Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lecseréljem-e az olajat?

Lecseréljem-e az olajat?

Figyelt kérdés
Kb. most telt le a 10 000 km-es olajcsere-periódusom. De valahol azt hallottam hogy tavasszal jobb azt lecserélni. A kérdésem az, hogy mi történik az olajjal télen ami miatt tavaszra szokták halasztani az olajcserét? Meghígul az olaj? Lecseréljem most vagy várjak tavaszig? Az nekem nem opció hogy lecserélem most is meg tavasszal is.
2016. dec. 17. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért jobb tavasszal lecserélni? Erről még soha nem hallottam. Ha esedékes a csere, akkor cseréltesd le.


Én most cseréltem decemberben mindkét kocsimban. Évente lecserélem, akkor is, ha nem éri el a csereperiódust.

2016. dec. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, mert mindket esetben jobb, ha kicsit meleg az olaj, igyis-ugyis jaratni kell, teljesen mindegy tel van, vagy tavasz. Ennyi erovel telen bezarhatnanak a szervizek. De milyen auto amugy, mert lehet nem is kell meg cserelni, en 20ezernel szoktam.
2016. dec. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha 10k-nként szoktál cserélni, akkor cserélj most is, ne halasztgasd! Leeresztés előtt menj a kocsival annyi km-t, ami alatt a motoroloaj (nem a víz!) eléri az üzemi hőfokot. Látatlanban azt mondanám 10-30km.

Az üzem meleg olaj hígabb, így kevesebb marad a motorban leeresztés után. Ha leállítás után után rögtön leengeded, akkor mindegy, hogy tél vagy tavasz van éppen.

2016. dec. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A hidegekben nagyobb a motor indításakor a terhelés, nagyobb szükség van a megfelelő kenésre a kotornak. Ugyanakkor a vízkicsapódás is magasabb, ami a motortérbe jut a levegő páratartalmából adódóan. De ettől függetlenül h évente cseréled a motorolajat és betartod a ~15ezres intervallumot, kár nem érheti a motorodat, h megfelelő mozorolajat használsz.
2016. dec. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Üzemi hőfokra én csak akkor melegíteném, ha le szeretném forrázni magam, egyébként meg elég egy kis járatás.
2016. dec. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Istenem, mennyi hülyeséget beszélnek az emberek, nem csoda hogy olyanok az autók, amilyenek.

Éppen, hogy télire kell a minél jobb, frissebb olaj, mert ilyenkor nagyon kopik a motor, nagy terhelést kap. Igen, hidegben kicsit mereva az olaj, de úgyis előtte be van indítva az autó, elég ha egy picit melegszik, és máris kifolyik az egész olaj simán a motorból.

2016. dec. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Aha, de a pegjobb az, h felmelegszik az olaj, nem csak a könnyebb kifolyás, hanem a lerakódott szennyeződések feloldása miatt is, ergo akkor a legjobb, h legalább néhány km után történik a csere.
2016. dec. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!