Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megnőtt a fogyasztás. Vajon...

Megnőtt a fogyasztás. Vajon mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Adott egy 2002es 1.2 8V Punto. Pár hete, 1-2hónapja, a fogyasztás jelentősen megnőtt a "számítógép" szerint ami mostanában mindig 9,5km/L környékén van (10liter), nyáron,ősszel persze ilyen 13-15körül(7L környéke) volt mindig. Vajon lehetséges-e hogy a műszer rossz,illetve ha nem, akkor mit érdemes megnézni az autón ami ekkora többletet eredményezhet? Köszi.



2017. febr. 15. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát először is neked kéne megsaccolni a valós fogysztást.

Azt innen nem fogjuk tudni.

A telitank-tól telitankig Sem tökéletes, de ekkora eltérést meg tudsz vele állapítani.

Aztán ha ezt már tudod, akkor jöhet a diagnosztika, hogy miért?

2017. febr. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, magamnak mától kezdtem el mérni, mert kb 10liter van benne és lenulláztam a számlálót,szóval most nagyjából belehet lőni,hogy tényleg megeszik-e 10et vagy sem.
2017. febr. 15. 21:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Na ezt jobb lett volna ha nem írod nyilvánosba.

Ezzel csak becsapod magad. Töltsd kattanásig, majd 100-200 km múlva, amikor úgy jön ki, megint. És bár az Sem pontos, de pontosabb mint így.

2017. febr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 pitykejazmin ***** válasza:
A hőfok felmegy rendesen üzemi hőfokra? Mert ha nem akkor lehet termosztát gond is.Attól is lehet többlet fogyasztás.pláne most a hidegekben.
2017. febr. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szia. Ugyanilyen puntomon akkor nott drasztikusan a fogyasztas, mikor a lambda szonda meghibasodott. Mondjuk par LE pluszt is ereztem vezetes kozben, alig volt szivem megcsinaltatni. Ja, meg egyszer korabban a kipufogo kilyukadt, attol is nott a fogyasztas, de nem ilyen durvan. En mar banom a puntot amugy, mert ez egy rakas sz@r. 3 eve sincs meg de mar ezer baja volt, egyszer az ut szelen hagyott, ezt nem tudom megbocsatani.
2017. febr. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4/5#


Felmegy ha megy elég ideig. Az a legnagyobb probléma szerintem hogy rövidtávokon van használva nagyon az autó általában. Max 5-10p-s utak legtöbb esetben. Lambdaszondát megtudják nézni,vagy csak cserével derül ki,hogy az volt e a baja?

2017. febr. 16. 20:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Elvileg üzemmelegen sima voltmérővel is meg lehet mérni.

Itt van az oldalon egy Video, hogy hogyan:

[link]

2017. febr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!