 ezer...

Nem értem miért lett annyira felhype-olva a fiatalok körében a dízel, Smoke & Charm, meg sok hülyeség...

2016. dec. 1. 23:03
 6/47 anonim ***** válasza:
10%
És az miért fáj neked hogy sokan vesznek dízelt? :) hmmm?:)
2016. dec. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
35%

Hajjajj, itt nemsokára hatalmas összecsapásnak lehetünk szemtanúi.

Vannak olyan idióták, akik részecskeszűrős dízelt vesznek városba, merhogy az keveset eszik.

Meg vannak az olyan idióták, akik 6 hengeres benzintemetővel nyomulnak a városban és azon idegeskednek, hogy mások mire verik el a pénzüket.

2016. dec. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
Úgyisvan, ehhez értenek a magyarok. Általánosítani. Trágya, gány hely, putri az egész. Feltettem egy elméleti kérdést, erre jön a személyeskedés. Ez itt a magyar fórum. Sziasztok, téma lezárva!
2016. dec. 1. 23:39
 9/47 anonim ***** válasza:
8%

Most magadat égeted be megint.

Felteszel egy ilyen kérdést, hogy: "Miért keresik a magyarok és főként a fiatalok a dízel autókat?" és akkor mi általánosítunk. Gratula. Jó duzzogást külföldön, ezt a hozzáállásodat biztos nagyon fogják értékelni a dicső nyugatiak, akiknek köztudott, hogy még az ürüléke is rózsaillatú.

2016. dec. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

Feltettem egy elméleti kérdést, amire jött egy értelmes válasz, a többi csak személyeskedés. Igen, így tettem fel a kérdést, mert ez a helyzet Magyarországon.

De képzeld... amíg Ungarnban a több diplomával rendelkezők 300 ezreket keresnek és pizzafuti vagyok és 2000 eurót keresek. :D Ezt tedd össze. :))

2016. dec. 2. 00:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!