Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Másutt is van ilyen buta...

Másutt is van ilyen buta gumis, vagy csak én fogtam ki?

Figyelt kérdés
Volt egy defektes gumim, de ha már bent voltam vettem két új gumit helyettük. Beálltam Maglódon a szerelőállásra, majd mentem kávézni. Pár perc múlva megjelent az egyik kisfőnök, hogy nem rakják fel előre a 185/60 R15 gumikat, mivel hátul 185/65 R15 van és szabálytalan lesz az autó! Kérdeztem, hogy hol van a szabály leírva, mire az volt a válasza, hogy az NKH oldalán van leírva. A szerelő szerint pedig megzavarja az ABS működését! Én sehol se találok olyan szabályt, hogy mind a 4 keréknek egyforma méretűnek kell lennie. Létezik ilyen, vagy csak le akartak venni még két gumira?

2016. dec. 23. 20:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Hát ez jó :D ennyire senki nem lehet hülye...

ABS működést megzavarja :D:D

És mi lett a sztori vége?

2016. dec. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
0%
Mind a ketten nyomik vagytok,a gumis nem mondott hülyeséget
2016. dec. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Le akartak húzni. Nincs ilyen szabály.

Az ABS-es duma nagyon komoly. :D


Egyébként a 1990/6 köhém rendelet ennyit ír csak:


"(5) Gépjárművön, mezőgazdasági vontatón, lassú járművön és pótkocsin az azonos tengelyen lévő kerekekre csak olyan gumiabroncsok szerelhetők, amelyeknek mérete, szerkezete, teherbírása, mintázati jellege (nyári, téli, illetőleg országúti, terep) azonos.


(6) A személygépkocsin a gumiabroncsoknak valamennyi tengelyen azonos szerkezetűeknek (egységesen vagy diagonál, vagy radiál) kell lenniük. Textilöves és acélöves radiál abroncsok vegyes használata esetén - függetlenül attól, hogy a jármű melyik tengelye a hajtott - az első tengely kerekeire kell szerelni a textilöves radiál abroncsokat."


Tehát csak annyi van megszabva, hogy tengelyenként kell megegyeznie.

Az összes kerékre csak annak kell teljesülnie, hogy mindegyik vagy radiál vagy diagonál legyen.

2016. dec. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Igazából a jogszabály sem egyértelmű, vagyis nem lehet tudni tutira, hogy szabad e egy autóra eltérő méretű gumikat felszerelni. Az ilyen jellegű kihágások pedig a gumis felelősségét képezik. Tehát lehet hogy valamikor már megszívta egy hasonló üggyel, és azért túl óvatos (például túl öreg, vagy kopott gumikat sem lenne szabad felszerelniük). Persze egy kicsit túlzásba vitte a gumis a dolgot, meg ez minimális eltérés amúgy is, de valahol őt is meg lehet érteni.
2016. dec. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
azonos tengelyen levo gumik szamitanak. Elol lehet nyari, hatul meg teli is akar (bar nem ajanlott) De meretben lehetnek elteroek, bar az se ajanlott. Radasul itt nem nagy meretbeli kulonbsegek vannak, nem aarol van szo, hogy az egyik tengelyen 185/65/r15 van a masikon meg 215/65/r16...
2016. dec. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
78%

Bár a kerék kerülete csak pár centivel nagyobb, mint a másik tengelyen, az ABS vészhelyzetben valóban nem érti, mi is van.


Ha olyan baleseted lenne, ahol szakértőre lenne szükség, az egyből a gumik megvizsgálásával kezdené...oszt jónapot..megvan a bukta.Már viszed is a balhét.


amúgy nem buta a gumis.


Vidd vissza a boltba, és cseréld ki..

2016. dec. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Jogszabály nem írja elő, de a józan ész igen...
2016. dec. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
51%

Így van, igaza van annak a buta szerelőnek. Vele vitetik el a balhét baleset esetén, amit a te okoskodásod okozna.

Vegyél olyan gumit, ami rá való, ne olyat, aminek más a kerülete, mint a többinek!

2016. dec. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
30%
Menj el másik gumishoz és rakasd fel vele. 1.2cm a különbség a két gumi között, ekkora különbség két egyforma guminál is simán van ha az egyiknél nem veszed észre, hogy laposabb, kevesebb a levegő benne... Nem kell túlrinyálni, nem hat mérettel különböznek.
2016. dec. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

"Bár a kerék kerülete csak pár centivel nagyobb, mint a másik tengelyen, az ABS vészhelyzetben valóban nem érti, mi is van."


Az eltérő forgási sebesség miatt? Mesélj nekem arról, hogy mi történik pl. egy hegyi szerpentinen, amikor a sok kanyarban folyamatosan más sebességgel forognak a kerekek!

:D


A sebességjelet talán megzavarhatná 0,1 km/h csalással, mert az enyém az ABS kockából kapja a sebesség jelet. Az ABS fékezéskor csak azt figyeli forog-e az adott kerék vagy nem, és van mindegyik keréken jeladó.

2016. dec. 24. 08:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!