Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért gyártanak kifejezetten...

Miért gyártanak kifejezetten csúnya autókat, illetve mi visz rá embereket, hogy ezeket megvegyék?

Figyelt kérdés

Alapvetően a köztudottan a világ legcsúnyább autói közé sorolt modellekre gondolok itt, pl. Fiat Multipla, vagy Nissan Juke.


(lásd [link] vagy [link] vagy számtalan másik felmérés eredményét)


Egyfajta marketing stratégia ez is?



2017. jan. 21. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Ami az egyiknek csúf a másiknak szép, az ízlések különbözőek. Amikor először láttam Renault Twingo-t felállt a hajam, aztán szép lassan megszoktam, már nem is látom csúnyának.

Azért veszik meg az emberek még a szerintük (vagy a megmondó emberek szerint) csúnya autót mert vagy státusszimbólum, mint a Veyron vagy a Cayenne, vagy a felszereltségéhez és/vagy szolgáltatásaihoz képest olcsó, mint a Multipla.

2017. jan. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A szép és csúnya relatív fogalmak. Ami szerinted csúnya, az másnak lehet szép. Szerencsére nincs ízlés-diktatúra, és nem kell mindenkinek egy ember ízléséhez alkalmazkodni.

Szerintem pl. akár a juke, akár a Multipla, vagy régen a Twingo jópofa autók.

2017. jan. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A multipla egyebkent több mint erdekes ebbol a szempontbol mert mikor kiadtak abban az evben a vilag legcsunyabb autojanak valasztottak,a kovetkező evben meg a legpraktikusabb csaladi autonak
2017. jan. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én például azér veszek csúnya autót, mert leszarom. Nekem az számít, hogy praktikus legyen, és a Jimny az - az én igényeim és elvárásaim alapján. Hogy kinek tetszik és kinek nem, az annyira sem érdekel, mint szódás a lovát.
2017. jan. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 veterán vas ***** válasza:

Pár ezer éve már megmondták a rómaiak:

De gustibus non est disputantum.

Vagyis, az ízlésről nem lehet/nem érdemes/ vitázni. ;)

2017. jan. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fel lehet ezeket gy is fogni, mint próbálkozásoknak, igényfelmérésnek, mennyire lesz elfogadott a jövőben egy-egy forma. Pl.: Renault Avantime, -Vel Satis vs. a későbbi - Mégane.
2017. jan. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább formabontónak nevezném őket. Nekem a Yuke pl kifejezetten tetszik.
2017. jan. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A Chevrolet Tacuma kezdetben nekem is csúnya volt. De ennél olcsóbb autót, ilyen felszereltség mellett keresve se találtam volna. Pont leszarom, hogy kívülről hogy néz ki, ez legyen a legkevesebb.
2020. szept. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!