Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért szidják vagy miért nem...

Miért szidják vagy miért nem szeretik sokan a turbós autókat?

Figyelt kérdés

Mivel jobb/rosszabb pl a szívónál?

Úgy tudom a nyomatékra meg a teljesítményre is rádob a turbó, de mi a baj vele?



2017. febr. 15. 23:38
1 2
 11/14 dirtboy ***** válasza:
88%

/és nem elégszik meg a teszkós olaj 5 évenkénti cseréjével./


azzal egyik sem elégszik meg,főleg hogy maximum 1 év elteltével olaj csere kell km-től függetlenül.

olaj csere amúgy nem nagy költség.

14ezret kért tőlem a szerelő múltkor,olaj és olajszűrő csere volt Audi A3 TFSI-n,5W30W szintetikus kell bele.


kérdező,hiba lehetőségek csakugyan több,valamint szereti a jobb minőségű benzint itt nem prémiumra gondolok hanem hogy kerülni érdemes a noname kutakat,nevesebb kutak benzinjei menjenek inkább.

nagyon nem szeretik ha nem üzem melegen nyomják neki.

egyébként nagyon jó,kicsit dieselre hasonlító mert teljesen más a nyomaték görbéje mit egy szívóbenziné.

ezek a tsi-tfsi motorok már 1400-1500-as fordulaton leadják a maximum forgató nyomatékukat és tartják egészen 3800-4100-as fordulatig.

az 1,4 alatti tsi-tfsi-t egyébként én sem ajánlom,1,4 azért kell szerintem.

2017. febr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
92%

"ja .elvileg a turbó késedelmét is felhozzák "


Van, amelyikben elég jól érezhető a késedelem. Na de gondoljatok csak arra, hogy egy szivónál nemhogy késve, hanem soha nem jön meg a várva várt erő, hiába taposod a gázt :))

2017. febr. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
89%

Nagybátyámnak van egy rozzant régi Opel pickupja azzal jár a hegybe, az konkrétan 6 éve nem látott új olajat és simán pöccre megy tiszta hanggal. Nem cserél benne, mert egy szakadás az egész autó és egy fillért se költ már rá, arra vár, hogy tönkremenjen és lecserélje. De amíg megy addig megy. Hát nem akar tönkremenni a fene enné meg, még így se.


Régi autók zokszó nélkül elmennek 5 éves olajjal, nem tesz jót neki, de nem is sírja el magát. Ezt meg kellene próbálni akármelyik mai turbós kis játékszerrel, kíváncsi vagyok meddig viselné el.

2017. febr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én személy szerint utálom ezeket az erőforrásokat, de szerintem ez szubijektív. Igazábol jobban megy vele az autó és kisebb a súly
2017. márc. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!