Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G párásodás. Mi...

Rami1994 kérdése:

Opel Astra G párásodás. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Sziasztok!G Astra Caravánunk iszonyatosan párásodik!Klímával valamelyest le tudjuk fújatni,de a hátsó ablakokon még így is szinte folyik a víz.Hűtővíz nem fogy.Mi lehet a gond?
2016. dec. 20. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
A belső keringetést át kell állítani külsőre, vagy a pollenszűrőt cserélni.
2016. dec. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg beázik.

Nézd át az összes kéder gumit, ha valahol szakadt ott befolyhat a víz.

Van egy műanyag burkolat az ablak törlők alatt (szélvédő és motortér között): takarítsd ki a földet és leveleket, ellenőrizd nincsenek-e eldugulva a víz elvezetők.

Ha ott van a pollenszűrőház vagy hasonló akkor annak a tömítését érdemes kicserélni.

Ezután vidd be egy autómosóba és kezd el az ajtó és a csomagtér ajtó illesztéseit mosni kb 1 perc/ ajtó elég. ezután kinyitod egyesével az ajtókat és ellenőrzöd át folyt-e valahol a víz.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, 1-2 hét kell mire kiszárad ilyen időben.

Ha továbbra is párásodna, akkor a hátsó lámpáknál is be folyhat a víz: tömítés csere

2016. dec. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Külső/belső levegő keringető elszokott romlani. És felcserélődik össze vissza a nyitás zárás. Én kicseréltem a pollenszűrőt, és beállítottam hogy a belső levegő keringető ajtaja csukva legyen. Sose nyomom meg a gombját ezentúl és így elvileg nem állítódik át. Így azóta nem jelentős a párásodás. Ja meg a ventilátor megy egyesen. És ha melegem van akkor a hőfokot állítom.
2016. dec. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első kettő jól mondja, Astráknál előfordul, hogy a szélvédő alatti összefolyó annyira megtelik dzsuvával, hogy megáll benn a víz és mivel valahonnét innét szívja a levegőt a fűtőrendszer, a pollenszűrő is átnedvesedik és innéttől kezdve indul a szauna...


Az összefolyót mindenképpen ki kell takarítani, és a pollenszűrőt is kicserélni.

2016. dec. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, átnézem mi a helyzet
2016. dec. 21. 17:07
 6/6 anonim válasza:
Szia! Tudom, régi kérdés, de sikerült megoldani? Ha igen, mi okozta?
2021. dec. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!