Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Auto vásárlás előtt állok 4es...

Auto vásárlás előtt állok 4es golfot szeretnék de mondjátok már ha benzinest vennék, az a 16 szelepes motor mennyire strapás? Nem kényes az 1.4 vagy 1.6 16V, vagy vegyek inkább dizelt?

Figyelt kérdés
A dizelel az a bajom nem megyek annyit hogy feltétlenül dizelest vegyek ezért gondoltam elég a benzines most amennyivel többet fogyaszt ki fogom birni csak félek a motorjátol, ötlet?

2016. dec. 10. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Mind a két motort elfelejteném.


Amúgy G4-be volt FSI 1.6 is.

2016. dec. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amúgy én az 1.8-as szívót venném leginkább.

Az tud is menni normálisan,fogyasztásban is reális,és megbízható is.

2016. dec. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az 1.4 túl gyenge a súlyához, emiatt sokat eszik és nem megy.

1.6 8V és 1.6 16V: mindegyik zabálja az olajat, 8 szelepes egy fokkal jobb kb 7.5-8.5 litert eszik vegyesen. A 16 szelepes 9-10 litert és nem megy jobban. mindegyik motor rendszeres alapjárat gondokkal küzd, főleg a 16V-s. Dinamikusan mozgatja a kocsit mindegyik tipus.

1.8 vagy 1.8 T ajánlanám az morális mennyiségben eszi az olajat, 8-9 litert eszik és még megy is. Utóbbi többet, ha nagyon nyomod neki.

A VW dieselek jobbak mint a benzinesei. Mindegy tdi vagy pd. Ha egyszerre mész legalább 10-15 km-et akkor vehetsz iyet is mert télen kell neki min 10km, hogy bemelegedjen.

Ha főleg városban használnád akkor benzines.

tdi: 800-1 millió között, pd-t 1-1.2 millió körül nézegesd.

benzinesek 700-1 M (az árak a saját tapasztalatom alapján írtam, fél évig kerestem mire vettem egyet)

1.6 fsi I. gen. egy hihetetlenül hulladék konstrukció!

2016. dec. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsot.
2016. dec. 12. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!