Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motorfordulatnál kezd...

Milyen motorfordulatnál kezd tölteni a generátor?

Figyelt kérdés
Rövid utakra használom az autót ezért a sok indítás miatt időnként töltenem kell a akkut (II. teles) főleg most ebben a hidegben.(15km és 8 indítás/nap) Van-e jelentősége, hogy alacsonyabb fokozatban jobban pörgessem a motort, töltsem az aksit, vagy már 2000/perc-nél is tölt, affelett csak leszabályoz?

2017. jan. 22. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Benzines vagy dízel? Benzinest elég 2-3 ezer között használni. Dízelt is egy 2 ezren azt jólvan. Fogyasztókkal kell spórolni azt kész. Világítás, rádió. Felesleges kormányzás stb stb. Fűtés.
2017. jan. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Benzines.Opel G
2017. jan. 22. 22:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Már alapjáraton is tölt a generátor, csak a névleges töltőáramot még nem adja le.

Ahogy írták: spórolj a fogyasztókkal és akkor nem lesz gond, nem kell pörgetni sem.

2017. jan. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy muszáj külön töltögetni.
2017. jan. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pizzafutárként 80-100x indítok egy nap cca. 150 km alatt. Megy a zene, fűtés, az elektromos szervó. Teszi ezt még a többi 10+ kollégám is. Soha nem szoktuk külön töltögetni az akkumulátort..

Tompítottat mondjuk én nem égetem feleslegesen ha nem muszáj.

A generátor úgy van kitalálva, hogy már alapjáraton is komoly áramerősséggel tölt. Az áttétel miatt, a motor főtengely fordulatszámához képest 2-3x gyorsabban forog.

2017. jan. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Üdv
2017. jan. 23. 08:26
 7/8 33/6 válasza:

Szerintem úgy van belőve a rendszer, hogy ha nem világít a töltéshiba- visszajelző, akkor nem kell ezen aggódnod, van töltés már alapjáraton is.

2.4-es dízel Alfámmal lehet úgy közlekedni, hogy alig forog a motor 1000-1500/min fölött, szoktam is, és sose volt töltésgondom, 100Ah-s noname (Lpr) akksim pedig 2005 óta csak most, 2016 decemberében szorult cserére.

Remélem a Bären hasonlóan tartósnak bizonyul.

2017. jan. 24. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jó utat mindenkinek. Üdv
2017. nov. 23. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!