Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota M-MT váltó valóban...

Toyota M-MT váltó valóban automata váltó?

Figyelt kérdés

1 éve vezetek, és szeretnék egy városba való kisautót, ami automata váltós (bevallom, nő vagyok, és a mai napig utálok váltani, egyszerűen nem érzem, mikor kell, még mindig lenézek vezetés közben, hogy biztosan jó fokozatba kapcsoltam-e stb). Toyota Aygo-t néztem M-MT váltóval, pl.:

[link]


Azonban itt a kérdéseknél elbizonytalanodtam, mivel a hirdetésben az szerepel, hogy M-MT "szekvenciális (5 fokozatú) váltó", és ezen az oldalon írják azt is, hogy ez magától vált, meg azt is, hogy a szekvenciális váltót ugyanúgy kapcsolgatni kell sebességváltáskor... Akkor most mi az igazság?


A segítséget előre is köszönöm!



2016. dec. 20. 10:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Robotizalt valtorol van szo.


Annyiban jobb mint a teljesen automata, hogy tudsz kezzel is kapcsolgatni ha akarsz, de nem muszaj, mukodik teljesen automataban is.

2016. dec. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


Mint látod, nem jobb. Ez még nem a gondtalan dögunalom.

2016. dec. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

...."Ma vittem szervízbe a Corollát az MMT-visszahívás miatt. Mindent kicserélnek! Az ECU-t, az aktuátorokat és a teljes kuplungszettet. (Mert ugye az MMT-k szokásos hibáját nem maga a váltó, hanem a kuplung okozza.) Ingyen és bérmentve, méghozzá egy olyan, módosított verzióval, amivel már nem lesz gond a jövőben. Elég sokat beszélgettem erről a munkafelvevővel - az újabb szériás MMT-kkel már nincs probléma, és ez a kampány pont arról szól, hogy az összes régit átcserélik ilyenre. És 2012-ig fut a kampány, tehát addig van idő bevinni az autót az átszerelésre!


Engem ezek után nem tartana vissza semmi egy MMT-s Toyota megvásárlásától - föltéve, hogy maga a működése tetszik az embernek (gondolok itt a bólintásokra és a szünetekre váltás közben, az alacsonyabb fokozatokban)."....


ez egy fórum-idézet,a toyotaclub.hu ról, ráadásul corollás, de a váltó M-MT.

2016. dec. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!