Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gázadásnál miért húzz jobbra...

Gázadásnál miért húzz jobbra az autó? Peugeot 206-os ról lenne szó! ,

Figyelt kérdés
Gyorsításkor jobbra gázelvételkor balra megy az autó. Futómű fel lett újítva, Futómű beállítva, szinte közlekedni sem lehet vele olyan mértékben kóvályog az úton. Felkerestem több futóművest is, volt aki féltengely és volt aki csonkállványra gyanakszik! Csonkállvány tönkre tud menni?
2017. jan. 7. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Nos egy felujított ,és beállított futómű még semmit sem jelent.

Kopott gumival,ha mondjuk rossz volt a futómű beállítás,vagy elment és vezetősávosra koptatta a gumit akkor az eltud húzni teljesítmény ingadozásra.

2017. jan. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 cselez ***** válasza:
Ott valaki nem mond igazat, vagy nagyon elbaltáztak valamit. A 206-os nál ez akkor jelentkezik, amikor a lengőkar szilentek kimennek és előre-hátra tud mozogni a futómű. Mivel a kormány összekötő középen tartja, ha a támasztás elmozdul az autó kanyarodni fog. A lengőkarokat 2-2 csavar fogja oldalanként. Ezek meg vannak húzva?
2017. jan. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 cselez ***** válasza:
Mik lettek cserélve? (6 évig peu. márkaszervizben dolgoztam)
2017. jan. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A Gumik is ki lettek cserélve a felújítással egyidejűleg,

csavarok meg vannak húzva!


Amik cserélve lettek: Lengőkar csak bal oldali,(szerintem párba kellet volna )szerelő szerint jobb oldali jó!

Szélső kormány gömbfej, stabilizátor gömbfej, Kerék agy csapágy,Féktárcsa+betét,fék cső, Hátsó fékmunkahenger. És még egy furcsaság, bal féltengely váltó oldalából könnyedén kijött,így fabrikált valami rugót vagy gyűrűt oda.

2017. jan. 8. 13:16
 5/6 cselez ***** válasza:
A 206-os féltengely simán kijön a váltóbol, ha a kerékagyból kiakasztod, utána csak kihúzod a váltóbol. Viszont a belső csuklóban van egy rugó, ami arra hivatott, hogy mindig a helyén tartsa összeszerelt állapotban. Lehet, hogy ott a fabrikálásnál történt valami. Egyébként elötte is ilyen volt? Vagy ez csak a javításokat követően jött elő?
2017. jan. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Javítás ellőtt nem volt ilyen probléma az autóval,

kopogott zörgött a rossz alkatrészek miatt,de nem kóválygott az úton.

Sok tapasztalat nincs az autóról,nemrég vásároltam, szinte egyből megkerestem a szerelőt hogy rakja rendbe a kopogós futóművet, vezérlés csere ,olaj, stb !!

Köszönöm a segítséget mindenkinek!!

2017. jan. 8. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!