Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Másutt is van ilyen buta...

Másutt is van ilyen buta gumis, vagy csak én fogtam ki?

Figyelt kérdés
Volt egy defektes gumim, de ha már bent voltam vettem két új gumit helyettük. Beálltam Maglódon a szerelőállásra, majd mentem kávézni. Pár perc múlva megjelent az egyik kisfőnök, hogy nem rakják fel előre a 185/60 R15 gumikat, mivel hátul 185/65 R15 van és szabálytalan lesz az autó! Kérdeztem, hogy hol van a szabály leírva, mire az volt a válasza, hogy az NKH oldalán van leírva. A szerelő szerint pedig megzavarja az ABS működését! Én sehol se találok olyan szabályt, hogy mind a 4 keréknek egyforma méretűnek kell lennie. Létezik ilyen, vagy csak le akartak venni még két gumira?

2016. dec. 23. 20:12
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%
Ki beszélt itt ESP- ről?
2016. dec. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Az ABS nem mér semmit, csak a blokkoló kerék érdekli, semmi más dolga. Ti meg itt fordulatszám különbségről meg kormányszög jeladóról dumáltok, ami már rég nem ABS, hanem a menetstabilitásért felelős rendszer részei, amik az ABS-t is vezérlik.


ESP vezérel fordulatszám különbség alapján, A kormányszögjeladóval ÉS A giroszenzorral együtt, ha van.

Csak már ott bukik az egész, hogy ekkora különbséget nem is tud mérni és nincs is ekkorára kalibrálva, mert minden göröngyön rögtön korrigálni akarna.

Jó 20-30 centikről van szó az amibe már bele is szól, ti meg itt az 1,2 cm-es keréken vergődtök.

2016. dec. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Persze, h vergődünk, mert olyan okos a kérdező. Minek okoskodik, h nem ért hozzá?
2016. dec. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

De nem ő, hanem a gumis mondta, hogy az ABS-t zavarja.


Egyébként meg jogszabály sincs rá, csak a radiál meg diagonál guminak kell egyezniük minden keréken, meg van egy az útviszonyoknak megfelelő dumájú gumiszabály, ebbe se esik bele egy 1 centis eltérés, mert a télinyári meg terepgumira van. Úgyhogy a gumis is csak feleslegesen vergődött.

Nem véletlenül mondtam, menjen el másik gumishoz és rakassa fel azzal.

A gumis egyszerűen parás, meg ilyen oldalakon mint ez informálódik, azért nem rakta fel a gumit és kész. Ha egy 10 éves feslett szar lenne megértem, hogy elküld vele a francba, de ez vicc. Ennyi erővel más mintájút se rakjon fel előre mint hátra, mert más lesz a tapadása, pedig jogszabály azt is engedi...

2016. dec. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
#19: Iszom minden szavadat, mesélj még!
2016. dec. 30. 16:48
 26/26 anonim ***** válasza:
Amit akartam, már leírtam! Te TROLL!
2016. dec. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!