Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha rendszeresen beállnának a...

Ha rendszeresen beállnának a kocsibejárótokba akkor mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

A házammal szemben nyílt egy szépészeti szalon tavaly, pontosabban ruhákat, sminkeket meg ehhez hasonló dolgokat árulnak főként nőknek.(nem tudom mi ennek a speciális neve)

A bolt bejárata pontosan szembe van a kocsibejárómmal.

Közvetlenül a bolt előtt 2 állásos parkoló van, párhuzamosan kéne parkolni az árok miatt, de ha már egy autó bent áll a második meg sem próbálja.(merőlegesen kilógna egy Polo is)

Pedig az út szélén végig lehet parkolni párhuzamosan.

De persze, nehogy egy métert is gyalogolni kelljen, mi sem egyszerűbb, párhuzamosan beállnak a kapubeállómba.(mert ugye az szembe van a bejárattal, ha fél métert előrébb gurulna az már sok lenne, annyit nem gyalogol a jóember)

Az árokpartra történő párhuzamos parkolásnak nincs akadálya, nem állnak végig az autók, 99%-ban orral be lehet állni és még 99%,hogy mire kijön nem fog előtte senki sem állni, így még azt sem lehet mondani, hogy bonyodalmas lenne onnét kiállni utána.


Nem szeretem a paraszt stílust, de néha annyira felbosszant amikor már a harmadik,negyedik autó áll meg ott, úgy hogy üres az egész utca.

Nem tudom,hogy ilyenkor mi a legmegfelelőbb stílus?

Kioktatni,parasztnak lenni, esetleg kedvesen megkérni, vagy ha elnézést kér, akkor azt felelni,hogy semmi gond? (10-ből 3-4 kér elnézést)

Mind a kiállásnál mind a beállásnál gondot szokott jelenteni, és naponta egyszer biztos beáll valaki, valamint hetente 1x biztos,hogy akadályoz engem a ki vagy beállásban.

Rendőrt hívni nincs értelme, mire kiérnek, addigra az illető befejezte a vásárlást.

Én minden stílust kipróbáltam már, nem tudom mi lehet a legjobb, általában kedves vagyok.

Megfigyelésem szerint ugyan az az autó nem szokott egynél többször oda állni, de mondjuk volt egy aki mindig eljátszotta, csak őt sosem sikerült elkapnom, bár szerencsés módon sosem akadályozott.

Egyértelmű,hogy kapu van ott, és ki írtam,hogy hagyják szabadon, nagy betűkkel, olvashatóan.

Elsősorban most az érdekelne,hogy az én helyemben ti mit csinálnátok?

Persze tanácsok is jöhetnek.


2017. jan. 12. 17:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tegyél oda köveket. Bár ez nem egy legális lépés de ha ez kell. Bár szerintem lehet hogy mostantól kicsit határozottabban kéne szólni mivel már nem az első eset. De javaslom még hogy a bolt tulajával is próbálj beszélni. Akár még a lakhelyed jegyzőjét is megkérdezheted hogy ilyenkor mi a teendő.
2017. jan. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Első körben gondos portalanítás után fújj az aszfaltra a kapu elé valami jobbfajta spray-el rikító sárgával egy szokásos téglalapot, ferde vonalakkal kitöltve. Erre már csak szándékosan lehet ráállni, véletlenül nem.
2017. jan. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Fizikai akadály a megoldás, kérdés, hogy a településeden mennyire foglalkozik ezzel az önkormányzat vagy a rendőrség.
2017. jan. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Ha pont úgy érsz haza hogy miatta nem tudsz beállni, akkor parkolj rá úgy hogy ne tudjon kiállni. Csak 10 percre...
2017. jan. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Valójában ha kettőt dudálsz akkor gondolom kijön a boltból a tulaja a kocsinak és eláll,szóval nem akadályoz olyan kibírhatatlan módon .

De legjobb ha a boltossal beszélsz hogy mondja meg a vásárlóinak ,hogy ne parkoljanak a garázsod elé. mert a boltos az állandó ,de nem beszélhetsz a létező összes vevővel.

Gyors és tényleg hatásos megoldás a fizikai akadály ,szóval ahol kihajtasz oda kétoldalt leraksz két nagy követ vagy leásol autógumit. Nem fognak érte feljelentgetni hidd el millió helyen így van megoldva.

2017. jan. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Sárgára van fújva, ami igaz, kicsit megkopott az utóbbi időben, most meg sár/hó fedi, de amikor friss volt akkor is ugyan úgy beálltak.

Azért nem szeretnék úgymond határozottabban fellépni, mert mint írtam, mindig más és más autókat látok oda állni, ezért szélmalomharc mindenkit kioktatni.

A fizikai akadályokat sajnos nem tolerálja az önkormányzat.

Az egyik utcában lakó hasonló okokból kitett egy kőtömböt, amire ráment egy autó éjjel, és megtépázta a lökösét neki.Kijöttek a rendőrségtől, ő tagadta,hogy ő rakta volna ki így, ha minden igaz megúszta, de a követ elvitték elszállították.Talán 2-3 napig volt kirakva. (nem is kő, hanem inkább kő "cserép", az közepes méretű, olyan 30-40 kilós -betonból)

2017. jan. 12. 17:47
 7/13 anonim ***** válasza:

Önkormányzathoz menni és érdeklődni mit tehetsz, mi az amiért nem csesztetnek téged. Ha normális önkormányzat van talán még segítenek is valami láncos korlátot építeni oda.


Hiába szidod őket, mert elküldesz 10-et a faszba, de másnap ugyanúgy egy idegen 11. vásárló fog jönni és nem tudja, hogy te ki vagy és a kapubeállódba áll ugyanúgy. Szóval akadályoztatni kell a beállást a bejáródba, az az egy megoldás van, ha a tábla és a festett aszfalt már kint van. Le szokták szarni egyébként ezeket, sőt észre se veszik, ezért nem használnak semmit.

2017. jan. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

szórd teli jancsiszöggel a kapubeállód :D

1-2hónap és biztos nemfognak merni odaállni!


Vagy állj meg te az árokparton és mikor látod beálltak megvárod míg elmegy az illető és gyorsan mögé állt úgy hogy ne tudjon kiállni onnan! Majd bemész a lakásba és a csengőt kikötöd :D


1-2lukas gumi vagy 1-2órás késés megteszi a hatását!

2017. jan. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
mi hasonloval szenvedunk egesz tavasztol a tel kezdeteig. en egy melygarazsban berelek helyet, a lejarat egy fagyizo mellett van. na most ezen idoszakban borzalom mi van... beallnak biciklivel, babakocsival, motorral az utba, hogy nem tudsz neha lemenni. egyszer-ketszer kellett hatarozottabban dudalnom, de szerencsere minden esetben ugrottak, es elnezest kertek, pedig kb 25 cm-es betukkel ki van irva, hogy hagyjak szabadon, mert bejarat. Es ez megy evek ota.
2017. jan. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért nem ajánlom a szögeket, meg a mögé állást, mert ha valami idegbetegebb nagydarabot fog ki, becsomagolja az autójába is...

Vagy a másik fajta aki képes elmenni ilyenért is és feljelenteni.

2017. jan. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!