Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lett baja a kocsinak?

Lett baja a kocsinak?

Figyelt kérdés
Eddig mindig betartottam a bemelegites szabalyait, de tegnap keso este kb -5volt es nagyon faztam az autoban. Kedvem sem volt kiszallni jegoldoval minden jeget eltavolitani az ablakrol. Ezert kicsit jobban porgettem hogy bemelegedjen az utaster es az ablak. Pedig meg el se erte az uzemi hofokot. Ez a fordulat 3500 volt. Most fordult elo ez eloszor velem, eddig sose porgettem hidegen. Es utolag belatom, hiba volt. Az a kerdesem hogy ettol az egy alkalomtol lehetett e a motornak valamifele karosodasa. Mazda 323 sedan 94-es benzines
2017. jan. 2. 22:45
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ez a fordulat menet kozben tortent, nem allohelyzetben. Fel perc utan azonnal elindultam.
2017. jan. 2. 22:47
 2/14 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz tőle.
2017. jan. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Relax, egy alkalomtól majdnem biztos, hogy semmi baja nem lett...
2017. jan. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Koszi megnyugtattatok
2017. jan. 2. 22:57
 5/14 anonim ***** válasza:

NEm egészséges, de nem lesz baja. Néha előfordul velem is, de én nem nyomom fel 3500ra. MAx 1500ra, nagyon kicsit,


Egyébként benzinnél még kisebb a kockázat. Nekem dízel van.

2017. jan. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

semmi, beinditod, nem tul nagy gázzal elindulsz.. a 3500 nem vészes, de inkább olyan 2800 max 3000ig forgatva szépen egyből mész vele. az hogy 3500 lett belőle semmit se jelent, semmi baja se lesz.

autopálya mellett laktam régen, beinditottam, kb 300 méter mulva már 4000ret forgott soha nem melegitettem igy tettem bele 150e km-t egy suzuki swiftbe, azt nem történt semmi.

2017. jan. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Sokan nap mint nap így használják.
2017. jan. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Valakinél azt látom,hogy még az olajnyomás sem épült fel aztán már tiltáson tolja :D

Amúgy nem tudom milyen lehet a kenése egy olajnak hidegen,mert reklámozzáj magukat hogy már hidegen is nagyon jó kenés stb stb. Lehet egyáltalán különbség olaj és olaj között ebben a szempontból?

2017. jan. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

van, de hidegen a hajtokarcsapagyaknak csak nagy terhelesen rossz az olaj kenese ellenben a dugattyuk falat a felcsapodo olaj keni az meg ha massza...

ezert is nincs jo megoldas, de az allo helyzetu melegites csak kornyezetszennyezes, kis gazual finom gyorsitassal nem elrugva kell melegiteni az autot hideg motornal keves motorfekkel akkor mar inkabb alapjarat es fekezni.ez jobb az olajnak is mert ha hamarabb bemelegszik kevesebb benya kerul az olajba ahengerfalrol a dusitas miatt. ennyi a legtobb amit lehet tenni. az alacsonzabb hidegoldali viszkozitas jobb hidegben, de hideginditasbal jobban ehezi az olajat.

2017. jan. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A legtöbb embernek fogalma sincs arról, hogy mi az a melegítés, szóval hidegen épp úgy közlekedik vele, mint melegen. Mégis rengeteg km-t elmennek.

Én 2 ezer körül váltom el hidegen, max 2500. Az a lényeg, hogy 2 ezer körül legyen a fordulat, akkor hamarabb is melegszik, és a fordulatszám sem árt.

2017. jan. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!