Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Másutt is van ilyen buta...

Másutt is van ilyen buta gumis, vagy csak én fogtam ki?

Figyelt kérdés
Volt egy defektes gumim, de ha már bent voltam vettem két új gumit helyettük. Beálltam Maglódon a szerelőállásra, majd mentem kávézni. Pár perc múlva megjelent az egyik kisfőnök, hogy nem rakják fel előre a 185/60 R15 gumikat, mivel hátul 185/65 R15 van és szabálytalan lesz az autó! Kérdeztem, hogy hol van a szabály leírva, mire az volt a válasza, hogy az NKH oldalán van leírva. A szerelő szerint pedig megzavarja az ABS működését! Én sehol se találok olyan szabályt, hogy mind a 4 keréknek egyforma méretűnek kell lennie. Létezik ilyen, vagy csak le akartak venni még két gumira?

2016. dec. 23. 20:12
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Volt már ennyivel eltérő gumi a kerekeken és sose volt ABS hibám. Ha így lenne, akkor a mankókerékkel közlekedve végig ABS hibát kellene adnia a rendszernek, de nem teszi. A fékerőt pedig kerekenként szabályozza.
2016. dec. 24. 08:47
 12/26 A kérdező kommentje:

#1: Mondtam vagy mindent visszaszerel és elmegyek, vagy feltesz kettőt ahogy kértem. Feltette.


Mellesleg rövid időn belül cserélni kell a hátsókat is, és a kisebbik a gyári méret.

2016. dec. 24. 08:50
 13/26 A kérdező kommentje:

#3: Én is csak ezt ismerem, felolvastam nekik, mert ha én jogszabályra hivatkozok, akkor legalább a helyét meg tudom mondani. Ehhez képest ők csak annyit tudtak szajkózni, hogy fel kell menni az NKH oldalára!


No és ez egy vizsgabázis is, képzelem azokat a vizsgákat!

2016. dec. 24. 08:53
 14/26 anonim ***** válasza:
0%

Ennyit értesz a dolgokhoz... Kormányszög jeladóról hallottál már? A rendszer innen számolja azt a bizonyos szerpentint, ha sebességkülönbség támadna lenni a kanyarodás következtében a kerekek között.

Amúgy sem értem, miért más méretű gumit veszel, amikor nem az való rá?

A mankókerekek méretét meg úgy csinálják, h a gyári mérethez képest pontos legyen a kerék komplett átmérője, ergo ez a példád is elbukott.

2016. dec. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%

S lám amikor a hülye okoskodik...XD


Személyi sérüléssel járó balesetnél úgy meg *asznak Téged is meg a gumist is,hogy teherbeestek

2016. dec. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

"Amúgy sem értem, miért más méretű gumit veszel, amikor nem az való rá?"


Az a gyári méret amit vettem!


"A mankókerekek méretét meg úgy csinálják, h a gyári mérethez képest pontos legyen a kerék komplett átmérője, ergo ez a példád is elbukott."


No persze, hiszen soha senki nem tesz fel 1-2 mérettel nagyobb könnyűfém felnit ugye? Azon kívül egy halom autót már gyárilag is többféle méretű kerékkel szereltek és csak egyféle mankókerékkel.

2016. dec. 24. 10:58
 17/26 A kérdező kommentje:

"Ennyit értesz a dolgokhoz... Kormányszög jeladóról hallottál már?"


Ennyit értesz az autókhoz, az enyémben biztosan nincs kormányszög jeladó, sőt nagyon sokban nincs!

2016. dec. 24. 10:59
 18/26 A kérdező kommentje:

"S lám amikor a hülye okoskodik..."


Bagoly mondja verébnek...


Mesélj még!

2016. dec. 24. 11:00
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

"Ennyit értesz az autókhoz, az enyémben biztosan nincs kormányszög jeladó, sőt nagyon sokban nincs!"


Na, most buktattad le magad, h csak egy ronda nagy TROLL vagy. Vagy dilletáns. Vagy mindkettő. :)

Autód sincs, kamu vagy!

2016. dec. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Milyen jó, hogy az ESP eleve nem képes ekkora különbséget érzékelni...
2016. dec. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!