Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mért ítelik el sokan a jó...

Mért ítelik el sokan a jó motoros dízel autókat?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy újabb mercedesben? Traktoros meg szégyen dízelt tankolni bele stb?... Szerintem manapság nagyon jó dízel motorok vannak! Nyomaték fogyasztás minden szempontból! Az oké, hogy egy sportautóba legyen benzin motor de egy sedan autoba vagy coupéba mért?
2017. jan. 7. 20:04
1 2 3
 1/27 cselez ***** válasza:
32%
Mert irigykednek, mivel a dízel drágább. Egyébként a mai dízelek annyira fejlettek, hogy egy azonos köbcentis motornál a dízel már erősebb mint a benzines. A hatásfokuk is sokkal jobb, emiatt is fogyasztanak kevesebbet. A dízel üzemanyag ráadásul sokkal nagyobb energia tartalommal rendelkezik mint a benzin.
2017. jan. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
55%

azonos ccm-nél a dízel a gyengébb

azonos ccm esetén turbóval megint csak a dízel a gyengébb


nyomatékban egyenlő a nyomatékot inkább a turbó.


tessék csak összehasonlítani 1.6 turbós benzinest és 1.6 turbós dízel autókat, lehetőleg azonos gyártótól.



a kevesebb fogyasztást inkább hogy a dízel sokkal alacsonyabb fordulaton tud üzemelni.


Nekem pont van 1.6 dízel 5 éves és 8 éves 1.6 benzines is, van összehasonlítási alapom és nem több éves különbséggel hanem naponta.

2017. jan. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 szántóvető ***** válasza:
a jó autókat senki sem ítéli el max irigyek vannak.de ha van egy jó dízel mercid akkor érdekel ez téged?
2017. jan. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Tomcatters ***** válasza:
En nem itelem el a diesel autokat, de 100% benzinparti vagyok :D Egyszeruen nem jon be ,es irigyse vagyok ra :D
2017. jan. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

"Mert irigykednek, mivel a dízel drágább."


Kukkantsd meg a listaárakat pl a BMWnél, alapáron a dízel olcsóbb.

2017. jan. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 cselez ***** válasza:

Peugeot 1.6 Hdi 110 Le

Peugeot 1.6 NFU benzin 100 Le


Renault 1.5 Dci 105 Le

Renault 1.6 Benzin 90 Le


VW 2.0 PdTdi 170 Le

vW 2.0 benzin ???


A turbós benzineseket ne keverjük ide, mert alig van belőlük.

2017. jan. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 szántóvető ***** válasza:
én nem látom hogy olcsóbb lenne.a 3-as sorozatból a 318i a legolcsóbb ill azonos hengerűrtartalom mellett is drágább a dízel.
2017. jan. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Donald J. Trump ***** válasza:

Én szívódiesellel járok, de teljesen megértem azokat, akik elítélik a dieselt. Egyrészt volt a dieselbotrány: a gyártók basztak SCR-t szereltetni az autóikba még akkor is, mikor az előírás már évek óta megkövetelte volna, nem csoda, ha csökkent a bizalom velük szemben.

Aztán nap mint nap látni a szmók end sármos hülyegyerekeket is - mindenki tudja, hogy egy 17 éves is úgy széttuningolhatja a motorját, ahogy akarja, semmilyen gyári védelem nincs bennük az utólagos átalakítgatások ellen, a hatóságokat meg nem érdekli.

Végül, de nem utolsó sorban sok embernek voltak már tapasztalatai az elmúlt években diesel üzemű autóval - gyakran negatívak. Kettős tömegű lendkerék, common-rail befecskendező, EGR-szelep. Gondolom nem kell tovább sorolni.

Igazából vissza lehetne állítani 10-15 év alatt a diesel renoméját, mint strapabíró, takarékos melós motor, de ezért a gyártóknak is sokat kell tenni. Egyáltalán nem vagyok meggyőződve, hogy lesz még olyan diesel-reneszánsz, mint ami a 2000-es évek elején volt. Ez persze nem is feltétlen baj, mert nem mindenhova jó ugyanaz a motor, de az tisztán látszik, hogy még évtizedekig szükség lesz a dieselre.

2017. jan. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 cselez ***** válasza:
Johny nem akarok BMW-t venni, de az ár szerintem inkább a felszereltségen múlik ebben a kategóriában. De mindegy lehet, hogy olcsóbb nyilván az árak változnak, most éppen ezek a kis köbcentis benzin-turbók a divatosak. Hát én nem tudom, te vennél 1.0 benzines turbó motort? Mennyit fognak azok elmenni? Hát én inkább maradok a dízelnél.
2017. jan. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Tomcatters ***** válasza:
jo gyengek az altalad felsorolt benyasok:D regebbi thalia 1,4 benzin 10 eves 97 le corolla 1,4 15 eves benzin 97le kia ceed 1,4 ujabb 4 eves (haverome) 105 le
2017. jan. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!