Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet leinformálni egy...

Hogyan lehet leinformálni egy autót és ilyenkor miket tudunk meg róla?

Figyelt kérdés
2017. jan. 8. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Problémás. KEKKH oldalon le tudod kérdezni 625 Ft-ért a műszaki vizsgákon és tulajváltáskor rögzített km állásokat. Ezek azt hiszem 2012 óta vannak rögzítve, tehát ez előttről nem kell várni adatot. De biztos vagyok benne, hogy van aki minden műszaki előtt tekertet, így nem derül ki.

Vannak az interneten alvázszám alapján lekérdező oldalak, de általában semmi érdemlegeset nem tudnak.

A márkaszervizek pedig elvileg csak a tulajnak adnak ki infot. Ha van olyan jó fej a tulaj, besétáltok együtt. Persze ez megint újabb autóknál játszik.

Régebbi autónál odamész, körbenézed, kipróbálod, körbeméred a festék rétegvastagságát, átnézed a karosszériát, hogy látod-e javítás nyomát, a beltérből pedig megpróbálsz következtetni a valós km futásra.

Én mentem úgy autót venni, hogy már tudtam, hogy tekert órás, de ettől még jó vételnek tűnt. Végül kiderült, hogy mégsem az, de nem a futása miatt kellett otthagynom.

2017. jan. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Donald J. Trump ***** válasza:

1. magyarorszag.hu webes gépjárműadat-lekérdezőben

2. szervízkönyvben

3. márkaszervíz saját adatbázisában (ha van)

4. biztosítási alkuszoknál webes kártörténet lekérdezés


Szinte egyik sem ér semmit, ha külföldről behozott autó - messziről jött járgányról bárki azt mond amit akar. De ha ezekből 2-3 már megvan, akkor egy kis keresgéléssel (Facebook, Google) akár azt is össze lehet rakni, hogy ki volt a konkrét tulajdonos és kapcsolatba is lehet velük lépni, hogy mi igaz abból, amivel a járművet hirdetik.

2017. jan. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy jó szerelőt vigyél inkább magaddal. Én is külföldről behozott kocsit vettem, semmit nem tudtam kideríteni.
2017. jan. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Átnézeted még vásárlás előtt egy jó szerelővel.

Kerülöd a rossz hírű kereskedéseket. Pl. ahova járok szervizbe ott simán megmondják, hogy melyiknél lehet és melyiknél nem ajánlott autót venni.

2017. jan. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A biztosítós adatokat milyen oldalon lehet lekérni?
2017. jan. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Donald J. Trump ***** válasza:
voltetorve.hu
2017. jan. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!