Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Leon 1.9 PD TDI 150 lóerő...

Leon 1.9 PD TDI 150 lóerő chip tuning (optimalizálás, nem teljesítmény) után jobb lenne direktszűrő, vagy a légszűrőház+betét a jobb?

Figyelt kérdés
162le lett,mivel nem kiélezve lett hanem optimalizált lett, a gyári fals szoftverre.
2017. febr. 9. 13:16
1 2
 1/16 Tomcatters ***** válasza:
Legszurohaz plusz betet.... ha direktszurot szerettel volna, azt optimalizalas elott kellett volna :D Ahoz allitottak volna :D
2017. febr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Direktszűrő van most is már,de érdekel,hogy hogyan érdemesebb ,élettartam szempontjából.

Elvileg teljesítménybeli különbség nem lenne,max 2 lóerő környékét súrolná...

2017. febr. 9. 14:53
 3/16 Tomcatters ***** válasza:
Hat ,elettartam szempontjabol ,nincs lenyeges kulombseg, ha karban van tartva a direktszuro(rendesen tisztitva/olajozva)
2017. febr. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
36%
"Gyári falsz szoftver"... még jó, hogy chip-es Jóska okosabb a német mérnököknél! Egyáltalán ismered azt a mértékegységet, hogy lóerő? Már nem lovakban mérünk. Van kW meg van Nm. Meg hogy mérted le? A "sport dízel leon" baráti körben tippelték meg? Netán a computer mondta? Cserélhetsz benne bármit, az az autó egy kormos sz*r lesz. Emiatt nem vesznek az emberek dízelt, mert mindig van egy mit cseréljek, mit csipeljek tulajdonos előtte.
2017. febr. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Ujabb légszűrőtuner jóska......tudom sokaknak nehez elhinni de nem attol fog jobban menni!
2017. febr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Gyári légszűrőház és betét,és abból is minőségit.


Jó a direkt szűrő is,csak kevesen tudják,hogy nem a Homasitás vackot kell venni,amit tisztítani kell,akár naponta is,hanem olyan autó papír direktszűrőjét,amit eleve úgy gyártottak,mint például a Honda S2000-é.Nem igényel karbantartást,csak cserélni kell.


Egyébként a 150 lovas PD-ből chip-el 162 lóerő az nem tuning,hanem simogatás.Ennyit a legbénább chip-es is hozzáír,de szerintem még egy tuningbox is adna ennyit.

2017. febr. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

""Gyári falsz szoftver"... még jó, hogy chip-es Jóska okosabb a német mérnököknél! Egyáltalán ismered azt a mértékegységet, hogy lóerő? Már nem lovakban mérünk. Van kW meg van Nm. Meg hogy mérted le? A "sport dízel leon" baráti körben tippelték meg? Netán a computer mondta? Cserélhetsz benne bármit, az az autó egy kormos sz*r lesz. Emiatt nem vesznek az emberek dízelt, mert mindig van egy mit cseréljek, mit csipeljek tulajdonos előtte.

"


Nem okosabb a chip-es,szimplán nem kötik környezetvédelmi előírások,sem pedig főnökség,akik meghatározzák az adott motorcsalád teljesítményosztályait.


A német mérnöktől miért kell hanyattesni?Pont a VW-nél ráadásul,ahol Hanula Barna nélkül sose tudták volna megcsinálni a Veyront....


Használjuk a lóerőt is teljesítmény mértékegységként.Ha már annyira okoskodós kedvedbe vagy,akkor viszont azért annak utánajárhatnál,hogy mértékegységeket nem prefixumokkal írunk,ha nincs rá okunk.


A Nm a nyomaték mértékegysége,szó se volt róla a kérdésben.


A teljesítményt pedig akármikor lemérik neked Dyno padon egy tizesért,de igen,jól mondod,jó közelítéssel saccolni is lehet,ha van egy igazolt teljesítményű autó,illetve egy 401m-es ideje.


Az meg hogy utálod a dízelt,az a magánügyed,nyugi én is,de attól még nem kell baromságokat írni.

2017. febr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

K&N sport direktszűrővel vettem már,most nyomatékosabb,és a gyorsítófokozatokban a széria rángatása ahogy elvesszük a gázt vagy éppen adjuk...

Egyenletes lett...

Azért érdekelt a szűrő kérdés mert világéletemben gyári szűrő+ház volt az összes kocsimban.

Nincs itt tuner jóska life...

Megérte,köszönöm Rigotech.

2017. febr. 9. 16:40
 9/16 anonim ***** válasza:
162ló? WTF? Ez a motor majdhogynem ezt tudja alapból is. Optimalizálva is ez a motor olyan 170ló körül van.
2017. febr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Jó a KN,csak akkor tisztítsd és olajozd is rendszeresen,ugyanis ezek nem gondozásmentesek,mint a papír.
2017. febr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!