Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha beletörik az első lengőkar...

Ha beletörik az első lengőkar szilentjénél a 10.9 minőségű gyári tőcsavar, akkor mindenképp célszerű betonfalba verni a fejemet?

Figyelt kérdés

Első szilent csavarja (VW Polo, Lupo):

[link]


Felső csavarhoz hasonló:

[link]



2017. jan. 14. 19:43
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

Jetta-nak is ugyanilyen az első futóműve:

[link]

2017. jan. 15. 18:45
 22/36 joco5582 ***** válasza:

Az egyik nm tudom melyik autószerelővel egyet értek, mármint nem otthon kéne beleszakítani a csavart. De van, hogy a szervíz nem opció. Nincs pénz, nem gurul a kocsi, vagy nincs akire rá mernéd bízni.

A WD40-el semmit nem lehet elérni, ahogy a csavarlazítóval sem. A rozsdás csavart vízzel kell locsolni. Attól a kemény rozsda feloldódik, és apró kocogtatásokkal, ki be csavargatva plusz locsolva, roncsolás mentesen lejön.

Ahogy látom a hegesztés itt nem fog segíteni. Főleg nem az eredeti csavar visszahegesztésével. 1. már kevesen tudnak tükörből hegeszteni, 2.egy oldalról csípve meg semmit nem tart - ha egyáltalán helyben lehetséges volna is.

Amit nem értek, hogyha minden csavar le van szedve azon az oldalon, miért nem veszed ki a lengőkart?

Ha már nincs benne a szilent, és a többi csavar sem tart, akkor egyszerűen ki kellene fordulnia - függetlenül a kiálló csavarvégtől.

Ha kint lenne a lenggőkar, több hely lenne a csavaron agyalni.

Úgy már lehetne a rozsdát lazítani, oldani. Hegeszteni csonkot rá, szerencsés esetben papagályfogó+hevítéssel szépen kicsavarni.


Remélem segít

2017. jan. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 Beviz Elek ***** válasza:

Nem rossz ötlet megpróbálni kibújtatni. Esetleg a külső részen feszegethetsz is egy picit (nem széttépni és eldeformálni!!) hogy ki tudd szedni a lengőkart. Ha csak a csavar tengelyével egy irányban feszegeted, akkor az új csavar ugyanoda visszahúzza. Veszíteni nem igazán tudsz vele mert így maximum a jótündér varázsolja ki.



Arra pedig ne hallgass hogy ne szerelj otthon. Igenis csináld! A mostani legjobb szerelők is így kezdték, érdekelte őket a téma és bütyköltek több-kevesebb sikerrel. Sokkal jobb hobbi mint hétvégente lemenni az Instantba és bedrogozva ugrálni/fetrengeni, egészségesebb, javul a problémamegoldó képességed és egy normális férfi nem árt ha felismeri a szerszámokat, esetleg 1-2-t tud használni.


Szóval ász vagy, így tovább!


"mindenképp célszerű betonfalba verni a fejemet?" Ezen meg sírtam a röhögéstől :D

2017. jan. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

Nem olyan könnyű kibújtatni, mert nem végén tört bele csavar, de ezt már írtam is. Kb 8mm-es rész benne maradt és fogja a szilentet egyik oldalt, a szilent meg ugye a lengőkaron van. Oldalirányba maximum 1-2mm tud elmozdulni, ami elég kevés. A másik tartó szilent-ből meg csak előrefelé tud kijönni a lengőkar, így mindenképp elölről kell kezdeni.


Megpróbálok majd képet felrakni a másik oldalról is.


Szerintem az eredeti csavar ráhegesztése lenne célra vezető (majd lehűtése). Így talán lazulna a kötés és befele lehet megindulna kicsit, utána menetmetsző mozdulatokkal lehet ki lehetne tekerni, de ehhez előbb valahogy roncsolás-mentesen ha lehet le kéne szedni a lengőkart. Maximum a szilent-eket lehet elolvasztani, így lehetne nyerni további 1-2mm-t talán.


Örülnék ha valaki valami jó tanáccsal tudna szolgálni.

2017. jan. 17. 11:43
 25/36 A kérdező kommentje:
2017. jan. 17. 12:38
 26/36 Beviz Elek ***** válasza:

Olvastam a másik kérdésed is, a rezgőfűrészes tanács nem is rossz ötlet.

Oké hogy a legjobb visszahegeszteni és óvatosan tekergetni, de így hogy a bánatba hegeszted vissza? Ha nem lenne ott a lengőkar, utána már pikk-pakk kiszeded.


A képeken volt ahol kicsit eltévedtem és nem igazán esett le hogy mi micsoda, de a lengőkaron úgy látszik mintha az első fele függőlegesen lefelé jönne le. Miért kell kihúzni vízszintesen?


Nekem szerencsére a bölcső amiből kihúzod, az csak fel van csavarozva, tehát mindkét megoldás játszik...

2017. jan. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
A lengőkaron két szilent van. A hátsó vízszintes az első vertikálisan áll, mint látható. A hátsó szilent tartójának van egy kivezetése és az autó orra fele jön ki a tányérjából. Az első szilent viszont oldalirányba jön ki. Tehát ha a kerék helyén állok, akkor az első szilent-et magam fele húzva a hátsó részt viszont jobbra a kocsi orra fele tolva jön ki a lengőkar a helyéről rendeltetésszerűen.
2017. jan. 17. 15:58
 29/36 anonim ***** válasza:

Jól elbeszélgetsz magaddal, igazából nem is kell neked autó hogyha ennyi napja nem használod :D

Vidd el szerelőhöz...

2017. jan. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 Beviz Elek ***** válasza:

Szerintem pedig ne vigye, végre valaki aki a kiégett izzónál nem csak legyint hogy úgysem ért hozzá, hanem megpróbálja megoldani a problémáit. Inkább töltse az idejét a "sz r" autója alatt mint a tükör előtt az ecsethaját és a szemõldökét igazgatva. Nem utolsó sorban, pedig végre egy normális kérdés, nem az hogy mikor érkezik meg a jogsim és hogy nem indul a kocsim, mi a baja, mennyibe kerül megcsináltatni, stb...


Én minden esetre követem a hozzászólásokat, érdekel hogy hogy oldja meg

2017. jan. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!