Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha beletörik az első lengőkar...

Ha beletörik az első lengőkar szilentjénél a 10.9 minőségű gyári tőcsavar, akkor mindenképp célszerű betonfalba verni a fejemet?

Figyelt kérdés

Első szilent csavarja (VW Polo, Lupo):

[link]


Felső csavarhoz hasonló:

[link]



2017. jan. 14. 19:43
1 2 3 4
 31/36 joco5582 ***** válasza:

Szerintem az se ördögtől való ha kifúrod jó minőségű fúrószárral. Tudom, hogy szívás a kemény csavart így megfúrni, de a menetet kitűnően lehet javítani bearcoil\helicoillal.

Létezik a fúrógépre szerelhető derékszög fordító. Így kisebb hely is elegendő.

C.o nincs minden háztartásban (szerencsére). Ha már nincs képzettség se anyag, inkább gáz égővel melegíteném

2017. jan. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:

Lehet kapni külön bölcsőt is csak azt elég nagy munka átrakni. 4 csavar tartja és félő, hogy ott is beletörik.


Egy ügyes hegesztő lánggal vagy CO-val szerintem ki tudja szedni szerintem, ahogy ezeket a videókat elnéztem.

2017. jan. 19. 18:59
 33/36 A kérdező kommentje:

Többször ráhegesztve egy anyát és óvatos mértékletes oda-visszatekerős megfelelő mozdulatokkal kijött 1 óra küzdelem után, persze erőteljes lángmelegítés is kellett hozzá:

[link]

2017. febr. 20. 11:41
 34/36 Beviz Elek ***** válasza:
Le a kalappal, ügyes!
2017. febr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:

Igazából ismerősök segítettek. Köszönet nekik!


A trükk az, hogy jobbfajta CO-val kell precízen ráhegeszteni (hogy megfelelő nyomatékot át lehessen vinni) egy minőségi anyát. Nagyon erősen, de minimálisat (egy átlagos villáskulcs vége 1-2mm mozduljon) először vissza, majd előre kell megindítani, miután a fészke fel lett melegítve szinte izzásig (lánghegesztővel vagy forrasztólámpánál erősebb gázmelegítővel). Ha letörik, akkor új csavart kell rá megint hegeszteni és újra kell melegíteni, majd újrapróbálni, ha kicsit már megindult, akkor már csak menetmetszéshez hasonló mozdulatokkal ki lehet játszani (ha kihűl persze meg kell melegíteni újra közben).

2017. febr. 20. 14:25
 36/36 A kérdező kommentje:

Ebben a két videóban benne van a lényeg:


How To: Extract Broken off Bolt EVERYTIME!!!

https://www.youtube.com/watch?v=bSOg7aQ44eg


Removing broken exhaust studs

https://www.youtube.com/watch?v=cTRUXRv2HFs

2017. febr. 20. 14:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!