Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szép napot Lenne egy kérdésem:...

Szép napot Lenne egy kérdésem: Van köztetek olyan aki Turbót kézzel próbált tekerni arra gondolok itt hogy hidegen próba képpen mennyire könnyedén kell forognia a turbónak?

Figyelt kérdés
1: Nem teljesen könnyen de lehet forgatni? 2: könnyedén szinte légiesen? 3: Kissé szorosan mint mikor illesztésnél még szoros valami és majd össze kopik?Vagy írja le valaki hogy is kéne forognia a turbónak? (hangsúlyozom hidegen kézzel benyúlva a levegő oldalon középpen és tekergetve)

2017. jan. 30. 13:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Annak nagyon könnyen kell forognia. Azt viszont tudnod kell hogy kétféle turbó létezik, a gördülő csapágyas és a sikló csapágyas tengelyű. Előbbit forgathatod ahogy akarod, de az utóbbit nem célszerű, mert a sikló csapágynak csak akkor van (megfelelő) kenése, ha kapja az olajat, tehát szárazon kvázi tilos pörgetni. De ha pörgeted, akkor könnyen kell neki.
2017. jan. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

kezzel nyugodtan megporgetheted a siklocsapagyast is, nem lesz tole semmi baja, hacsak nem progeted fel mondjuk 20-30 ezres fordulatszamra kezzel :)


Nagyon konnyu kezzel porgetni. Ha szorul akkor ott valami gond van.

2017. jan. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szinte ellenállás nelkul el kell forogjon,anelkul hogy barmekkora kottyanasa lenne a tengelynek!
2017. jan. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem pörgetni kell mint egy hülyegyerek, maximum megforgatni a tengelyt jobbra-balra, 90 foknyit.
2017. jan. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Na köszönöm a válaszokat :-))


Nem pörgettem mint egy "hülyegyerek"!! ezt tisztázzuk!


Aki írta nem ezt kérdeztem!!

A legelejéről a történet: Más okok miatt le kellett vennem a turbóról a kúler fele menő nyomócsövet ami sajnos el dörzsölődött egy rossz illesztés miatt és mikor azt csere miatt le szereltem gondoltam ha már lent van ugyan már meg nézem nem lóg-e a turbó nem hord -e olajat stb... és ahogy a nyíláson be nyúltam meg mozgatni a tengelyt kissé forgatni is szerettem volna de elég szorosan ment. Itt jött a kérdés hogy egy turbónak mennyire kell könnyedén forognia?? Mindezt tettem hideg be nem indított motornál és -7 fokban!! Nem tudom esetleg az nem lehet gond hogy ilyen hideg van és ezért éreztem ilyen szorosnak??

2017. jan. 30. 17:06
 6/13 anonim ***** válasza:
Én belefújtam, és már attól forgott. Persze nem -7ben prbóltam.
2017. jan. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Egy másik helyen egy fórumon fel tettem ugyan ezt a kérdést és meg nyugtattak hogy ha kissé szoros és főleg ilyen -fokokban nézem akkor az lesz, Szóval ez nem hiba annak így kell működnie kissé szorosan mert különben lógna és enné az olajat!
2017. jan. 31. 12:26
 8/13 anonim ***** válasza:
Ne magad akarj erre rájönni, hanem vidd el egy felújítással foglalkozó műhelybe. Aztán fel is újíttathatod, ha már ott van.
2017. jan. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

8 as ne haragudj de miért is kéne el vinnem egy felújító műhelybe?

És miért is kéne 100 ezrekért fel újíttatnom??

Ha nem tudsz értelmesen hozzá szólni légy szíves ne tedd meg hogy hülyeséget írsz!

Egy turbós műhelyben ha rossz ha nem nekik az a jó ha ott hagyom és fel újíthatják vagyis ha nincs igazán gondom ők akkor is valószínű önös érdekből azt fogják mondani hogy hibás!

Amúgy meg nem azt írtam hogy úgy kell arrébb kalapálni hogy forogjon csak kézzel forgatva kissé ellenállás érezhető Ez nem jelenti azt hogy ez a turbó már kukába is való!!!

2017. jan. 31. 18:49
 10/13 anonim ***** válasza:
Hagyjál már a hülyeségeddel! Minek kérdezel, ha úgyis tudod a választ. Ha nem érdekel a véleményem akkor nem válaszolsz, ilyen egyszerű. Most pedig szavazzál le! Köszi!
2017. jan. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!