Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Éjszakai vezetés? Ti hogy...

Éjszakai vezetés? Ti hogy élitek meg?

Figyelt kérdés

Körülbelül 7 éve vezetek. Kora reggel (6 előtt), illetve délután is (4-5 után) sötét van télen. Ha nincs szembejövő forgalom, akkor általában nincs gond, amennyiben jönnek szembe, akkor alig-alig látok valamit (főleg ha mellém érnek). Nyilván próbálom felmérni előre az utat, az út szélét nézni, illetve lakott területen kívül nem szoktam gyalogossal, biciklissel találkozni (legalábbis amerre én járok.)

Néha úgy érzem, hogy mikor előttem van néhány méterrel a szembejövő, akkor nem látok semmit a világításától.


Nektek mi a tapasztalatotok?



2016. dec. 27. 08:49
1 2
 1/13 dirtboy ***** válasza:
100%
kb ugyan ez,főleg hogy sok autónak a lámpája be sincs állítva,azt is szeretem mikor semmi köd csak vizes az út és még ködlámpát is kapcsolnak,na akkor aztán tuti elgázolok valakit ha elém kerül mert semmit nem látok úgy vakít.
2016. dec. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Én könnyezni szoktam ilyenkor, Suzukim van Swift szinte fényszóró magasságba ülök, este verve vagyok, alig megyek 60-al , félek valami kecske vagy alkesz elém ugrik pont ily tájba. Ha viszont Ford Fietával megyek látványosabb a dolog, mert magasabban ülök, nem is merek belegondolni, hogy milyen jó lehet ilyenkor SUV-öt vezetni, na ott tényleg élvezet a esti vezetés.
2016. dec. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy fogom a kormányt balkézzel,hogy takarjam a szembejövő fényszóróit,ez működik.

Viszont ha beáll mögém valami városi telekjáró na az a szopás..

2016. dec. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Előre benézem az utat és nagyjából sejtem hol nem látok majd semmit... olyankor emlékezetből megyek és az árok szélét próbálom nézni. Mikor 4-5 autó jön egymás után, az már kellemetlen, olyankor már lassítok is.
2016. dec. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem látsz, állj meg, de legalábbis lassíts!


Én huszon pár éves jogsival is lassítok, nem szégyen az.


Ha meg mögém áll egy terepjárónak nevezett valami, merőlegesre kihajtom a külső tükreimet, a belső alapból el van fordítva sötétben.

2016. dec. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

Felmérem az utat akkor, amikor még látok:S

De ez már annyira automatikus, hogy engem egyáltalán nem zavar az éjszakai vezetés (kivéve, ha a mögöttem jövő reflektora vakít el, mert az olyan erős tud lenni, hogy megfájdul a szemem). Igyekszem ilyenkor a belső sávban menni, hogy ha pl. lelépne egy gyalogos a járdáról (vagy menne az út szélén egy kivilágítatlan kerékpáros stb.), több időm legyen észrevenni.

2016. dec. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Éjszaka vakon vezetünk, ez az igazság, az a 20-30 méter nem sokat ér, amennyit a lámpa bevilágit.

De én szeretek éjszaka menni. Általában kisebb a forgalom, és szerencsére nem zavarnak a szembejövő fények. Amúgy mindig az út szélét kell figyelni, ahhoz kell viszonyitani mindent, és ha szembe jönnek, akkor is az út szélét nézd, és akkor nem vakit el annyira a szembejövő. Valamint a legtöbb akadály az út szélén szokott lenni (gyalogos, biciklis, lerobbant autó, stb)

2016. dec. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Ha lassítani nem is szoktam, de elveszem a gázról a lábam (meg persze nem megyek gyorsan).

Csak kíváncsi voltam mások miképp élik át az éjszakai vezetést. Tehát akkor mindenkinek hasonló.

2016. dec. 27. 15:17
 9/13 anonim ***** válasza:
surun menek ejszaka halajoistennek ahol jarok 30km 1 db busz jon mrg 2-3 auto. de ha forgalmasabb helyen akkor probalom az ut szelet figyrlni labam le a gazrol. ha mogottem jon ugye tukor le oldaliakbol probalok elhajolni es ha ugy van inkabb lassitok jelzek h elozzon. ez a hujen bealitott lampajuakra vonatkozik. multkor kozel 300kmt mentem sotrtbe forgalmas utakon. hat adta a szememnek :)
2016. dec. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Néha már azt érzem, hogy valami az én szememmel van, mert ha 4-5 autó jön szembe egymást követve, akkor másodpercekig nem látok (elvakítanak).

Nem szeretek eset vezetni, de gyakran kell.

2016. dec. 28. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!