Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kezdjek driftelni a...

Hogyan kezdjek driftelni a kocsimmal?

Figyelt kérdés
Mindjárt jön a hó és kaptam karácsonyra egy kettes golfot, mert meglett a jogsim. Szeretnék vele driftelni! Azt olvastam erős kocsi kell hozzá így ha ez gyenge milyen turbot vegyek bele?Azt mondták a passat turboja erősebb!

2016. dec. 25. 19:44
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Sehogy. Előbb tanulj vezetni, mert újévre össze is fogod törni. Amúgy is első kerék hajtásos.
2016. dec. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

Menj ki a teszkóparkolóba amikor ónos eső vagy hó esik, gyorsulj 30-ra és húzkodd a kéziféket.

Ezzel a kocsival ennyi a drift.

2016. dec. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szánalom és szomorú, tudod mi? Az hogy most lett jogsid tehát fiatal vagy, és KAPTÁL egy autót és máris az ökörségen jár az eszed! Nem leszel menő a drifteléstől, főleg ha nem ismered az autót ami alattad van. Ajánlom gondolkozz el inkább azon hogy tudod meghálálni a szüleidnek az autót...és hogyan szépítgesd és vigyázz rá. Ne pedig a tapasztalatlan friss jogsis éneddel veszélyeztess mást és magadat.
2016. dec. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Össze is törnéd magad, meg mások autóját. Tudom mit szeretnél, persze csak ehhez ahogy írták ismerned kell a kocsit, mire hogy reagál. Nem mellesleg egy hátsókerekes autóval könnyebb kezdőknek. Emberek! nem azt mondtam hogy elsőssel nem lehet, csak nehezebb egy kezdőnek.
2016. dec. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

nem fog a kézifék, más megoldás?

drifterni akarok, láttam az üres tesco parkolóban ott csapatták sokan bmw -kel!

2016. dec. 25. 22:40
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy láttál ilyent, de bűncselekmény, s akár halálos kimenetelű is lehet. Ezen felül ez élvezetet csak agy nélkül születetteknek jelent.
2016. dec. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

Az agyatlanságról annyit, hogy 2 nyelvet beszélő, 2 szakmával rendelkező ember vagyok, nem tartom magam műveletlennek és agy nélkülinek. Kismotor jogsim 16 éve van. Kismotoros tapasztalatom kb. 50000 km. Autójogsim 13 éve van. Gépkocsis tapasztalatom kb. 160000 km, ebből kisteherautó kb 20000 km. Minden km-em balesetmentes.

És ezt a havas parkolóban ökörködést ÉN IS BAROMI SZÓRAKOZTATÓNAK TALÁLOM :-)

Másrészt a kérdező látnivalóan elég fogalmatlan!

Kérdező, egyrészt: ne csinálj ilyet, mert törvénytelen, és nem bujthatlak fel ilyenre, tehát lebeszéllek. De ha mégsem bírod ki ;) én azt javaslom, hogy 10-20(!!!) km/h tempóval csináld az ilyeneket, és eleinte inkább azt próbálgasd, hogy egyáltalán mi a f a szt csinál az autó, ha csúszós úton ráfékezel/kormányzol/stb. Ez még a közlekedésben is hasznos lehet, mert nem ér újdonságként az autó viselkedése, tudod kb mire számíts. Másrészt tudnod kell, hogy ezek a kis vezetéstechnikai "magánórák"/ játékok rohadtul nem veszélytelenek! Jól emlékszem, milyen volt lassan pörögve, jégkorong módjára csúszni a villanyoszlop felé...

Ezt a turbósítás témát meg felejtsd el. Egyrészt mert amúgy is baromság, másrészt meg a letaposott havon a 24 lóerős kispolszki is csapja ki a farát, mint a bömös :-D

2016. dec. 26. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Te csak egy Troll vagy, ugye?
2016. dec. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Pár dolog, látom voltak itt nagyon okos hozzászólok.... :-)


Tesco parkolóban csapatni nem feltétlen bűncselekmény. Illetve nem úgy, ahogy gondolná az ember. Tudniillik a legtöbb nem közterület. A parkoló a Tesco magántulajdona... többnyire.


Láttál sok BMW-st ökörködni.

Nos ez igaz. De egy fontos dolog: BMW hátul kapar. Golf elöl.

És a történetnek itt vége is.

Én próbáltam egy Ibizával keresztben marhulni (remélem asszony ezt nem olvassa) és amikor már azt hittem, tudom mit csinálok, fogtam egy faint padkát. Két felnim bánta és akkor még elmondhatom, hogy szerencsém volt.


Az elsőkerekesekkel nagyon veszélyes farolni. Lendületet veszel, kézifék és ..... ima. A gond az az, hogy ha benézted, nagy a lendület, xar a szög, bármi, akkor nem tudsz korrigálni. Valaki itt jól jellemezte előttem: mint jégkorong a jégen. Csak csúszol és nem tudsz tenni igazából semmit.


Hátsókerekesnél ha béna voltál, még tudsz valamit alakítani: gázelvétel, vagy satufék. Ha nem voltál tök hü.j.e a lendülettel, az autó egyszerűen megáll.

Ezt tapasztalatból mondom, egy sperr-es E36-om van most.


Turbót felejtsd el. Gyorsulni jó, de drága, körülményes a beépítés és amire neked kell, felesleges. Csak annyit érsz el, hogy extrém alul kormányzott lesz a verda.


Én is azt javaslom, mint itt már páran előttem: előbb szerezz vezetési tapasztalatot. Leginkább az autódon.

Ha kinyiffantod magad, az még a "jobbik" verzió. De ha f@rok vagy, mondjuk lebénulsz deréktól lefelé, életednek annyi, nyaktól bénulsz, anyádék etethetnek életük végéig, mert még a seggedet sem tudod kitörölni segítség nélkül. Vagy még rosszabb: kinyírsz valakit.... nem folytatom.


Szóval csak ésszel, nagyon ügyelj arra, hogy sem másban, sem magadban ne tudj kárt tenni. Én is ezt teszem, + béna-zóna mindig van. Ha benézem, van hely összevakarni a verdát.

2016. dec. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

9-es! Szeretném felhívni a figyelmedet, hogy a TESCO parkoló közforgalom számára megnyitott magánterület. A KRESZ ott is érvényes, betartandó. Mindent nem ismerem, de a környékünkön lévők be is vannak kamerázva. Az Auchan parkolók is, sőt ott rendőrjárőrt is gyakorta látok.

Teljesen szabad a pálya olyan magánterületen, amely nincs megnyitva, kerítéssel, (lezárt) kapuval határolt, azaz illetéktelenül nem lehet csak úgy véletlenül bejutni.

2016. dec. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!