Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek 1-1,2...

Milyen autót vegyek 1-1,2 millió forint körül?

Figyelt kérdés

Nem villogni kell, ami fontos számomra, hogy viszonylag olcsón fenntartható és viszonylag kis fogyasztású legyen, fiatalos, sportos (jó vezetési élmény) amennyire lehet és biztonságos. Tehát nem teljesen fapad viszont nem is BMW kaliber inkább egy arany középút ami megfelelne számomra.


Kb Golf 4 kaliberű autóra gondoltam, jöhetne pár tanács mit érdemes venni ilyen áron.



2016. dec. 13. 01:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Szia!:) Audi a4, passat, astra és amit említették golf4. Én ezekre gondoltam
2016. dec. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
9%

minden autó biztonságos ha ésszel vezeted, ha nem mész messzi földekre egy skoda vagy lada kimondottan kellemes, sőt a skoda farmotorral porsche feeling, a lada pedig bmw-s jellegű élmény. Ha biztonság alatt légzsákra gondolsz akkor 2es golf, vagy talán újjabb opel, viszonylag újakat kapni már 300.000 körül. A maradékból pedig vehetsz valami értelmeset.


Drága autót azért sem érdemes mert egy pillanat alatt össze lehet törni, és még a legmodernebb tragacsok is többet esznek egy kispolszkinál vagy trabantnál. Ráadásul már ritkaság is lett. Németországban hatalmas siker volt az öreg 120as Skoda, és télen elképzelni sem tudtam volna jobb autót. Csak tegyél 50 kiló cementet a csomagtartóba hogy stabilabban feküdjön és figyelj oda hogy ne zárd be az ajtót úgy hogy közben bent van a kulcs. A maradék millióból pedig vegyél vidéken egy telket vagy apró nyaralót, présházat ilyesmit.

2016. dec. 13. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak köszönöm a tanácsot.


A második válaszolónak is köszönöm az értelmes és szakmai jellegű tanácsot, ha a présház vagy vidéki nyaraló mellett döntök mindenképpen jelezni fogom ezt az entitást.


Kérem a többi válaszolót tisztelettel, hogy ha nincs a témához érdemi és valószínűsíthetőleg hasznos hozzáfűznivalója kérem hagyja el ezt a kérdést és ne válaszoljon.

2016. dec. 13. 02:40
 4/22 anonim ***** válasza:
Ennyiért már kapsz Golf V vagy Astra H-t is
2016. dec. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 joco5582 ***** válasza:
41%

Én inkább egy Japánt vagy Kóreait vennék. Egy Civicet, vagy Mazda 3-ast, esetleg egy Corollát.

Ha nincsenek nagy igények és fontos a javíthatóság akkor Suzuki kell. Tudom sokan mondják, hogy ezek ilyenek meg olyanok, de ha törik az autó, akkor számít mennyiből lehet talpra állítani. Ebben a Suzuki verhetetlen. Halomra áll a bontott és az utángyártott alkatrész.

Ha nincs nagy igényed akkor a Kia Rio vagy Hyundai Accent nagyon strapa kocsi. Azokból igazán kevés kilóméteres kocsikat is lehet venni fillérekből.


A német vonalból a VW csoportos autókat inkább nem erőltetném, ha csak nem tényleg leinformálható. A láncos motor első vásárlás utáni karbantartása a vételár negyedit elviszi. Vagy legyen láncos, de olyan amit nem kell cserélni, vagy legyen szíjas, mert ahhoz nem kell szétborítani a motorteret és alkatrész is olcsóbb lesz.

Az Opeleket is szeretik az ismerősök, de csak olyanoknak ajánlott akik sűrűn szeretik kihúzni a nívópálcát, és nem zavarja őket, ha egy olajosflakon állandóan kell a csomagtérben.

Remélem segít

2016. dec. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Ennyiert mar bőven akad valasztek!Viszont a lenyeget meg nem tudjuk:

Hol hasznalnad meg mire?

Mennyit mennel vele egy évben?

Stb

2016. dec. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

#2

Bármelyik autó amit említettél többet eszik, mint egy 6 hengeres BMW. :)


1.2 millió azért már sok pénz, ez már bőven nem a Suzuki kategória.

Ennyiért már a legjobb 4-es Golfokat vagy Borákat lehet megvenni, vagy A3, A4-eket. 5-ös Golfot is lehet venni ennyiért, csak nem érdemes. Azzal mindig csak a baj van, ha a kínálat legalját veszed meg.(ezért szidnak rengeteg autót ok nélkül, mert megveszik a leharcoltakat, és ha nekik nem jó, akkor az összes rossz) H Astrát esetleg lehet venni ennyiért, de abból sem a legjobbat fogod kapni, és a benzinesek néha röhejes mennyiségben eszik az olajat.


Ha német párti vagy, akkor ezeket tudom ajánlani, a japánokkal nincs sok tapasztalatom.

2016. dec. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Golf 5 elfelejteném, ebben az árkategóriában törött illetve roncsokat árulnak vagy valami alap modellt 1.4-es motorral.
2016. dec. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Suzukit én is elfelejteném talán a Swift Sport jöhetne de az megint kicsit drágább.


Golf 5-öt találtam 1.9 PD TDI változatban vezetett szervizkönyveset, ha nincs vele nagy probléma akkor az megfelelne számomra.


Marcello Gandini


Szerintem 100-150e km körüli futással lehet számolni évente az esetemben, város-autóút fele-fele.

2016. dec. 13. 12:34
 10/22 anonim ***** válasza:
Akkor minden képpen valami dizelt nezzel ekkora futashoz!Innentol kezdve viszont nem tudok autot tanacsolni mert mindegyik hasznalt dizelt lutri!Ugyhogy azt vedd amelyik jobban tetszik!
2016. dec. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!