Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Álló jármű a KRESZ-ben nem a...

Álló jármű a KRESZ-ben nem a várakozó (parkoló) jármú ugye?

Figyelt kérdés
Hanem pl. utaskitevő,vagy múszaki okból álló jármű.
2017. jan. 31. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Álló jármű az álló jármű, akárhogy nézzük.

Utaskitevő járműről még nem hallottam.

Megállni viszont lehet forgalmi okból illetve műszaki okból, amire például nem vonatkozik a megállni tilos tábla.

Illetve egyéb okokból -utasok ki, beszállása, rakodás és egy csomó más indok- amire már vonatkozik bizonyos feltételekkel.

2017. jan. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Álló jármű, ami nem mozog.

Ahhoz, hogy várakozz, először meg kell állnod. Tehát a várakozó jármű is álló jármű.

2017. jan. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. csak azért kérdeztem,mert éjszaka pl. nem kell kivilágítani egy parkoló járművet,hiszen lemerülne az aksija. Van egy ilyen szabály: "Az úttesten álló járművet éjszaka és korlátozott látási viszonyok között ki kell világítani, kivéve, ha közvilágítás van vagy a járművet egyéb külső fényforrás kellően megvilágítja. A gépjárművet, a mezőgazdasági vontatót és a lassú járművet a helyzetjelző lámpákkal kell kivilágítani." Feltételezem,hogy ez nem a parokló járműre vonatkozik,még ha korom sötét is van,hiszen 8-10 órára nem világíthatom ki.
2017. jan. 31. 14:00
 4/10 anonim ***** válasza:

Az ÚTTESTEN ÁLLÓ járműveket kell kivilágítani, attól függetlenül, hogy mennyi ideig áll ott.

Kivéve persze, ha megvilágítja a közvilágítás és általában ugye ez a helyzet.

2017. jan. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De az úttesten is számtalan autó parkol.
2017. jan. 31. 14:11
 6/10 anonim válasza:
igen parkolóban. tehát kijelölt helyen. :)
2017. jan. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De nemcsak kijelölt helyen lehet várakozni (parkolni),hanem ahol nem tiltott, pl. ahol nincs várokozni tilos tábla.
2017. jan. 31. 14:48
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyik könyvem egyik bekezdésénél "álló (várakozó)" járművet ír,szóval tényleg vonatkozhat várakozóra is,viszont akkor korom sötétben az úttesten leprakolom a járművet és kéne,hogy világítson a (helyzetjelző) lámpa 8-10 óráig (míg éjszaka van,és alszom a házban)?
2017. jan. 31. 14:56
 9/10 anonim ***** válasza:

"akkor korom sötétben az úttesten leprakolom a járművet és kéne,hogy világítson a (helyzetjelző) lámpa 8-10 óráig (míg éjszaka van,és alszom a házban)?"

Igen, ha nincs közvilágítás, akkor kell világítania, nem tudom mi olyan hihetetlen ezen. Az meg hogy alszol nem tudom hogy jön ide, ha fejen állsz vagy zsonglőrködsz, akkor is ki kell világítanod az autót a fent leírt esetben.

Egyébként meg a 4 db helyzetjelző összesen fogyaszt 20 W-ot, ez nem fogja 10 óra alatt lemeríteni az akksit.

2017. jan. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az alvást csak a példa kedvéért mondtam,de köszönöm a válaszokat! Azt hittem,hogy aksit kikészíti,de akkor nem,és tényleg így kell eljárnil,thanks a lot! :)
2017. jan. 31. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!